8 Tipuri de recenzii din Fikbook

Articole - un text publicistic despre fandom sau artă literară

Pe scurt, despre modul în care se dezvăluie adevărul.


Publicarea altor resurse:

Este timpul să deschideți întregul adevăr despre cititori și feedbackul lor.







Tipul 1: "Response-fire-quick"

Felicitări. Acum, cel puțin dă-i un fandom.

Tipul 2: "O poveste de îndoială"

Expresii-cheie ale pseudo-romanticilor: "Acest text mi-a transformat mintea", "Sunt îndrăgit de această lucrare, pentru că există o ortografie frumoasă", "Ce joc magic de cuvinte ..." etc.

Tipul 3: "Romantism autentic"

Caracteristică distinctivă: sinceritate.

Tipul 4: "Răspunsul lui Varvara"

P.S. Acest lucru nu înseamnă că întrebările sunt contraindicate. Uneori sunt necesare pentru a clarifica situația, dar nu exagerați - nu deveniți un barbar, altfel va fi în curând înlocuit de nas.

Tipul nr. 5: "Nu este un vârf curat"

De obicei, încep cu cuvintele: "Îmi cer scuze în avans pentru prostii ulterioare, pentru că acum nu pot să scriu ceva adecvat", ei bine, a concurat. Astfel de cititori, de obicei, nu acordă atenție eventualelor neregularități, deoarece sunt complet fixați pe o anumită piesă uimitoare de lucru sau sunt șocați de un eveniment extrem de neobișnuit de evenimente. De obicei, ele conțin un partener, neinteligibil pentru noi, simple muggles, adjective, care, în opinia lor, descriu perfect această lucrare. Treceți de la extreme la extreme, ca semnele de exclamație și capacele. Cum să ne ocupăm de ele? Nici un fel. Bucură-te că sunt atât de pozitivi. Uneori, chiar glumesc ridicol - o scuză pentru a vă relaxa după o scurtă perioadă de două zile de mâncare și bucurați-vă că cel puțin undeva strigând cu încântare.

De asemenea, ei nu trebuie să se teamă - sunt drăguți, în mod inutil emoțional.

Tipul 6: "Criticul auto-predat"

Dacă totuși v-ați întâlnit cu el - răspundeți cu o scurtă "mulțumire", pentru că, probabil, câștigătorul acestei bătălii de intelectuali va fi tu.

Tipul nr. 7: "Critica profesională"

P.S. Dacă nu vă împingeți munca, atunci puteți vorbi cu ei cu adevărat. Sunt și oameni și, din fericire, nu sunt monștrii.

Tipul nr. 8: "Deschiderea sufletului"

Sunt prea puțini dintre ei, deci luați ambele mâini pentru ei și nu plecați fără răspuns. Vor să fie văzuți.

Vă mulțumesc pentru atenție!

> ** Anime_Tanja **
> Ce ironie - lăsa feedback despre lucrarea despre recenzii><Я как-то раз попала под огонь критика. Было больно, обидно, и я даже не знала сначала, как ответить ему, но взяв себя в руки, я его поблагодарила и села переписывать.Забавно то, что я сталкивалась почти со всеми типами отзывов, хоть и не к своим работам. В себе же я вижу "критика-самоучку", а иногда и пишу "отзывы-скорострелы" к работам с одной одностраничной главой, которая вроде и заинтересовала, но в то же время сказать о ней нечего.Ваша работа мне очень понравилась, она забавна, для меня в каком-то роде необычна, так как именно с таким типом статей ещё не сталкивалась. В общем, Вам большое спасибо, пррдолжайте писать дальше, удачи Вам и вдохновения!

Oh, este foarte frumos că după toate tipurile de comentarii nu a venit de pe un deget, și cititorii, de exemplu, ca tine, au venit peste acest lucru și pot confirma că toate acestea sunt cu adevărat reale. Toți nu putem să rămânem la un singur tip pentru totdeauna, și de cele mai multe ori totul depinde de starea de spirit și de munca în sine.






Deci, este normal ca te poti raporta la mai multe deodata.
Vă mulțumesc foarte mult pentru feedback-ul dvs. :)

Oh, chiar? Pentru dușuri în aer liber? Sunt flatat, într-adevăr.
Multe mulțumiri pentru cuvintele frumoase cu:

Da, desigur, există multe tipuri, nu este un secret) Este imposibil să puneți totul în rafturi în acest caz - toți oamenii sunt diferiți și uneori chiar pot combina aceste tipuri, dezvăluind unele noi. De exemplu, și eu nu mă pot trata deloc, tot adevărul depinde de starea mea de spirit.

Vă mulțumim pentru sinceritatea dumneavoastră:

Vă mulțumim pentru articolul util și interesant, foarte mulțumit. Nu știu ce tip de atitudine, opinii scrise diferite. Odată a fost atât de nebun, că cel mai ridicol)
Nu voi scrie prea mult, trebuie doar să rețineți că, în opinia mea, tipurile sunt evidențiate foarte precis. Sa dovedit neobișnuit și frumos (da, a fost frumos).
Vă mulțumesc din nou) doresc inspirație, muzică ascultătoare și ciocolată)))
Sincer, K.A.

Nici măcar nu știu unde să mă iau.
La început am crezut că al treilea tip.
Apoi m-am recunoscut în a cincea și a șasea, dar și în a opta există un pic de mine.

Mi-a plăcut.
Așa e.
Sa dovedit foarte ușor și precis.
"Nu în sprâncene, dar în ochi", ca să spun așa.

Sincer, Aeriene.

Este o treabă minunată care merită să fie pusă într-o colecție. Ai explicat totul atât de clar și ai spus că devine un pic inconfortabil. De ce nu pot scrie așa? (Pentru că tu, leneș fund, scrie maxi, și apoi ștergeți-le!) Nici măcar nu știu ce tip să ia. Probabil, la fel, la a cincea: D. Acum încerc să scriu o revizuire normală, pentru că m-am săturat să mă comport ca un nebun dintr-o nebunie. Totul este așa cum ar trebui să fie - o colecție, cum ar fi cafea (pentru că ați oferit deja cookie-uri), plăcinte și dorește ca Muse să nu vă părăsească niciodată)
Mult noroc cu următoarele ficuri!

> ** Crowley_Regele iadului **
> Vă mulțumim pentru articolul util și interesant, foarte mulțumit. Nu știu ce tip de atitudine, opinii scrise diferite. Odată am fost atât de nebun că am fost foarte amuzant) nu voi scrie prea mult, doar rețineți că, în opinia mea, tipurile sunt evidențiate foarte precis. Sa dovedit neobișnuit și frumos (da, a fost frumos). Mulțumesc din nou) Îmi doresc inspirație, muze ascultătoare și ciocolată)) Cu stimă, K.A.

Vă mulțumim pentru cuvinte plăcute, inspirație, muzică și ciocolată preferată:

Este foarte frumos ca cititorii să-mi găsească munca la fel.
Multe mulțumiri :)

> ****
> Oh, este un loc minunat care merită să fie pus într-o colecție. Ai explicat totul atât de clar și ai spus că devine un pic inconfortabil. De ce nu pot scrie așa? (Pentru că tu, leneș fund, scrie maxi, și apoi ștergeți-le!) Nici măcar nu știu ce tip să ia. Probabil, la fel, la a cincea: D. Acum încerc să scriu o revizuire normală, pentru că m-am săturat să mă comport ca un nebun dintr-o nebunie. Totul este așa cum ar trebui să fie - o colecție, cum ar fi cafea (pentru că ați oferit deja cookie-uri), plăcinte și dorește ca Muse să nu vă părăsească niciodată) Mult noroc în următoarele ficase!

Oh, chiar? Straight la colecție ?: D
Sunt sigur că nu scrieți mai rău decât mine, deci nu conduceți, vă întreb:
Am fost plină de delicatese direct. Deci, puteți și să creșteți gras.
Multe mulțumiri :)

> ** gen.g **
> Oh, foarte frumos, toate aceleași tipuri de comentarii nu provin din deget, și cititorii, de exemplu, ai venit peste ea și poate confirma că toate acestea sunt într-adevăr reală. Tot nu ne putem lipi întotdeauna la un singur tip, și de multe ori depinde de starea de spirit si cea mai raboty.Tak este normal că puteți include-vă în mai multe mulțumiri srazu.Bolshoe pentru pont :) Oh, într-adevăr? Pentru dușuri în aer liber? Sunt flatat, pravda.Ogromnoe mulțumesc pentru cuvintele frumoase: Da, desigur, există încă o mulțime de tipuri, acesta nu este un secret) Este imposibil de a pune totul pe rafturi, în acest caz - toată lumea este diferit, și, uneori, ele pot chiar combina aceste tipuri de, dezvăluind unele noi. De exemplu, și eu nu mă pot trata singur, tot adevărul depinde de starea mea de spirit. Vă mulțumesc pentru sinceritatea voastră:
Vă urez succes în munca voastră.

Vă mulțumim pentru feedback minunat :)

M-am recunoscut în al cincilea tip. A râs, a strigat, a plecat pentru o bere.

Cu foarte mare precizie au observat "semne distinctive" ale fiecărui tip, cu toate acestea, am terminat chiar și un cuplu.

Tipul 9: "Uită-te la tine"

Tipul 10: "Legenda omului"

Tipul 11: "Expertul canonului"

Ei nu observă în mod evident avertismentele "OOS", critică comportamentul "greșit" al eroilor canonici. Varyativno - treceți în capul "AU" și se destramă în nemulțumirea unei "Unde în Evul Mediu mașini? De ce Dracula - elf?"

Tipul 12: "Gramotey"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: