066 Cum să nu vă înnebuniți când înlocuiți cilindrul slave al ambreiajului furtunului

Mi-aș putea imagina o procedură mai inocentă decât înlocuirea furtunului de timp cracat provenit de la tubul metalic GCC la RCS?

Bineînțeles că nu am putut, în definitiv, conform cărții, a fost necesar să deșurubați două piulițe și să vă răsuciți după înlocuirea elementului și să vă bucurați de rezultat prin pomparea sistemului ambreiaj hidraulic.







În aceeași carte nu era nici un cuvânt despre lucrarea unui bulgar, o chei de gaze mari, îndepărtarea unei jumătăți de dună și șocul părului cenușiu.

Povestea începe de la sursa ei, direct la RCS, unde a venit acest furtun rău.
Era necesar doar să deșurubezi piulița, dar era simplu acolo și nu mirosea. Tot zaoca la atât de mult încât a refuzat în mod categoric să cedeze unui chei.

Apoi am decis că din moment ce furtunul este încă un înlocuitor, acesta poate fi tăiat și dezasamblat după aceea într-o atmosferă calmă.

Înarmat cu un cuțit ascuțit, am procedat la sabotaj, acționând ca un partizan cu experiență. Dar furtunul sa dovedit a fi atât de gros, încât sarcina părea imposibilă și a durat destul timp pentru a rezolva instigatorul rușinii.

Dar fapta se face, iar acum am toate salopeta din nepriminuvshey șuvoi de lichid de frână, după separarea furtunului, precum și cele două capete ale furtunului atașat la unul SRC, iar celălalt la un tub metalic.
Am început RTS care se autoreglează datorită presiunii lichidului. Stocul său sa uitat la "podeaua celui de-al șaselea", iar sistemele de reținere (RCS) au fost înșurubate cu ușurință.

Și acum RCS cu o bucată de furtun în mâinile mele, și apoi imediat în viciu și am încercat să deșurubați conexiunea furtun, dar nimic nu iese. Am bătut capătul toporului meu preferat de cheia, dar ca răspuns, doar strălucirea fețelor strălucește.






Cum de atunci ?!

Sosind (în mod normal, prin transportul public) la locul de muncă, m-am dus la tâmplărie, luând cu mine nodul nesăbuit de nesănătoase.

Aici și mai multe chei tisochki și cheile sunt mai valide.

Dar chiar și cu ei nimic nu iese ...

Tristetea, apatia, gandurile despre cumpararea unui RCS nou nu da odihna. Întrebarea nu este în preț - beneficiul nu este esențial pe fundalul nodurilor principale. Problema principiului, pentru că avem nevoie de o victorie.

Temeinic namayalis, m-am gândit să treacă la instrumentul de tăiere, dar emoțiile prevalează și am recitat în inimile, „M-ai disprețuit!“ Speriat decât un coleg de întâlnire care a ascultat esența situației a adus cea mai mare cheie tubulara în galaxia noastră.

Sprijinindu-se cu toată puterea lui și du-te Va Bank (sau a trebuit să deșurubați complet sau rupere), și a emis strigătul de luptă al ninja și care au odihnit un picior în perete încă în măsură să deșuruba această canalie și păgânilor.

Pentru a obține acest lucru este nevoie de mult timp să suferiți

Prinderea răsuflarea și a studiat furtunul, am ajuns la concluzia că fisurile foarte mici, iar furtunul este atât de gros încât el încă mai are nevoie să muncească, așa că ar putea să fie el și să nu se atingă.

Există cea de-a doua parte care este înșurubată la tubul care vine de la GCC.

Continuarea unui coșmar pe strada Elm

Rezervă proorocit orudovanie două chei, dintre care una este mare, iar celălalt nu este doar cheia și cheia cu cinci fețe (cu fante pentru a arunca printr-un tub în mamelonul) și clemă.

În magazine, această cheie nu a fost găsită și am încercat obișnuit.

A încercat mult. Timp de foarte mult timp, până când marginile unității s-au transformat într-o suprafață netedă.

Acum, tubul trebuie schimbat.
Mă îndrept spre GCC, unde vine capătul opus al tubului. Există mai multe locuri.

Cu toate acestea, cheia cornului a început din nou să se rostogolească din cauza slăbiciunilor structurale generale și am decis să fac cheia prin tăierea capătului existent. Fixați șocul nu va reuși, dar cel puțin punctele de contact vor fi mai mult.

Bulgaria în mâinile și înainte.

Unde sunt fără pulverizatoare autoportante atunci.

Curând, povestea afectează, dar nu în curând tubul este deșurubat.

Mines blestemat în miniatură

Dar în cele din urmă am făcut-o și am început să scot tubul și am constatat că acesta se află sub rampa de frânare cu vacuum.

Ce. Mai multe frâne și chtol?!

Ejacularea sistemului de frânare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: