Anji-câștig de tineret câștigă peste spartak-tineret, site-ul oficial al FC Anji

Echipele de tineret se vor ciocni în zona de rezervă №7 a Anji Arena. Timpul de criptare este 14.00.

Vom da un comentariu live despre joc.

"Anji" este un mol. - "Spartacus" este un staniu. - 2: 1 (1: 1)

Obiective: Agabalaev, 5 (1: 0). Povestiri scurte, 45+ (1: 1). Ptakhov, 55 de ani.

Pedeapsă nepracticoasă: Babaev, 7 (portar).

"Anji" -mole:. Janet Elmurzaev, Belov, Gasanov (Patach, 46), M. Musaly (Gazimagomedov 46), Gaydarov, Kuzimin, Sangadzhi (T. Musaly 69), Agabalaev (R. Magomedov, 81) , Dzhamalutdinov, Ruslan Dibirgadjiyev (Aliev, 90).

"Spartak" -mole:. Maximenko Krasilnichenko, Mironov, Kostylev (Feofilaktov, 44) Povești (Shigorev 71), Ermakov (nuci 69), Leont'ev (Razdelkin 61), Zuev (Lomovitsky 46), Babayev Kisseleff, Mazur (Lyalyushkin, 46).

Avertismente: Agabalaev, 25, Sangadziev, 56, Belov, 70, Aliyev, 90+ - Ermakov, 56.

Arbitru: Alexander Gurenko (Astrakhan).

Anji-câștigul de tineret câștigă peste spartak-tineret, site-ul oficial al FC Anji

La câteva minute după acest episod Spartacus ar fi trebuit să înscrie din penalty, dar șutul Vladlen Babayev de la „punctul“ a reflectat portarul de „Anji“ Mehdi Janet, care a condus partenerii în joc în calitate de căpitan.

Rezervele "Anji" au creat înainte de pauză mai multe șanse de a înscrie. Să înscrie mai mult decât o dată pe Jamal Dibargadzhiev. Șansele au fost cu Yuri Kuzmin și Chingiz Agabalayev. Oaspeții aceluiași joc acut în atac nu au demonstrat, dar au reușit să înscrie un gol "în vestiar". Nikolay Rasskazov a terminat trecerea pe flanc cu o lovitură precisă la colțul dinspre poartă.

Mahacikala eroare în apărare, la începutul reprizei a doua, aproape de a aduce moscoviții să vină înainte, dar a ratat momentul lui, au primit un autogol. După tragerea poziției standard și a grevei lui Tamirlan Jamalutdinov, mingea ricoșată de Timur Patakhov a zburat în poarta lui Spartak.

În restul timpului, echipa gazdă a jucat "în cont" și, în același timp, a avut o serie de atacuri contraatac bune. Cele mai evidente șanse au fost marcate de Tagir Musalov, dar conducerea lui unu la unu cu portarul sa încheiat într-un accident greșit.

Cu toate acestea, secțiile Mikhail Markarov a adus destul de încredere meciul să câștige, care a devenit noastre „tineret“ al treilea într-un rând, după reluarea campionatului și al patrulea într-un rând dat departe de joc cu „Dynamo“ la sfârșitul primei părți a sezonului.

Compoziții de tineret joc „Anji“ și „Spartacus“ a fost prima rundă și Makhachkala la capătul său până la al șaselea rând din campionat tineret de masă, reducerea decalajului dintre lider patru la un punct. Cu toate acestea, toți concurenții au un joc în mână. Amintiți-vă că în următoarea rundă de rezerviști noastre vor juca pe drum cu dublul Groznâi „Terek“.