10 ani fără "biscuiți" ca Akinfeev sărit în Liga Campionilor

Următoarea întâlnire cu "Monaco" poartă pentru CSKA un caracter de principiu din punct de vedere al turneului. Înfrânt va face problema în playoff a Ligii Campionilor pentru echipa Leonid Slutsky imposibilă, pentru că după două jocuri într-un activ roșu și albastru doar un singur punct.







În același timp, seria portarului poate "întrerupe", pentru că a avut ultima ședință ca parte a campionatului rus împotriva "Ufa" ca rezervă din cauza unui accident. Poarta a fost apărată de Serghei Chepchugov, care nu a pierdut nici o minge de la Ufimtsev.

"La început era insultător"

Portarul însuși nu acordă atenție glumelor care apar pe net după fiecare eșec din Liga Campionilor.

"La început a fost insultă, desigur, dar acum nu-mi pasă de toate aceste ciudățenii. Oamenii, de fapt, nu mă umesc cu adevărat cu cuvintele lor, ci cu ei înșiși. În aceeași Europă, nimeni nu consideră o astfel de serie, nu se mănâncă. Și fanii noștri sunt fericiți să scrie lucruri urâte. Ei bine, Dumnezeu îi dă sănătate. Lăsați cel puțin 100 de meciuri în Liga Campionilor, mi-e dor! Acesta este, în orice caz, afacerea mea "- citează căpitanul site-ului oficial CSKA al UEFA.

Antrenorul Akinfeeva Vyacheslav Chanov, care lucrează acum în echipa de tineret a armatei, a declarat pentru RT că episcopul său se pregătește să joace cu "Monaco". "Sunt în contact cu el și știu că Igor pregătește o pregătire planificată pentru meciul cu Monaco. Va juca sau nu, nu știu încă ", a spus Chanov. Antrenorul principal al CSKA, înainte de meci, a ales să nu dezvăluie cărțile și a fost laconic, răspunzând la întrebarea despre starea de sănătate a portarului său principal. "Akinfeev se pregătește pentru meci", a spus Slutsky la o conferință de presă înaintea meciului.







Se știe că fotbalistul înainte de întâlnire a fost angajat într-un grup general. În cazul în care căpitanul își duce echipa la gazonul metropolitan împotriva "Monaco", atunci șansele de a întrerupe seria vor crește din două motive. În primul rând, Radamelul Colombian Falcao nu a zburat la Moscova. Da, acum forma lui ridică întrebări, dar cu câțiva ani în urmă a fost îngrozit de ordinul de protecție al oricărei echipe. Și în al doilea rând, Akinfeev în timpul seriei nu a ratat niciodată din cluburile franceze.

Cel mai adesea Akinfeev supărat din Germania (10 jocuri), Engleza (9) și italieni (5) grupuri, iar cel mai bine avut drept obiectiv în meciurile împotriva Akinfeev sunt jucători de "Bavaria" (10 goluri), "Manchester City" (10) și "Wolfsburg" ( 7). În același timp, destul de ciudat, jucătorii germani nu sunt considerați geniali răi ai portarului rus. În contul lor 8 goluri. Leading pe acest indicator este Argentina (10), iar locul trei a fost împărțit de olandezii și brazilieni (6 fiecare). Un zel deosebit a arătat Sergio Aguero, care a lovit poarta Akinfeev de cinci ori. Nu există germani în Monaco, dar câțiva sud-americani au zburat la Moscova.

În timp ce seria lui Akinfeev este numărate 39 de meciuri, dintre care 19 CSKA a fost gazda campionului. În acest timp, pe arena acasă, roșu și albastru au câștigat cinci victorii, de câte ori au făcut o remiză și au suferit nouă infrangeri. Pentru 19 meciuri, mingea în scopul lui Akinfeev a găsit drumul de 28 de ori, iar jucătorii din echipa de la Moscova au răspuns cu doar 22 de fotografii precise.

Meciurile de teren cu Akinfeev de pe poartă în ultimii 10 ani, CSKA a reușit mult mai rău. Actualul campion al Rusiei a obținut succes doar de patru ori, de două ori a jucat la egalitate și de 14 ori a părăsit terenul înfrânt. În același timp, Akinfeev a scos mingea de pe net de 48 de ori, iar adversarul a capitulat în 26 de cazuri.

Dacă vom extinde un meci de fotbal, la intervale de 15 minute, se pare că cele mai problematice pentru ruși este intervalul de timp de la 76 mii la 90 minute lea (inainte de fluierul final) - în acest moment, în armată adversarii joc a provocat Akinfeev de 20 de ori. Intervalul cel mai mic pentru portar este primul 15 minute din a doua jumătate: pentru 39 de meciuri portarul portarului echipei ruse în această perioadă a fost lovit doar de 5 ori. Deci, în cazul în care au avut loc toate meciurile CSKA în Europa și dezvoltat de algoritm, care este tipic pentru începutul celei de a doua jumătate a meciului, să spunem cu greu ar avea un record trist Akinfeev.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: