7 Cel mai bun creme din vergeturi, toate despre sarcină

Rating-ul medicamentelor miraculoase față de tulpini de la expertul nostru

7 Cel mai bun creme din vergeturi, toate despre sarcină

Așteptările și nașterea unui copil sunt cel mai strălucit și mai fericit moment pentru o femeie. Cu toate acestea, apariția unor probleme delicate, cum ar fi întârzierea nașterii în anumite zone ale corpului, îngrijorează multe mame moderne. Guru industria cosmetică oferă femeilor cele mai bune mijloace pentru frumusețea naturală a pielii cu îngrijirea viitorului copil!







Decepții populare

Să începem revizuirea anunțând mărcile de creme cunoscute, dar nu demne de a fi prezente în evaluarea noastră din motive obiective. Deci, TOP nu a lovit:

Crema de vergeturi de „Avon“ - o achiziție inutil, judecând după numeroasele recenzii cumpărători dezamăgiți. Cuplat cu utilizarea pe scară largă a unei erupții alergice lasă o impresie negativă. Al doilea concurent al „Rock“ în fața concurenței în calitate, dar utilizarea sa în hepatita B și în perioada fertilă strict interzisă de către producător, probabil din cauza inacceptabila „efecte adverse“ ...

Avent - cel mai bun din crema de rating de la vergeturi vine din America

Prețul estimat: 680 ruble pe tub în 200 ml

Apoi se remarcă: facilitează pruritul, care apare periodic ca urmare a întinderii pielii abdomenului

De ce în clasament: alge, migdale și lakuta exotice în compoziție - toate pentru elasticitatea pielii. Formula eficace este sigură în timpul HS

Ratingul nostru: 10/10 marca americană dovedită

“... în luna a cincea de utilizare după nașterea striyki meu aproape complet netezite, oțelul superficial și schimbarea culorii pe solid (și au fost livid). Mi-a plăcut această cremă. "

"... e atât de parfumat! Scăzut de grăsimi, am sub îmbrăcăminte îngrădit toată sarcina. Rezultatul este că nici un stretching nu a fost tras pe corpul meu. "

Venus - cel mai bun din crema de rating - "fitness"

Prețul estimat: 730 ruble pe tub în 150 ml

Than se remarcă: are efectul de a ridica

De ce în rating: recompensat cu soia și vitamina E, crema se luptă cu rupturile pielii și se îndoaie. Ridică reliefurile, astfel încât multe mame observă o creștere semnificativă a elasticității pielii în comparație cu starea "pre-gravidă"!

Evaluarea noastră: 9/10. Un rezultat tangibil nu vine mai devreme de șase luni de utilizare intensivă, pentru o lungă așteptare furăm de la Venus 1 punct

Comentariile clienților despre crema de la vergeturi Venus:

"... pe burtă și pe piept, pielea devenea elastică, iar striurile nu au apărut)) Dar am folosit venele tot timpul și apoi ..."

"... consistența este rece la crema, pentru prevenire - cel mai mult! El ma ajutat ... "

Mama Donna - cea mai bună din clasamentul de cremă italiană din vergeturi

Prețul estimat: 550 ruble pe tub în 200 ml

Than se evidențiază: asigură o siguranță completă pentru făt - nu afectează straturile interioare ale pielii







De ce în clasificare: uleiurile din grâu, tărâțe de orez, vitaminele E și PP hidratează superficial pielea, împiedicând întinderea țesuturilor

Evaluarea noastră: 10/10. Crema populară de la marca Chicco este aprobată de zeci de mii de mame rusești

„... orice crema, desigur - nu este un panaceu pentru flagel, dar am o mare parte din vergeturi“ stânga «după 3-an ehmesyachnogo» mama Donna „...“

"... Vă recomand, fetelor! Mai intai am ajutat-o ​​pe prietena mea, apoi la mine - nu e nici o targa ... »

Lierac fitolastil este un gel bun pentru prevenirea striailor

Prețul estimat: 1570 ruble pe tub în 200 ml

Than se evidențiază: are efect anticelulitic

De ce în clasament: flavonoidele din plante măresc vitalitatea celulară, eliminând pielea de stridii și cicatrici. Se confruntă atât cu schimbări caracteristice legate de vârstă ale pielii, cât și cu defectele cauzate de modificările hormonale

Evaluarea noastră: 8/10. Gelul lasă urme pe haine, ceea ce face dificilă utilizarea și este mai degrabă o metodă de prevenire, dar nu și combaterea activă a vergeturilor

"... elasticitatea pielii se ridică cu adevărat, pete cu această burtă de gel și nu știu acum ce sunt vergeturile. "

"... un pic mai scump, dar aceasta este singura cremă, un gel care se comportă cu adevărat cu problema striaelor. Sunt fericit ... "

Kontraktubeks - cel mai bun în evaluarea gelului din vergeturi și cicatrici postpartum din Germania

Prețul estimat: 580 de ruble pentru un tub de 20 de grame

Than se remarcă: în mod eficient nu numai aplicarea locală a gelului, dar și băile calde, cu adăugarea de "Kontraktubeksa"

De ce în evaluarea: alantoina, extractul de Luke Serae și heparina de sodiu nu sunt absorbite în sânge, ceea ce înseamnă că medicamentul este absolut sigur pentru făt și pentru mama viitoare. Aceste aceleași componente regenerează procesele cutanate la nivel celular, ceea ce ajută la "strângerea" chiar și vechilor striae.

Evaluarea noastră: 10/10. Producătorul german a creat un remediu universal care combate în mod deliberat imperfecțiunile și problemele tinerilor mame

"... wow! Nici măcar nu m-am gândit la contract, dar efectul este uluitor. Vechile mele stretch-uri literalmente s-au evaporat după ce am folosit această cremă miraculoasă ... "

„... imi plac toate producțiile otMerzochen și“ Kontraktubeks «m-au ajutat să depășească odiosului postpartum» cicatrici „pe burta, părțile laterale și piept - 5+. "

Eveline - cel mai bun din clasamentul serului, arderea grasimilor

Prețul estimat: 215 ruble pe tub în 200 ml

Atunci se remarcă: întoarce tonul natural al pielii

De ce de rating: cafeina, grăsime de ardere ghimbir, retinol si complex de vitamine de însoțire clasament în lista de ingrediente active, nu numai vergeturi eliminate, dar, de asemenea, „rupe“ celulele de grăsime în plus, hidratează, datorită extractului de Laminaria

Evaluarea noastră: 10/10. Rezultatele primare sub formă de piele elastică și modificări ale culorii vergeturilor sunt vizibile după o săptămână de aplicare - serul a obținut cel mai mare scor pentru acțiunea fulgerului!

"... vergeturile de la folosirea lor se estompează, dar trebuie să împletești timp de cel puțin două luni, mai puțin - nu vei observa efectul ..."

"... mirosul este uluit la acest zer, prețul este acceptabil, rezultatul nu este rapid, dar, în opinia mea, aceasta este o bună alternativă la operație ..."

Sanosan - cea mai bună eco-cremă împotriva striurilor

Prețul estimat: 360 ruble pe tub în 100 ml

De ce în evaluarea: proteine ​​de grâu, ulei de măsline și puritatea ecologică a produsului îl fac extrem de eficient și, cel mai important - sigur. Saturate celulele cu vitamine, dau elasticitate

Evaluarea noastră: 10/10. Calitatea germană la un preț ridicol? Acesta este "Sanosan"

"... grăsimea și mirosul nu sunt atât de calde, dar rezultatul este bun. A folosit Sanosan de la a 5-a lună. sarcinii și după nașterea fiicei - totul este în regulă, nu există o strie ... "

"... ca textura densă a kremlinului, este bine absorbit, vergeturile vechi nu au înlăturat totul, dar au devenit imperceptibile, regulile în general ..."

Ce smântână este mai bine să cumperi de la vergeturi?

Alegerea medicamentului pentru prevenirea apariției striațiilor și "netezirea" acestora se bazează pe trei factori care caracterizează crema:

  • eficacitate
  • siguranță
  • Îngrijirea pielii

În funcție de dorințele personale, o mamă tânără va putea alege pentru ea însăși cea mai bună cremă de la vergeturi la prețul optim, care va răspunde la cererile individuale. Iar evaluarea propusă vă ajută să vă justificați într-o varietate de produse cosmetice inovatoare.

Atenție vă rog! Există contraindicații, este necesară consultarea specialiștilor







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: