Cum a vorbit Kazahstanii la Olimpiada din 18 august, un portal Internet analitic

Astăzi, la Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro sportivi au jucat în din Kazahstan cinci discipline sportive și șapte, Kazinform se referă la Sports.kz.

În canotaj și canoe Kazakhstanis a început în trei finale de consolare. În primul rând, în caiac 1000 de metri egalitate de puncte Alexei Dergunov și Eugene Alekseev a terminat al treilea (3: ridica la 20,82), terminând al 11-lea finală, apoi canoe confinare 200m Timur Hajdarov plutit la un rezultat al saselea - 40.54 secunde ( locul 14 final), și un caiac-deuce în „uteshilovke“ dvuhsotmetrovki Tokarnitsky Serghei și Andrei Erguchov finalizat a patra cursa lor cu timpul de 35,42 secunde, devenind 12-mi clasificarea finală.

Ivan Ivanov în competițiile de grup A, printre împingătorii centrului, a ocupat locul 17 pe locul 33, cu un rezultat de 17,38 metri.

În cursa de atletism de 4 × 100 metri, echipa noastră în runda a doua a primei runde a fost descalificată pentru încălcarea regulilor concursului.

Maeștrii din pentatlonul național național Elena Potapenko și Pavel Ilyșenko au participat la tragerea la sorți. Elena cu 202 de puncte a fost plasată pe linia 20, iar Pavel a prezentat cel de-al 21-lea rezultat (208 puncte).

Luptătorul Ekaterina Larionova (63 kg) a pierdut începând 1/8 bătălia finală pentru Belarus Maria Mamashuk, pentru a primi în finala, a avut o șansă în recalificări de a lupta pentru „bronzul“, care a câștigat prima suedezul Henna Katarina Johansson, și apoi un american de origine rusă Elena Pirojkov, și a câștigat "bronzul" la Jocurile Olimpice din Brazilia.

La evenimentul de echipă, Kazahstanul a obținut 15 medalii: 3 medalii de aur, 5 argint și 7 de bronz.

Avocat: - Pentru jurnalistul Dinara BEKBOLAEVAY Respect, respect, pentru acoperirea obiectivă a evenimentelor de rezonanță. Sper că, datorită unor astfel de jurnaliști principali și profesioniști, CZ noastră va deveni o dată stat legal, în care, se realizează principiul inevitabilității pedepsei. Bravo Dinara.

Reese: - Din cauza manualelor școlare, acest zgomot a fost ridicat, deputații, Tokaev, au luat cuvântul, dar aici există un deficit de benzină - și nimeni nu poate auzi deputații