10 Vrăjirea populară a mirelui - esoterica și cunoașterea de sine

Toată lumea vrea să privească în viitor, să facă planuri și să facă dorințe râvnite. Amintiți-vă de cele mai populare avere-telling avere-spune.

1. Dacă în vacanță ați mers să călătoriți sau ați decis să stați peste noapte după o petrecere de sărbătoare, înainte de a adormi, trebuie să spuneți: "Eu dorm într-un loc nou, vis de mirele mirelui. Apari cu persoana cu care voi merge sub coroana. " Cu mult mai tare înainte de a merge la culcare, nu puteți spune nimic. Se credea că după aceea fată ar visa de logodnicul ei.







2. În general, au existat atât de multe modalități de a vedea mirele într-un vis. De exemplu, în seara pentru a mânca ceva sărat rapid (și nu vă faceți griji cu privire la modul în care te uiți după această dimineață), și în pat el a spus: „Cine este logodnica mea, care rochia mea fantezie, el va da-mi să beau“ soluție mai puțin extreme - pus sub pernă pieptene, centura și săpun și întrebați: „îngustare-deghizat, spală-mă, și de a face părul mi-mă lega la mijloc.“ Și dacă ai pus patru cărți cu regi sub pernă și să spună: „Cine este logodită mea, care rochia mea fantezie, pe care am visat un vis,“ atunci mirele trebuie prividetsya in tinuta regala.

3. Pentru aceasta, ghicirea este necesară pentru ca nimeni să nu fie afară. Fata pune masa pentru două, luminează două lumânări, dar nu pune furculițe și cuțite. În jurul valorii de miezul nopții, trebuie să vă așezați la masă și să spuneți: "Fellow, logodită, vino la mine la cină." Apoi la miezul nopții mirele ar trebui să apară în aceleași haine în care va fi la nuntă.







4. O altă opțiune: două oglinzi suficient de mari trebuie să le instalați unul împotriva celuilalt și să luminați două lumanari - pe ambele părți. Dacă te uiți la adâncimea acelui coridor fără sfârșit, care formează reflecții în oglindă, la miezul nopții pentru o lungă perioadă de timp și privire, poți vedea trăsăturile mirelui tău.

5. Încă poți să iei o geantă transparentă cu fund drept, o umple cu apă timp de trei sferturi și pune un inel de logodnă în ea. Dacă vă aflați în mijlocul ei de mult timp, puteți vedea fața omului.

6. Cu ajutorul diferitelor fete de divinație au încercat să identifice punctele forte și punctele slabe ale viitorului ei soț. De exemplu, am pus sticla pe pervazul ferestrei, și-a pus lingura plin de apă în cazul în care apa nu se întâmplă nicăieri pentru noapte, mirele va fi o gazdă bună, iar în cazul în care scurgeri de apă, nu se opune la o băutură. Și dacă nu există nici un iaz din apropiere înghețat, cu o noapte înainte de vacanța este necesar să se arunce o piatra: un sunet puternic de cădere promite să tempereze viitorul ei soț, și mai liniștită decât o stropi, cu atât mai umili va fi caracterul lui.

8. Diferite formule magice au fost pronunțate în funcție de ziua săptămânii. De exemplu, merge la culcare, în noaptea de joi spre vineri, pentru a spune: „De joi până vineri, mă voi culca în Matica. Mate, întoarce-te, oricine se îndrăgostește, e un vis. (Pentru referință :. Matica - este numele vechi de grinzi din case din lemn) Există o opțiune pentru seara, de fapt, vineri: înainte de a merge la culcare trebuie să pieptene parul și a pus un pieptene sub perna cu cuvintele: „Vineri, vineri, care iubește visul.“

9. De asemenea, puteți ghici noaptea de luni până marți. Este necesar să puneți o ramură de molid sub pernă și să spuneți: "Mă dau luni, pun un molid pe cap, vis cel care mă gândește la mine". Și o crenguță sau o baghetă poate fi pusă pe o cană cu apă și pusă sub pat, spunând: "Mumificată serios, vino să mă transferi peste pod."

10. În cele din urmă, pentru a vedea viitorul mire, precum și pentru a vă crește considerabil evaluarea în ochii oamenilor din jur, puteți pune un farfurie mare cu gem în apropierea patului, repetând în același timp: "Totul este dulce al meu". Principalul lucru - nu uitați în dimineața în cazul în care există o farfurie, astfel încât să nu vin accidental!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: