3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

Zhizn.Takaya diferite - simplu și complex.

Ce învățăm prin trăirea ei?

Cum ne schimbăm cu vârsta?

Cine ne ajută în asta?

În cadrul lecției din grupul "Psihologi" am realizat studii pe tema "Realizarea noastră prin maternitate". Ceea ce am văzut în timpul scufundării ma condus la câteva concluzii.







Probabil, fiecare persoană din copilărie se prinse pe sentimentul fericirii și iubirii fără limite. Acestea sunt momentele în care doriți să vă îmbrățișați pe toată lumea, când nu există frică în piept, când întreaga lume este pusă în inimă. Dar unde dispar aceste sentimente cand devenim adulti?

Cum să simți din nou întreaga lume în piept?

Cum de a deveni din nou infinit fericit?

Să ne uităm la viața noastră în diferite perioade de vârstă.

Prima perioadă este copilăria noastră. Ne naștem cu ființe atât de mici, nevinovate, care nu știu nimic. Noi credem în bine, noi nu știm încă răul și anxietatea, suntem conștienți de faptul că există întotdeauna alături de noi îngrijirea adulților care sunt independente, sunt importante, o astfel cu experiență. Oh, cum vrem să crească rapid! Creșteți și deveniți ca Papa - inteligent, puternic, cunoștință și ca mamă - grijuliu, plin de iubire!

Și noi, copii, vrem să creștem mai repede și să începem să creștem rapid, surprinzând astfel părinții noștri zi de zi.

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

Și aici vine momentul în care devenim adulți și, trăind o viață adultă, învățăm să luăm decizii pe cont propriu, începem să confruntăm cu unele dificultăți, preocupări vitale. Din această inimă începe treptat să se închidă.

Pentru că nu vrei să simți durerea dezamăgirii, a resentimentei și a fi deschisă cu cei care te pot trăda în viață. Iar inima noastră imensă, uriașă, se transformă într-o bucată de zăpadă rece.

În această perioadă, rudele noastre spirituale vin la noi pentru a ne ajuta să devenim copiii noștri în viață. Și aici vine a doua etapă a vieții noastre: devenim din nou mici împreună cu copiii noștri. Din nou începem să credem în basme. citit în fiecare zi copiilor lor iubiți.

Din nou, ridicăm creioane colorate pentru a desena o imagine pentru copilul nostru. Și cât de plăcut este în aceste momente să fii surprins și să înțelegi: "Oh, îmi amintesc încă cum să atrag un cal, o fată și o mașină de camion!" 🙂

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

Așa se deschide inima noastră din nou. așa vom deveni din nou copii mici cu o inimă uriașă.

... Până când vom începe să crească și vom deveni mai serioși și mai serioși pe măsură ce cresc copiii noștri. Există probleme, dificultăți. Și cu cât este mai mare copilul, cu atât mai gravă este îngrijirea. Nu este vorba de proverb: "Micuții sunt copii mici".







Încă o dată ne aflăm în situații de rutină și sub presiunea vieții încep să se protejeze de dezamăgire, durere, și vise neîmplinite: unul despre o carieră, care despre bani mari, care sunt pe altceva.

Din aceasta inima noastră este închis din nou, am devenit din nou adulți reale, care nu cred în basme, nu înțeleg ce înseamnă navolshebnichat - și dorința ta devine realitate. Cu toții începem cu faimoasa "Ziua Groundhog": lucrul la domiciliu și ocazional ceva nou în viață. Acum vedem cum au crescut deja copiii noștri și că inima lor este deja închisă.

Dar înțelegem că va veni următoarea etapă a vieții noastre și vom reuși din nou să devenim toți aceiași mici copii, pentru că am trecut deja această experiență în viața noastră. Știm deja că copiii fac schimbări în viața noastră și ne deschid inimile. Și ne așteptăm pe nepoții noștri.

Cât de des adulții sunt nerăbdători la această vârstă! "Ei bine, cand te vei casatori?" - papii spun fiii lor. "Atunci când îmi vei da naștere un copil?" - mamele își întreabă fiicele cu afecțiune. Pentru că știu că, odată cu apariția copilului, viața lor va deveni din nou semnificativă. Prin urmare, nepoții sunt mai iubiți decât copiii. Pentru că înțeleg cât de neprețuit este să fii copil, să fii cu un copil.

Adulții vor începe din nou să creadă în magie și basme, vor învăța din nou să picteze ... Și să nu atât de repede ca cei mici nepotii Savvy, dar ei, adulții se vor trezi din nou imaginația ta, colectarea puzzle-uri și desen imagini în sale acoperite cu fire de argint de înțelepciune cap.

Și din nou inima noastră se va deschide. Va deveni enorm, imens, recunoscător, acceptând și iertând. Pentru că, la această vârstă, știm deja că este absolut imposibil să iei cu tine o carieră, o bogăție materială, case sau perle într-o altă viață.

Numai experiența vieții și o inimă uriașă. se încălzește ușor de către punctele de vedere ale copiilor noștri ating lor mâinile puțin delicate și șoapta magică a buzelor lor, arcul pliat, va aminti sufletul nostru, trecând de la o etapă la alta, de la o viață la alta, de la infinit la infinit.

Aveți grijă de copii în tine! Acest lucru este important.

P.S. Și la ce momente te simți ca și copii?

Abonați-vă la telegrama noastră. pentru a fi conștienți de cele mai importante știri. Pentru aceasta, este suficient să aveți o telegramă pe orice dispozitiv, să urmați linkul și să faceți clic pe butonul Alătură-te.


3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

Și acum este timpul să devenim copil pentru a treia oară! Și se pare că acum sunt gata pentru asta! Un copil mic, fermecător. O astfel de lipsă de apărare și de așteptare pentru iubire! Din anumite motive sa crezut că acest lucru mi-a revenit tatăl meu sub forma unui nepot. Ei bine, am scris asta și deja lacrimi în ochii mei! Cum mi-e dor de el! Dragă, toată dragostea, tandrețea și grija pe care ți le dau!

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

Materiale noi

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie

3 Vârsta jurnalului de reîncarnare din copilărie







Trimiteți-le prietenilor: