5 Sfaturi utile care ajută la calmarea unui soț bețiv, care, un loc pentru femeile însărcinate și

Cum de a calma un om beat: tată, tată vitreg, vecin - a trebuit să se gândească mult. Nu există niciun instrument universal, astfel încât problema să nu-și piardă niciodată relevanța. Să luăm în considerare câteva recepții cu ajutorul cărora cel mai adesea încearcă să-i liniștească pe alcoolicii violenți.







Metode interzise

Este greu de vina soția disperată care încearcă să calmeze un coleg de cameră agresiv, încercând să-l legene cu ajutorul sedative. Cum să-i liniștiți pe beat? Printre persoanele care sunt în mod constant cu care se confruntă alcoolici, există o percepție că „Tisercinum“ sau „Teturam“, se toarnă în alcool sau alte băuturi foarte repede va ajuta pentru a calma scandalagiu beat. Unii chiar cred că aceste pastile, care este posibil doar pentru a obține un psihiatru prescripție sau psihiatru, poate fi amestecat cu alcool, fără a afecta sănătatea. Nu e deloc așa.

Veți promova în continuare agresiunea în stare de ebrietate, nu o repetă, ci vă înfuriați.
Din acest motiv, toate sfaturile pe care vor fi prezentate mai jos, i-am spus femeia, o „cruce“, care a cuprins un om beat.

Bună ziua, dragi cititori.
Numele meu este Nina Pavlovna. Am 61 de ani.
Soțul meu a părăsit lumea asta acum doi ani. Greu, nu a putut suporta.
Când sa îmbătat, a devenit violent-agresiv și la început am alergat la mama cu copiii.
Când.

Soțul și soția lui vorbesc: "Dragă, astăzi avem o corporație, voi veni acasă beat!". Soția: "Nu beată, ci după ce bea. "- Toți, toți beți! "Da, nu totul beat, dar ușor!". Chiar și cei mai exemplificați, uneori, vin acasă "puțin" (și chiar "toți")! Și ce să faci cu ei, femei. Cum să tremurați beat și cum să se comporte cu el - sfătuiește site-ul frumos și de succes.







Ce să faci cu un om beat?

Dacă un bărbat nu pare să bea beți, treaz, poate fi "nu medicamente" înseamnă:

Puternă cafea sau ceai neîndulcit. În general, bine, în cazul în care persoana poate bea mai mult alcool liber lichid acru (suc, băuturi din fructe, ceai cu lamaie) - promovează excreția de alcool, îmi pare rău pentru detalii fiziologice, în urină. Duș răcoros sau contrast. Mâncare caldă (chiar și puțin).

După cum înțelegeți, aceste acțiuni necesită un control asupra lor, astfel încât acestea sunt inaplicabile și pentru bețivii morți.

Ajutați o persoană să facă față stării nedorite într-un mod natural - odihnă, dormește. Încercați să puneți o persoană să doarmă în această stare că alcoolul în sine a părăsit treptat centrele care controlează comportamentul unei persoane și este responsabil pentru sentimentul de mintea lui.

Aceasta nu este o sarcină ușoară, în majoritatea cazurilor. Este important să ne amintim în primul rând, nu este un lucru bun de făcut pentru a pune un om într-o stare de ebrietate să doarmă, și ce nu în nici un caz nu trebuie să, astfel încât să nu interfereze cu corpul obosit, odihnă sete să decidă în mod independent, să se întindă și să se odihnească.

Nu vorbiți prea tare, chiar dacă sunteți siguri că aproape nu ați auzit. De fapt, nu este așa. Doar reacțiile secției tale sunt ușor încetinite. Nu-l certați, nu spuneți cât de rău este, cât de rău a făcut el că sa lăsat să intre în acel stat. Un astfel de discurs excită sistemul nervos. Și fără a fi obosit, sistemul nervos poate fi ușor.

Cred că fiecare a doua familie se confruntă cu o asemenea problemă ca un tată alcoolic. Și aceeași "a doua familie" a fost a mea.
Ei bine, voi începe prezentarea întregului subiect.
Le Papan sa îmbătat undeva, în timp ce mama mea este la lucru, acum îmi compasează creierul cu docerele mele fără cauze. Tăcerea și ignorarea nu reprezintă o opțiune. Îndreptați-l și să dormiți. Orice raspuns la el spune, spun "lasati-ma, de ce ati ramas la mine toti", desi nimeni nu la atins, nu i-a spus un cuvant. Repet, nu dormi.
Astfel de plăcinte.

Ajutați-vă sau ajutați sfatul sau consiliul, vă rog. Cum se poate calma această bucată de carne / calm / trimite la somn. Doar dă-i fără sugestii: "îl duce în pat, îl invită să se culce și să bea mai mult", nu este.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: