5 Oamenii care sunt sărută de lumina yagami

Jen - în centrul acțiunii sau complotului istoric, fără accent pe linia romantică

El scrie un cuvânt "Kira" de milioane de ori în Nota Moarte


Publicarea altor resurse:







AU - pentru o alternativă gratuită la câteva evenimente și moartea unor personaje. De fapt, aproape toți
______________________________

Nu înțeleg:
Cum am reușit atât de mult?

"Oh, frate, ce sa întâmplat cu tine?" - întrebă Sai, ștergând capul cu un prosop de bucătărie.

Lumina râde și își scutură capul.

"Mult noroc în prima zi de facultate." Crede-mă, va fi util pentru tine.

Saya face o grimasă și se îndreaptă spre ușă. Parul ei frumos este în dezordine complet. Lumina vrea mama ei o zi bună și urmează sora ei.

8 ore și 27 de minute mai târziu, Sai se află mort pe podeaua buncărului subteran al mafiei americane, iar în jurul ei se află resturi de falsificatoare de moarte. Lumina primește condoleanțe de la colegii săi, unul dintre ei își strânge umerii, alții evită să-i întâlnească privirea. El arde o bucată de Notebook reale pe drumul spre casă. Yagami Sai, apare ca un italic neregulat în colțul lui.

Sunt singurul meu prieten,
Sunt cel mai rău dușman al meu.

Dar nu mă vei scutura,
Nu o vei rupe, nu o vei lua.

L a murit în brațele lui a doua zi și fața lui Light sa răsuci când a luat ultima sa suflare. Când lumea a început să existe sub conducerea unui nou zeu.

Takada Kiyomi a fost mai util decât inutil. Lumina a ales-o din mai multe motive, când erau încă proaspeți la Universitatea din Tokyo. În primul rând, era necesar să o țină departe de ochii L. importantă realizare a lui de Lumina a crezut faptul că el a fost capabil să se încoronata Miss Universitatea din Tokyo, in timp ce alti tipi lasa saliveaza ei. Apoi se gândi că este cea mai bună alegere a lui.

5 ani mai târziu, Lait râde de cât de mult îi favorizează zeii dacă o aruncă înapoi în Takado. Aceasta este lumea noastră, spune el, eu sunt Dumnezeu și tu ești zeița mea. Degetele îi sunt încurcate în păr, buzele îi ating buzele: m-am plictisit.

Confuzat în imperfecțiunile sale,






Dispar.

Takada arde în viață, din care aproape nici nu rămân nici măcar rămășițele arse, iar persoana poate fi instalată numai pe diagrama dentară.

Primul lucru pe care Amana Misa îl învață despre lumina lui Yagami este că este mai inteligentă decât îi întâlnește ochiul. În al doilea rând, ea a decis să-și dedice viața lui. Îi place că este aproape. În plus față de faptul că, din cauza Misiei, suspiciunea de Lumină a crescut de zece ori, ea acționează fantastic asupra lui L, și are cele mai sexy ochi pe care doar omenirea le cunoștea. Omul ăsta, spune Lite, și moare în aceeași seară. Acești oameni, spune el, și moartea îi învinge când se întoarce acasă. Ești mândru de mine? îi întreabă pe Misa și, în schimb, o sărute de două ori, o dată în fiecare ochi. Te iubesc, Misa, spune el, aproape că înseamnă foarte mult.

Am prins rănile care nu se vor vindeca.

Când Misu îi împușcă pe fanii ei nebuni chiar în timpul unei fotografii publice, titlurile tipăresc o fotografie a lui Lyt cu o semnătură "Pierderea". Nu sa ocupat de o celebritate, el știe că în timp ei devin mai îndrăzneți și, eventual, devin o problemă. Prin urmare, el decide să "aibă grijă" de șoareci înainte ca cineva să suspecteze ceva.

Nia. Un copil în haine albe, cu un fetiș ciudat pentru jucăriile copiilor, presupus că succesorul lui L. L, M, N. Light a râs în glumă la pseudonimele lor. Mello este o bombă cu ceas, Nia este o neînțelegere spre deosebire de L, în măsura în care este posibil. L a fost rece, colectat și calculat, anormal, ca toate geniile din acest moment. Nia este, de asemenea, anormală, dar în felul ei. Are metode murdare, este viclean și își creează propriile reguli. Lupta lui este ca și cum ai juca șah cu cineva care nu folosește piese de șah. Se apropie, prea aproape pentru a continua să se simtă invulnerabil și, înainte ca grupul său special să ghicească ceva, Lumina trebuie să facă ceva. El se duce la o înțelegere cu Dumnezeu să se uite la Nia cu un ochi sângeroși. Nate River. El râde și Nia înțelege prea târziu că ultimele 40 de secunde au expirat.

Nu înțeleg deloc cuvântul
- E în regulă.

Cu realizarea că acum lumea îi va aparține întotdeauna, Lumina sărută Nate River pe frunte doar câteva secunde înainte de un atac de cord.

Confuzat în propria sa reflecție,
Dispar.

Yagami Light se uită la reflecția sa în oglindă. Aspectul gâtuit, ochii scufundați. Cât timp nu-și văzuse propria familie? Câte zile? O săptămână? Ani? Așteaptă, toți sunt morți, iar reflecția lui nu dă o singură emoție ca răspuns la aceste gânduri. Lumina ridică mâna dreaptă, apăsând-o pe suprafața oglinzii. Sub vârful degetelor tale - o răcoare plăcută și umezită de căldura corpului de sticlă. Cât timp îi aparținea această lume? El își apasă fruntea la pahar. Toată viața lui, probabil. Apoi își apasă buzele de sticlă și-i sărută reflexia. Acum nu e răcoare, ci frig răcirea, piercing-o întreaga ființă.

El scrie un cuvânt "Kira" de milioane de ori în Nota Moarte.

Yagami Light moare în loc de Kira.

Când nu sunt cine am fost,
Când îmi pierd identitatea,
Când dispar.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: