4 Avia cu ciuperci de olga - recenzii, povestiri, impresii - forum turtrans-voyage

Bine, Li Na. O să încerc în seara când apar acasă. Și puteți pune întrebări imediat. Este mai ușor să răspundeți la ceea ce este interesat.

Ciocolata Vanilla, împărtășiți impresiile dvs.?







Și cum ți-a plăcut călătoria cu barca pe Lacul Geneva? Fie că a fost posibilă fotografia? Undeva am aflat că grupurile noastre sunt plasate numai pe puntea închisă inferioară a bărcii și pot fi fotografiate numai de pe pupa. Există suficient spațiu pentru toată lumea?

Am mers cu autobuzul, a fost acoperit de nori, iar tipurile de podgorii din apă sunt atrase numai în vremea insorită. Ei bine, și faptul că suntem puțini. hmm .. indiferent la plimbarea pe apă. Nu știu de ce. Drumul atrage mai mult și vederea în afara ferestrei de transport auto. Datorită vremii (?) Non-însorită, răspunsurile celor care au ajuns la navă la rechemarea de la Geneva au fost foarte neplăcute. Toată lumea a înghețat. Și erau pe puntea inferioară. Dar, repet, a fost tulbure. Și am văzut viile în imediata vecinătate a autobuzului. Nu cred că acesta este marcajul țărmurilor lacului Geneva. În vremea însorită, poate și ar înota.

Ciocolata de vanilie. răspundeți la o altă întrebare care a apărut. Acum m-am uitat la prognoza meteo din Austria și Elveția pentru perioada turneului nostru. Din păcate, el nu este fericit: aproape toate zilele sunt ploioase. Așadar, am vrut să știu când era necesar să luăm o decizie cu privire la alpinism: chiar la începutul turneului sau poate fi făcut mai aproape de momentul ascensiunii. Mi-ar plăcea foarte mult să mă ridic, dar dacă există o nebunie continuă, atunci va fi puțină semnificație în acest sens. Și greu poți decide chiar în primele zile ale turneului.

Vroiam să știu când era necesar să luăm decizia de a urca munții: la începutul turneului sau poate fi făcut mai aproape de momentul ascensiunii. Mi-ar plăcea foarte mult să mă ridic, dar dacă există o nebunie continuă, atunci va fi puțină semnificație în acest sens. Și greu poți decide chiar în primele zile ale turneului.







Li Na. Voi adăuga câteva cuvinte la răspunsul anterior.
Am fost cu o lună înainte de acest turneu (și cu Olga) pe turul 4A, în care aveam două vârfuri - Pilatus și Schilthorn. Am plătit banii pentru posibilitatea ascensiunii la ambele vârfuri în avans. Înainte de prima ascensiune, Olga ne-a răspuns la întrebările noastre despre "nu ar trebui să se ridice" dacă este dimineața înnorată și tulbure. Ea nu a forțat pe nimeni să ia o decizie în creștere, a dat ocazia de a refuza, ne-a informat momentul exact când ar fi prea târziu să refuzi. Banii refuzați au fost eliberați în ziua ascensiunii la summit, după finalizarea acestuia.

Dar pentru a anticipa vremea "în partea de sus" este aproape imposibil. La urma urmei, chiar dacă vremea este clară și însorită pe funicularul de pe "fotografia" de pe camera web care "difuzează" de sus, nu este un fapt că o vizibilitate bună va rămâne până în momentul în care se va face ascensiunea. poate exista un nor care "cârlige" peste partea de sus, înconjurând-o și turiștii.

Și vice-versa - vizibilitatea în imagine, până când creșterea a început - este rea și atunci când grupul este deja în vârf - cerul are o vizibilitate clară și excelentă în jurul valorii de # 33;

dacă în partea de sus există o vizibilitate slabă, riscăm doar o anumită sumă de bani. Și dacă refuzați să vă ridicați din cauza vremii și aflați că există un soare deasupra, atunci gradul de regret nu este măsurat de nimic.

Ciocolata de vanilie # 33; Multe mulțumiri, sper că vom fi, de asemenea, norocoși cu vârfurile din turul # 33; Dacă nu este dificil, scrieți, ce ați cumpărat ca suvenire în orașele pe care le-ați vizitat? Dacă acest lucru nu este un secret, bineînțeles. Și apoi în acest thread pe forumul deja un "solyanka" # 33;

scrieți ce ați cumpărat ca suvenire în orașele pe care le-ați vizitat.

Ciocolata de vanilie # 33; Mulțumesc # 33; Nu sunt un "maniac de parfumerie", dar sunt, de asemenea, interesat de produse de calitate # 33; Dacă puteți, atunci, în cazul în care în Austria pentru a cumpăra parfum? Ei bine, orele pentru mine sunt încă interesante. forumul a scris atât de multe despre ele, însă punctele de vedere ale "martorilor recente" sunt mai valoroase;

Ei bine, orele pentru mine sunt încă interesante. forumul a scris atât de multe despre ele, însă punctele de vedere ale "martorilor recente" sunt mai valoroase;

V-am scris personal

Dacă puteți, atunci, în cazul în care în Austria pentru a cumpăra parfum?

Spuneți-mi, vă rog, unde ați cumpărat în Elveția cosmetice LACREM și Laboina.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: