9 Cele mai frecvente intrebari pe care le pun oamenii cu tatuaje

Cele mai frecvente întrebări pe care oamenii le cer cu tatuaje

9 Cele mai frecvente intrebari pe care le pun oamenii cu tatuaje

1. A fost dureros pentru tine?

Când sunteți în mod repetat înțepat cu un ac, desigur, vă confruntați cu disconfort. Tatuajul este, de fapt, aceeași rană la puncție, care este apoi umplută cu cerneală, astfel încât, ca și în cazul oricărei perforări a pielii, veți fi ușor rănit. Cu toate acestea, unele părți ale corpului sunt mai puțin sensibile la durere, iar oamenii pot suporta sentimente neplacute în moduri diferite. În plus, dacă ați fost supus în mod repetat procedurii de desenare a tatuajelor, atunci este puțin probabil ca zgomotul mașinii să vă provoace multă anxietate, deoarece știți ce să vă așteptați. A face tatuaje pe coastele dureroase, dar cand aplici tatuajul in interiorul mainii, simti doar furnica. Ulterior, locul tatuajului poate fi foarte mâncărime și arde, dar dacă aveți grijă de el, atunci nu va fi nici o problemă.







2. Nu regretați?

În cea mai mare parte? Nu, nu este. Dacă te uiți, oamenii au luat timp pentru a reflecta asupra design-ul dorit, și dacă acesta este o operă de artă, un citat sau chiar un tatuaj tribal banderolă, cu siguranță, acest lucru înseamnă ceva pentru el. De-a lungul timpului, ea încetează să mai fie doar un simbol și devine o aducere aminte a anumitor momente din viața oamenilor și despre cine a fost atunci când am făcut-o. Pe cine ai fost când am decis, împreună cu fratele său pentru a umple un tatuaj, ceea ce ai fost când ai venit pe jos, citat de cerneală, care ai fost, când douăzeci și doi de ani, confuz, curios și speriat, a venit la salonul de tatuaj? Este tot trecutul tău și acele tatuaje servesc ca o reamintire a acestuia. În plus, te-au transformat în cine ești acum. De ce să-ți fie rău pentru cine erai și cine ești astăzi?

(Trebuie să recunosc, există un tatuaj pe care îmi pare rău. Am făcut la vârsta de șaisprezece ani, în locul în umbră pe corp. Există legi care interzic adolescenti pentru a aplica tatuaj, dar în mod deliberat am intrat într-un salon ilegal, unde nu am verificat documentele. Responsabilitatea pentru această alegere de viață nu reușesc cu totul succes.

3. Te respecti?

Da. Și da, trebuie să vă respectați întotdeauna. Ori de câte ori cineva vă va întreba despre acest lucru, se poate presupune în siguranță că această persoană nu vă respectă. Și știi ce? Acest lucru este minunat, deoarece vă permite să trageți anumite concluzii și să traversați astfel de oameni din viața voastră. Dacă nu sunt capabili să respecte decizia dvs. privind schimbările din corpul dvs., există posibilitatea ca în viitor să aveți dezacorduri cu privire la alte lucruri la fel de importante. Dacă credeți că corpul dvs. este un templu, iar tatuajele sunt un semn de lipsă de respect, atunci nu le faceți, și totul va fi bine. Nu am nimic împotriva unor oameni care nu au tatuaje. Dar trupul meu este și un templu și îl voi decora cum îmi doream.







4. Ce se va întâmpla când îmbătrâniți?

Nimeni nu știe cum se vor schimba punctele de vedere ale diferitelor lucruri (nu doar tatuajele) atunci când vine bătrânețea. Oamenii de-a lungul vieții pot trece de la o ideologie politică la alta. Astăzi le place un anumit fel de mâncare, dar mâine nu o fac. Același lucru este valabil și pentru tatuaje. Nu știu că mă voi gândi la ele când îmbătrânesc, pentru că nu sunt încă bătrână. Este foarte posibil ca voi fi rău pentru ei, și că vytsvetut de cerneală în timp, vor exista riduri, sagging toate, și am avea nevoie de o intervenție chirurgicală, care va face mai rău, și așa mai departe și așa mai departe. Dar acum aș vrea să cred că încă nu am de gând să regret ceea ce am fost în vârstă de douăzeci și patru de ani, când încep să mă gândesc, fiind în corpul unei femei bătrâne, ridate, și da, cu tatuaje.

5. Inseamna ca te intalnesti numai cu acei tineri care au tatuaje?

De obicei, oamenii nu sunt atrase de prezența sau absența unui tatuaj. Unii oameni ca tatuajele, și niște blonde sau bruneturi, oameni de statură mică sau înalți, dar asta nu este punctul. Mai presus de toate, trebuie să existe o persoană a unei persoane, un simț al umorului și al unui suflet. Absența tatuajelor - nu este o piedică. Și dacă oamenii se întâlnesc și ambii au tatuaje pe corpul lor, există șanse ca aceasta să coincidă - la urma urmei, tatuajele devin din ce în ce mai comune în societatea modernă.

6. Ce înseamnă asta?

7. Cât ți-a costat?

Această întrebare pare a fi o aluzie ironică la "... că ați putea cheltui acești bani pe lucruri mult mai utile". Nu trebuie să vă îngrijorați cât de mulți oameni au cheltuit pe tatuaj. Pur și simplu arătați prea multă curiozitate. Tatuaj - este, de asemenea, un fel de investiții, este bine să nu pentru a salva pe tot ceea ce va rămâne cu tine pentru viață, în caz contrar, de tranzacționare pentru mărunțiș cu artistul tatuaj, riscul de a obține în cele din urmă lucruri ieftine. Dacă doriți cu adevărat să vă faceți un tatuaj de calitate, veți găsi pentru el cât de mult aveți nevoie. Îndoielile legate de cheltuirea banilor sau nu pot spune că, probabil, nu aveți nevoie de el deloc.

8. Ce gândesc părinții tăi despre asta?

Întrebarea în sine sugerează că toți părinții răspund în mod egal la acțiunile copiilor lor. Personal, mama mea nu-i place tatuaje, iar tatăl meu a exprimat „pentru“ doar o ușoară scuturare a capului, care vorbește volume despre opinia sa despre ele. Dar nu toți părinții sunt așa. Unii au chiar și o pereche de tatuaje sale - nu suntem prima generație, care este atât de distractiv pe cerneala pe corp. Sunt profund recunoscator pentru mama si tata pentru ceea ce au creat trupul meu, l-hrănit, îmbrăcat, hrănite, protejate atâta timp cât am zburat din cuib pentru creșterea copilului și a mers la colegiu, dar, de asemenea, m-au învățat întotdeauna că trupul meu - acesta este corpul meu, și pot face cu el tot ce vreau. Nu vă faceți griji despre ceea ce ar crede părinții mei, când am primit un tatuaj deoarece nu este în corpurile lor, este înțepat cu un ac. Și în opinia mea.

9. îi ștergi vreodată?

Poate după un timp și da, dar, mai întâi, este scump; în al doilea rând, fiecare procedură durează foarte mult și, în al treilea rând, nu există nicio garanție absolută că rezultatul va fi bun. Este posibil ca, în viitor, chirurgia să atingă un nivel de dezvoltare care va face îndepărtarea tatuajelor mai accesibilă celor care le regretă. Am facut un tatuaj cu constiinta completa ca acest lucru este pentru totdeauna.

Înaintea Anului Nou. Ce să dau? Tu conduci un stil de viață sănătos, în timp ce opțiunea este un simulator. Scump? Sunt de acord. Atunci poate un storcator? Iată pagina Protoria.ua/small-appliances/for-the-kitchen/juicers/. aici sunt cele mai recente modele de juicers. Sănătate - un lucru pe care nu-l puteți cumpăra, dar un suc natural pentru sănătate poate ajuta la fabricarea unui storcător.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: