12 Secretele unei coafuri excelente

Dacă vedeți o femeie care are un păr frumos, cel mai probabil, acesta are două lucruri foarte importante: cunoștințele de bază despre îngrijirea părului și un heck de un bun stilist.

12 Secretele unei coafuri excelente







  • Părul poate fi spălat în fiecare zi. Șampoanele pentru uz zilnic sunt suficient de moi pentru a le folosi în fiecare zi. Deteriorarea părului este cauzată de uscătoare de păr, de călcat și de coaserea părului. Deci, dacă aveți păr gras, spălați-l în fiecare zi. Încercați să le uscați în mod natural și să folosiți mai puțin uscătoare de păr și clește.
  • Parul murdar este mai ușor de ambalat. Stilistii prefera, atunci cand clientii nu isi spala capetele in ziua ambalarii. Și nu fi surprins dacă părul este stropit cu șampon uscat - acest lucru ajută la crearea unei texturi pentru coafura. Amintiți-vă acest lucru când vă faceți singur părul. Se îndepărtează excesul de grăsime va ajuta pudra pentru copii, care are aceeași textură ca și cea de șampon uscat, dar este mult mai ieftin.
  • Faceți o coafură, ca pe un podim, cu ajutorul buclelor. Stylistii show-urilor de moda cunosc cel mai usor mod de a-si vantui parul - pregatiti-le preliminar cu forceps. În primul rând, este necesar să se stropească uscat lac hair styling, apoi cu forcepsul (călcat), fiare de călcat de dimensiuni medii ondulată fire individuale cu o lățime de aproximativ cinci centimetri, iar apoi înfășurați parul pe bigudiuri Velcro.
  • Doriți să obțineți bucle sexuale nefolositoare în stilul "doar de la plajă"? Secretul acestui tip este un spray cu sare de mare. Într-o zi m-am dus la unul dintre magazinele trendy din Manhattan. Aș dori să primească bucle libere, fără griji cu aspect și am vrut să știu dacă doriți să faceți păr Perm Perm - angajarea dreptul de ingrijire
    12 Secretele unei coafuri excelente
    . Fata din sala de așteptare era doar o coafură pe care am vrut-o. Am întrebat-o dacă face perm. Ea mi-a zâmbit și mi-a spus în secret că folosește sare de mare și face ea însăși pulverizarea. Și tu poți - ia o sticlă cu un spray, câteva linguri de sare de mare și apă. Deci, nu trebuie să faceți un perm, totuși încercați să pulverizați sare de mare pe părul umed, răsuciți-vă părul și lăsându-l să se usuce fără uscător de păr. Deoarece majoritatea oamenilor au cel puțin puțin păr curling din natură, sarea va spori această proprietate.
  • Nu duceți pieptenele prea repede. Când vă uscați uscătorul de păr, se descurca firele cu degetele pana cand parul este uscat cu aproximativ 80%, și apoi pieptene. Degetele trebuie să treacă fără efort prin păr înainte de a începe să vă pieptești părul umed.
  • Strip - este elegant, dar trebuie să alegeți cea potrivită. Încercați să evitați un breton subțire cu păr de aceeași lungime, vă va face fața pătrată și nemoderată. Acum, o combinație foarte la modă - un bust gros cu păr lung, ondulat, cu o cascadă cu tunsoare. Arată uimitor, mai ales dacă adăugați evidenția perfectă. Nu ești pregătit pentru un bust gros? Încercați bretonele oblice cu o coafură care se învârte pe părul lung. Această opțiune vă va permite să crească păr, dacă
    12 Secretele unei coafuri excelente
    și această tendință vă va deranja. Bretonurile oblice nu trebuie să fie mai scurte decât mijlocul frunții.
  • Da, vă puteți vopsii părul blond sau roșu. Unele tipuri de piele sunt mai bine combinate cu flori decât altele. Majoritatea femeilor cu culoarea pielii de măsline (amintesc-o pe Jennifer Lopez sau Linda Evangelist) își pot vopsi părul în orice culoare - lumină, întuneric sau roșu. Femeile cu o nuanta roz a pielii pot fi putin mai complicate. Dar imaginați-vă că și ei se pot apropia de culoarea parului roșu Culoarea părului: roșu - nu uitați de imagine
    12 Secretele unei coafuri excelente
    .
  • Și dacă în copilărie părul tău era luminos, atunci te poți recolora acum într-o blondă. Dar fetele cu piele de măsline și părul întunecat pot arăta frumos, colorându-și părul într-o culoare deschisă. Doar cereți unui profesionist să vă ajute să găsiți umbra potrivită.
  • Nu cresteti parul lung si plictisitor. Părul care este prea matur arată prea simplu și plictisitor. Se întâmplă cu noi toți. Această coafură spune lumii: "Sunt nerăbdătoare și nu vreau să merg la salonul de frumusețe în mod regulat." Acest lucru este normal, dacă nu vă pasă ce impresie faceți. Dar acest lucru este neatractiv. Tăiați cascada Îngrijirea cascadei - o altă întoarcere, forme noi
    12 Secretele unei coafuri excelente
    . breton, evidențierea. În general, du-te la salon.
  • Cum de a realiza colțuri individuale. Pentru o astfel de coafura aveti nevoie de o cascada de tunsoare, cu parul de o singura lungime, pur si simplu nu va functiona. Maestrul trebuie, de asemenea, să-i submineze părul pentru a-i da textura. Acest lucru faciliteaza parul si ii confera volum. Textura conferă, de asemenea, volumul părului la rădăcini, permițând părului să coboare cu unde moi fine. După ce ați obținut tunsoarea perfectă, nu uitați de stil.
  • Grinzile sunt grozave, nu le legați prea strâns. Părul tras în sus este potrivit nu numai pentru balul, anul Nou și Lois Lane. O coafură liberă, casuală, cu părul tras în sus, oferă aspectul asamblat. Fără ajutorul unui pieptene, strângeți părul într-un mănunchi sau nod neregulat și fixați-l cu o bandă de păr și cu ace de păr. Un pachet strâns este cel mai bine lăsat la balerine.
  • Nu așteptați prea mult timp înainte de a revigora culoarea părului. Dacă în mod regulat (aproximativ la fiecare 28 de zile) tentați rădăcinile, veți evita deteriorarea inutilă a părului. Dacă nu așteptați prea mult, coafura nu va trebui să vă picteze tot părul, deoarece vopseaua a dispărut. Puteți, de asemenea, tenta rădăcinile casei. Există mijloace speciale pentru tentația rădăcinilor, dar colorantul obișnuit pentru păr este potrivit pentru acest lucru. Nu vă faceți griji cu privire la potrivirea exactă a culorilor. În salon, de asemenea, nu puteți repeta exact nuanța - și nimeni nu va observa. În loc de o perie care este atașată la vopsea, utilizați o perie curată pentru mascara (o puteți cumpăra separat)
  • Parul strălucitor nu este neapărat o calitate înnăscută. Stilisti stiu cum sa straluceasca cu usurinta parul - folosind un spray sau un ser pentru stralucire.













Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: