5 motive pentru a ne întâlni cu un american creu

5 motive pentru a vă întâlni cu un american creu

Înainte de asta, am comunicat de multe ori cu fetele occidentale, dar nu se vorbea despre relații romantice. Opiniile noastre despre lume, despre societate și despre întrebările inimii păreau prea diferite. Cu toate acestea, după mai multe vizite, pasiunea mea mi sa părut apropiată și mai apropiată de mulți compatrioți. Desigur, diferențele noastre culturale nu au dispărut, dar treptat au devenit mai degrabă un avantaj decât un defect.







Aș vrea să vorbesc despre aceste avantaje.

Deci, 5 motive pentru care să vă întâlniți cu un feminist american cool și de ce o relație cu o fată din străinătate poate fi cea mai bună relație din viața ta.

1. Fără roluri de gen

Cu un american, nu mai trebuie să ascultați indicii în spiritul "unui bărbat adevărat ar trebui", să vorbească despre "responsabilitățile masculine" și alte atacuri sexiste.

Spre deosebire de fetele ruse care onorează patriarhia și rolurile de gen, majoritatea femeilor americane susțin egalitatea și feminismul. Din păcate, aceste cuvinte adesea percep aproape ca fiind abuzive. Cu toate acestea, relațiile în care nu există loc de prejudecăți și stereotipuri, îi învață pe parteneri să fie mai atenți unul la celălalt. Americanul nu se așteaptă ca iubitul ei să fie tatăl său, sponsorul, slujitorul și fratele mai mare în același timp. Cu aceasta veti simti mereu pe picior de egalitate si va purtati aceeasi responsabilitate pentru orice provocari de viata.

Dar lipsa rolurilor de gen nu înseamnă că diferențele de sex nu sunt luate în considerare. Femeile americane, ca orice fată obișnuită, ca domnii adevărați și băieți galați cu maniere bune. Ea va primi cu plăcere flori de la dvs., va aprecia gesturi frumoase, curte și determinarea voastră.

2. Independența

Fetele americane își apreciază foarte mult independența și spațiul personal. Ele sunt, de asemenea, sensibile la independența partenerului lor. Chiar dacă aveți o relație serioasă și planuri comune pentru viitor - aceasta nu înseamnă că sunteți pregătiți unul cu celălalt cu un cablu de cupru.

Relațiile cu o fată din America nu vor părea deloc ca o ancoră grosolană care păstrează și nu vă înotă. Toată lumea poate avea propriul cerc de prieteni, cunoștințele lor și propriile interese. Toată lumea poate petrece timp cu prietenii, face noi cunoștințe și poate vizita locuri interesante. Nu este nimic în neregulă cu faptul că partenerii preferă să se odihnească una de cealaltă. Limitele permise pentru o astfel de odihnă sunt determinate de cuplu la discreția lor.







Prin urmare, multe fete americane se mentin deseori relaxate, merg cu usurinta in contact si se distreaza.

Toate acestea nu indică deloc frivolitatea și accesibilitatea ei, ea știe pur și simplu să se bucure de viață. Uneori, este doar necesar să nu se simtă atrași în mlaștina unei vieți comune.

3. Capacitatea de a vorbi despre puritate

Americanul nu va tolera niciodată ceva ce nu-i place. Ea îi spune direct partenerului despre dureros. La început, a fost foarte deranjant pentru mine, pentru că am perceput astfel de conversații ca un flux nesfârșit de plângeri. Cu toate acestea, după un timp am văzut că acest lucru contribuie numai la evitarea neînțelegerilor, a subestimării și a unor suspiciuni inutile.

Americanii încep astfel de conversații nu pentru a scandaliza sau arunca emoții negative. Dimpotrivă, dimpotrivă, să construim rapid înțelegerea reciprocă și să ajungem la un compromis. Acest lucru nu este întotdeauna ușor, dar, pe de altă parte, este mai bine să discutăm toate diferențele dintr-o dată decât să le lăsăm să plece.

Prin urmare, întâlniți cu un american, nu trebuie să vă gândiți la ceea ce se întâmplă cu adevărat în capul ei și de ce starea de spirit a unui iubit se schimbă atât de repede. Este suficient doar să o rogi să primească un răspuns exhaustiv și veridic.

4. Optimismul american

Mulți cheamă fals și ipocrit faimosul zâmbet american. În special în contrast, ea se uită în Rusia, unde zâmbind fără nici un motiv, practic, nu este acceptată. Dar întâlnirea cu americanul, mi-am dat seama că zâmbetul lor nu este doar o formalitate, ci mai degrabă o consecință a unei perspective pozitive asupra lucrurilor ca un întreg.

Americanii sunt adesea ambițioși, încrezători în sine și au înalte stimă de sine. Ele sunt întotdeauna stabilite pentru succes și fericire, ceea ce nu permite starea de spirit decadent să le preia. În acest sens, eu, ca un om predispus la apatie, am avut ceva de învățat de la prietena lui.

Pentru a ne împiedica să se întâmple, ea a găsit întotdeauna o poziție pozitivă și ma infectat cu optimismul ei.

La început, mi sa părut ceva tensionat și naiv, dar numai cei care cred în succesul reușesc. Prin urmare, am început să apreciez această abilitate de a zâmbi în ciuda tuturor lucrurilor. Așadar, ne sprijinim și ne motivăm reciproc, ne mișcăm înainte și ne punem o nouă sarcină.

5. Pașaportul american

Toate relațiile de succes se termină mai devreme sau mai târziu în căsătorie. Nu vreau să par mercantilă și prudentă, dar mireasa americană este cea mai bună cale de a deveni cetățean al Statelor Unite. Nici măcar nu vă voi enumera lista țărilor cu care puteți participa liber cu un pașaport american.

Pe de altă parte, am urmărit de mai mulți ani că multe vedete occidentale sunt fericite să primească pașapoarte rusești. Adesea, din mâinile președintelui însuși. În general, o uniune internațională, certificată de autoritățile competente, va deschide cu siguranță noi orizonturi pentru unul dintre noii soții. Astfel, veți dovedi că dragostea adevărată și adevărul șterge convențiile și limitele, chiar dacă de dragul ei va trebui să lucrați cu documente și documente.

Poate că ar putea exista mai multe plusuri, dar m-am concentrat doar pe cele mai elementare și evidente, dar despre dezavantajele, deocamdată prefer să nu spun nimic. Fără acestea, desigur, de asemenea, nu se întâmplă, dar este mai bine să amânați experiența negativă până la următoarea dată.







Trimiteți-le prietenilor: