5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o

Dacă sunteți un adevărat iubitor de muzică, sunteți cu siguranță familiarizați cu nevoia constantă de a găsi muzică nouă pentru tine. Chiar dacă ați ascultat deja un număr mare de piese, - setea nu este încă închisă! În articol voi descrie 5 servicii care vă vor înțelege "dintr-o jumătate de cuvânt" și vă vor permite să găsiți muzică pe care nu ați auzit-o niciodată.







Un serviciu fantastic pentru cei care doresc să descopere creativitatea noilor artiști în două clicuri. Muzică foarte bună. Tot ce este necesar de la tine - alegeți doar stilul care vă place. După aceea, player-ul se deschide, unde totul este foarte simplu: butonul este înapoi, înainte și pauză. Logica site-ului este foarte simplă - în cazul în care cântecul nu-i place utilizatorului - îl comută, deci are nevoie de ceva complet diferit. Prin urmare, următorul interpret joacă, atunci - ceva complet diferit - toate pentru a face cea mai precisă selecție de muzică care vă va plăcea.

Vă sfătuiesc să vă înregistrați imediat pe site, deoarece Veți dori în mod necesar să "amintiți" tot ce ați auzit. În general, totul este extrem de simplu și drăguț.

5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o

5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o


Motto-ul site-ului este "Play The Mood", adică "Joacă-ți starea de spirit". Idee foarte interesantă de designeri și designeri. Dacă deschideți site-ul de descoperire a muzicii. veți vedea ceva foarte neobișnuit în fața dvs. - un câmp cu o mulțime de puncte multicolore. Mai jos este decodificarea culorilor acestor puncte. De exemplu, punctul albastru este stil Rock, albastru este Pop, etc. Tot ce ai nevoie este doar să îndrepți mouse-ul la orice punct de culoare și vei auzi starea ta de spirit! Îți place ascultătorul? Apoi faceți clic pe el mai repede și veți găsi o mulțime de muzică similară. Respectați toți cei care au creat biblioteca muzicală și ați grupat materialul muzical. Este mai bine să vezi și să auzi o dată decât să citești o sută de ori. Așa că mergeți mai degrabă la site și ascultați-vă starea de spirit!







5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o
5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o

5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o
5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o

5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o


Mesajul de bun venit pe acest site spune: "Chiar dacă nu știi ce fel de muzică cauți, Gnod o va găsi încă!" Site-ul utilizează un algoritm special - un sistem de auto-adaptare care învață de la vizitatorii site-ului ceea ce le place și ce nu. Dacă vă place ceva, sistemul va oferi și mai multă muzică! Astfel, pe site-ul www.gnoosic.com chiar cei mai leneși vor putea găsi ceea ce le place!

În primul rând, site-ul vă cere să introduceți numele celor trei grupuri preferate. Pe baza datelor primite în mod special, el dă numele colectivului, care, în opinia sa, corespunde solicitărilor și gustului tău muzical. Dacă faceți clic pe link, veți putea citi recenziile altor utilizatori despre echipă. De asemenea, există trei butoane: Ca, Nu-mi place și Nu știu pentru a forma o opinie personală. Astfel, are loc un dialog și veți afla tot mai mulți artiști despre care nu ați auzit niciodată. Din păcate, nu există audiții pe site, dar este încă o resursă foarte utilă!

5 moduri de a găsi muzică nouă pe care nu am auzit-o

Ți-a plăcut înregistrarea? Puneți-vă plăcerile!






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: