Krasnodar și Zenith nu au înscris goluri în meciul de campionat al țării - ziarul rus

Cu două ore înainte de joc in afara standului de Vest a stadionului „Kuban“ a început pandemoniu. Au fost expuse Champions League Cup, Cupa Ligii și Supercupa Europei în Europa - principalul trofeu de fotbal al Lumii Vechi. Fanii au format o coadă uriașă pentru a se capta împotriva fundalului ...

Cu toate acestea, întâlnirea de la Krasnodar pentru "Zenith" nu a fost în nici un fel: pierderea punctelor mai departe campionul actual de la runaway în decalajul dintre CSKA Moscova capitala.

Apropo, rivalii de astăzi se pot întâlni din nou în acest sezon. Daca va avea succes în lor semi-finala ( „Krasnodar“ - CSKA, „Zenit“ - „Amkar“) „tauri“ se va întâlni cu grupul St. Petersburg în Kazan pe 29 mai, în finala Cupei Rusiei.

"Krasnodar" - "Zenith" (St. Petersburg) - 0: 0 (0: 0).

"Krasnodar": Stanislav Kritsyuk, Petrov, Strandberg, Granqvist (Sigurdsson, 14), Torbinski, Kabore, Akhmedov, Mamaev, rasina (Padbyarozkin, 69), Pereira (Laborde, 63), Ari.

"Zenith": Lodygin Anyukov, nope, Lombaerts, Zhirkov (Smolnikov, 66), Javi Garcia, Yusupov (Kokorin, 70), Hulk, Witsel, Danny, Dzyuba (Shatov, 80).

Avertizări: Каборе, 62, Лаборде, 73 - "Краснодар"; Javi Garcia, 17 - la "Zenith".

Judecătorii: Karasev, Averyanov, Kalugin (toți - Moscova).

Albastru-alb-albastru în dimineața, înainte de a avut loc o sesiune de antrenament închis la baza lor, iar în zbor după-amiază charter a decolat (la domiciliu, din cauza frigului a rămas doar Domenico Criscito) în Krasnodar, unde au fost îndeplinite de către un mare vreme de primăvară. Cu toate acestea, pe timp de noapte în centrul regional încărcat de ploaie, dar apoi încă a înlocuit soarele.

Din acest tratat (aproape științific) trebuia să înveți lucruri curioase. De exemplu, că „Krasnodar“ creează în medie pe joc scor 6.5 puncte pe meci, dar eficiența lor este de numai aproximativ 25 la suta. Mai mult de jumătate din atacurile sale periculoase, „Krasnodar“ evoluează „prin zona centrală (58 la sută), dar cu cea mai mare eficiență,“ atacul taurii prin flancul stâng (42,1 la sută), în mare parte datorită eforturilor și Polina Petrova, și în mod regulat deplasat în această zonă Mamaev. "

Dar cu termenii standard din Kuban doar probleme - „Krasnodar“ are niciodată în 33 de meciuri din acest sezon nu a reușit o lovitură liberă, și numai în ultimul meci FA Cup cu „Terek“ în primul sezon a fost capabil să realizeze o trecere directă de la colț. Din "activitatea de scor" a rezultat că majoritatea bilelor au fost marcate de sudi între 16 și 30 minute și de la 76 la 90. În acest caz, apărarea „Zenith“, este drept cel mai vulnerabil după pauză (46 - 60 minute) - adică, este în acele momente când „taurii“ sunt în mod tradițional pasiv. Prin urmare, cercetătorul spune, „se poate concluziona că“ aritmiei la Krasnodar „într-un sens, este convenabil pentru echipa lui Andre Villas-Boas.“

... Rămâne să se uite ("RG" a efectuat o difuzare online a acestui meci), deoarece teoria va fi testată prin practică pe gazonul verde excelent al stadionului "Kuban".

Mentorul oaspeților Andre Villas-Boas a făcut intrarea în aplicație, care, cel mai probabil, a fost planificată împotriva Benfica. Cu toate acestea, warm-up senzație de rău fundașul argentinian Garay, și a trebuit să schimbe de urgență portughez Neto.

Antrenorul "taurilor" Oleg Kononov a pus jucătorii care au terminat meciul cu Cupa "Terek".

Până la Krasnodar a ajuns la mai mult de o mie de fani ai "Zenith". Și mulți pe mașinile lor, profitând de un weekend lung. Sa dovedit că unii dintre ei au reușit deja să meargă la Marea Neagră dimineața și să-și deschidă sezonul de înot. Când crainicul citit de clienți fanii sostavav în mod tradițional, cu voce tare, nu numai huiduit Artyom Dzyuba și Yuri Zhirkov, dar Villas-Boas.

Primele zece minute ale invitaților, cu excepția unei singure apariții a lui Hulk în penalizarea altcuiva, au privit mai îndeaproape adversarul. Dar "taurii" au început imediat să organizeze descoperiri pe flancuri, iar de două ori Smolov sa aflat aproape în poziția de punctaj.

Și apoi în minutul 14, acesta este într-o situație inofensiv, șchiopătînd la mijlocul terenului și a cerut un căpitan de înlocuire și central-cheie, „Krasnodar“, și echipa națională suedeză Andreas Gronkvist. In schimb, a apărut islandez Sigurdsson, printre altele, pierdute din cauza bolii ultimele două meciuri.

Dar pentru a deschide contul ar putea destul de Smolov, în minutul 25 a fost unul cu mingea în colțul din stânga a portarului. Dar candidatul pentru echipa rusă nu a intrat în colțul gol al golului.

După aceasta, Kuban a luat mingea sub controlul lor. Cu toate acestea, cele mai multe atacuri care le-au încheiat necaracteristică pentru el a aruncat în aer în linia pedepsei, în cazul în care Neto înalt și Lombaerts a câștigat în liniște duel de echitatie.

Prima jumătate a fost încheiată cu "ghipsul de muștar" tradițional al lui Hulk, care a reacționat energic la orice fluier Serghei Karasev, nu în favoarea înscrisului ...

Dar, imediat după pauză, brazilianul său mega-energie a început să se strecoare în joc, organizând din flancul drept două momente acute la porțile taurilor. În minutul 53, Hulk înscrie aproape în momentul contraatacului. Și imediat după depunerea lui Witsel din poziția de sacrificare nu a lovit cu adevărat mingea.

La care Torbinsky a răspuns prin lovirea capului de la cinci metri exact în mâinile lui Lodygin.

"Zenith" în acest sens nu a reacționat, continuând să atace flancurile. Adevărat, ei aproape că nu au participat Artem Dzyuba, la care mingea nu a ajuns la proprietarii de penalizare. Notă, în joc, unul câte unul nou-veniți au intrat ambele echipe: care au plecat in iarna lui „Ural“, în „Krasnodar“ mijlocașul Vyacheslav Padbyarozkin Sankt-Petersburg și fostul Dynamo Alexander Kokorin.

Kuban debutant aproape a devenit eroul întâlnirii, dar la 80 de minute nu a reușit să arunce mingea peste portarul lui „Zenith“.

Și în finalul unui meci nervos, rivalii aproape că nu riscau, de parcă ar fi de acord cu o egalitate de zero. Deși oaspeții în timpul adițional au fost aproape de victorie. Hulk lovit puternic cu o lovitură liberă, dar Kricyuk a ajutat la "Krasnodar".