4 Rețete de bucate de somon - rapid și fabulos delicios!

Somonul este într-adevăr un pește regal, util și foarte gustos. Astăzi, atunci când îl puteți cumpăra proaspăt, puteți ușor, felurile de mâncare din ea devin tot mai populare. În acest articol vă vom spune despre prepararea bucăților delicioase de somon.







Bucatele de somon sunt foarte ușor de pregătit, deoarece pentru a aduce acest pește la pregătire este doar câteva minute. Ele pot fi preparate cu umplutură, sau să adăugați orice produs suplimentar de carne de vită, pentru a face aburit, coapte sau prăjite - o mulțime de opțiuni, dar în orice caz, cum ar fi ai ei au sau pregătite pentru a fi foarte, foarte gustoase, deoarece somonul pur și simplu nu se poate fi diferit!

În această colecție vă vom spune despre opțiunile simple de gătit pentru tăițe delicioase de la un astfel de pește minunat ca somonul.

Rețetă una: Cutleturi delicate din somon

Se va lua: 1 kg de file de somon, 50 g de unt, 2 cepe, 1 ou, pesmet, ulei vegetal, sare, piper.

Cum să gătești găluște de somon. Bucățele mici tăieți fileurile de pește, se toacă ceapa, se răsucesc împreună într-o mașină de măcinat cu carne, piper și se sare umplutura, se amestecă. Tăiați untul congelat în cuburi, turnați pâinele în plăcuță. Mâinile umede pentru a face carne tocată, în interiorul fiecărei bucăți de unt. Se prăjește chiflele în pesmet, se prăjește până se înfundă din două părți într-o tavă cu unt fără capac.

Rețetă pentru cea de-a doua: Steakuri de somon cu gris

Se va lua: 500g de file de somon, 30g de unt, 1 ceapa si un pahar de apa, 3 linguri. grâu, piper negru, ierburi proaspete, sare.

Cum să gătești chiftele cu somon și grâu. toca foarte fin fileul de somon, se adauga o ceapa, grișul (jumătate), se amestecă, se adaugă ierburi tocat, piper și sare și se frământă până când umplutura netedă, elimina la 30 de minute în frig. Turnate chiftele din carne tocată cu mâinile ude, roll-le în grișul rămase în tigaie și se prăjește la foc mare pe ambele părți, până când fierte în unt pana se rumeneste, apoi se toarnă puțină apă și se pune sub 15-20min capacul.







Rețetă pentru cea de-a treia: Steakuri de somon cu legume

Veți avea nevoie de: file de somon 600g, 150g de ardei roșu dulce, 100g de paine alba si ceapa, patrunjel 30g, 1 ou, 4 linguri ulei vegetal, piper negru, sare.

Cum să gătești cules de somon cu legume. Răsuciți peștele într-o mașină de măcinat cu carne, tăiați fin patrunjelul, piperul, ceapa, amestecați cu pește măcinat, piper și sărată. Să ciocănești într-o masă de ou un ou, să-l frămânți, să formezi tăițe și să-i pui într-o miez de pâine de grâu. Puneți bucățelele de pe ambele părți ale uleiului fierbinte pentru a se rumeni.

Rețetă Patru: Bucăți de somon, coapte în cuptor

Se va lua: 300g fileuri de somon, 50g patrunjel, 3 tuberculi de cartofi, 1 ou, 1 lingura. făină, legume și ulei de măsline, lamaie decojită de lamaie, piper, sare.

Cum să gătești bucățele de somon în cuptor. Se aduce la fierbere într-o cratiță cu apă, cartofi curat și se fierbe, se taie în felii. Frecati cu file de sare și piper pește cu un amestec de ulei de măsline, la marinata, apoi aburit timp de 15 minute. Patrunjel tocat marunt, și pește fiert, cartofi uscate, apoi se zdrobesc intr-un piure și se amestecă cu pește, pătrunjel, ou, făină, sare și piper, și se adaugă la umplutura coaja rasă de lămâie. Sformovat chiftele mici, pus pe tigaie, cu ulei, înainte de rumenire 25min se coace într-un cuptor preîncălzit la 180 ° C Serviți cu garnitură.

Foarte simplu și rapid de a pregăti tăițe de somon, gătite în conformitate cu oricare dintre rețetele propuse, vă va plăcea pe dvs. și pe cei dragi cu gustul său magnific, apetitul plăcut!

Au pregătit-o. Uite ce sa întâmplat

În opinia mea, rețetele nu sunt foarte bune de când sunt bucătar, știu în mod clar compatibilitatea produselor. Aș recomanda o astfel de rețetă. Pe 05 g de somon este necesar să tăiem un bulb de ceapă albastră semicircular subțire. Atunci de pește fără piele și oase sechem cuțit cu ceapa se adauga condimentele ou framanta bine. Mulare biscuiți bitochki dispersie condimentat / sunt vândute în supermarket-uri / chiftele puse în bucăți de cheag de brânză sau cancer Ford chiftele obișnuite muiată inițial în ou și pesmet apoi prăjit într-o metodă principală tigaie. Foarte gustos!

Mă întreb ce fel de brânză este acest "Cancer Ford"? Nu există o astfel de brânză. Poate încă brânza Roquefort?

Evaluările vor fi obiective, dar numai după aceea. așa cum voi încerca să gătesc. De exemplu, souffle-ul nu mi-a făcut-o, așa că nu merită, cred eu, să mă laud în avans sau să-l laud.

Rețete în mine nu foarte. dar asta este opinia mea. Nu aș adăuga ulei. pește și așa zhirnaya.Nado adăugați morcovi, în mod necesar, frecat pe o răzătoare fină, ușor fierte la foc mic într-un cuptor cu microunde, ceapa si ou, usturoi, sare și piper patrunjel bine si piper alb si putina zeama de lamaie pe o prajire fierbinte vse.a skovorode.Budet delicioase. Noroc și felii delicioase.

Toate rețetele sunt bune, dar aș observa o versiune economică a bastoanelor de somon și crab. O să gătesc cu siguranță.

Ceea ce este foarte gustos, nu am nici o îndoială. Dar, chiflele sunt crupe, iar un produs natural este mai bun. Sare, prăjiți, coaceți peștele chiar fără aditivi la o sută de ori mai util și mai gustos, am fost convins.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: