9 fraze pe care un bărbat le spune când îți place cu adevărat

Femeile au un întreg arsenal de fraze, pe care le spunem atunci când un om nu ne place. Folosim limbajul corpului, ne aruncăm ochii pentru a arăta bărbatului nedorit că nu este binevenit aici.







Dar bărbații? Ele sunt văzute ca un sex mai puțin vorbesc, deși, de fapt, ne spun destul, nu suntem întotdeauna gata să auzim ceea ce nu vrem să auzim cu adevărat.

Dar există câteva fraze pe care un om le spune numai atunci când o femeie îi place cu adevărat:

1. "Mi-a amintit de tine"

El nu poate spune întotdeauna ce gândește despre tine, să-și ascundă sentimentele și să nu fie direct. Dar el va vorbi despre ceea ce i-a amintit de tine, pentru că el vrea cu adevărat să știi despre asta.

2. "Te pot ajuta cu asta"

Bărbații se simt nevoiați. Vrea să vă fie de folos. Și dacă el oferă ajutor, atunci nu sunteți indiferenți față de el. Barbatii sunt gata sa faca ceva pentru cei despre care ii pasa, pentru care au propriile lor planuri speciale.







3. "Arăți grozav"

Dacă un om îți spune asta, nu te mai gândi ce vrea să spună. Chiar crede că arăți minunat și vrea să știi asta.

4. "Am vorbit cu mama mea ..."

Dacă își menționează mama și vă spune ce a spus, el este fie cel mai bun prieten al tău, fie el îți place. Bărbații rareori împărtășesc ceea ce se întâmplă în familia lor, mai ales cu mama lor. Pentru că dacă vă spune despre asta, atunci îl aveți pe un nivel special de încredere.

5. "Sunt supărat / sunt îngrijorat"

Dacă un om își recunoaște deschis emoțiile - și nu este bucurie și fericire, și nu doar "totul este în ordine", atunci și el are încredere în tine suficient pentru a-și împărtăși sentimentele.

Se pare că acesta este cel mai simplu mod de a începe o conversație, dar toată lumea o primește cu dvs.? Nu, nu este. Numai cel căruia îi ești cu adevărat interesat și care vrea să te cunoască mai bine și să-ți demonstreze interesul.

7. "Ești atât de sexy"

Ei bine, acesta este un compliment evident, care nu este făcut de nici o fată, ci doar de una care este cu adevărat atractivă. Poate că nu e serios, dar în mod clar nu îți respira exact.

Dacă un bărbat spune că a observat ceva în ceea ce faci, să spui, să te îmbraci, să mănânci, atunci chiar îți pasă de ce fel de persoană ești, de ce te interesează - și nu pentru că dorește să fie cel mai bun prieten ...

Bărbații spun rareori acest lucru și, dacă spun ei, înseamnă cu siguranță o mulțime de sentimente care nu știu cum să se exprime corect.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: