5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

Bună ziua tuturor cititorilor de pe blogul meu, astăzi aș vrea să introduc pe cei care nu sunt familiarizați, cu excepția cms cu wordpress cms cu alte sisteme de management al site-urilor. Obișnuiam să creez site-uri web, mi-a plăcut să-mi dau drumul în cod, să învăț câteva cursuri. Unul dintre ultimele cursuri am studiat acest curs Evgeny Popov „Cum de a crea un site in php» nu uita cum am petrecut ore la calculator, repetați toți pașii pentru Eugene, și sa bucurat de fiecare schimbare de pe o pagină a site-ului lor de testare. Un pic distras de subiect, să mergem totuși la examinarea acestui subiect.







5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

Ca urmare a numărării datelor statistice în ultimii ani, cel mai popular sistem de management pentru site-uri este WordPress. Mai mult de 50% din toate proiectele active din direcții diferite sunt create exact pe acest CMS. Prefer să folosiți WordPress datorită utilizării convenabile, care pentru mulți este optimă. Acest CMS este atât de universal încât vă permite să creați atât bloguri, cât și site-uri web de o singură pagină, precum și site-uri de știri și magazine. Nu mai puțin funcționale sunt alte sisteme comune de control.

Deci, voi lista argumentele pro și contra celor cinci motoare principale.

WordPress panoul de administrare

5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

  • Joomla - acest CMS după popularitate este mai puțin decât WordPress. Instalarea și administrarea acestuia sunt, de asemenea, ușoare, deci sunt populare printre începători. Prin intermediul panoului administrativ, puteți instala șabloane și extensii care îmbunătățesc foarte mult funcțiile sistemului și vă permit să creați un proiect original. Dar, la crearea sa, cunoașterea limbilor HTML și PHP poate fi în continuare necesară. Pentru a crea site-uri corporate Joomla - opțiunea ideală. Principalul dezavantaj - la fel ca WordPress, este o protecție scăzută împotriva hacking-ului.






Joomla admin panel

5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

  • Drupal este o soluție excelentă pentru crearea unui site corporate, a unui magazin, a unui portal și nu numai. Cu toate acestea, lucrul cu acesta și configurarea necesită o anumită cunoaștere și cel puțin o lună de antrenament, deci pentru un începător acest motor nu va funcționa. În plus, dacă găzduiți pe o găzduire slabă, este posibil să aveți probleme, așadar site-ul Drupal trebuie găzduit pe un server virtual configurat. Mai mult de 15.000 de module funcționale și sute de șabloane frumoase vor ajuta la crearea unui proiect foarte util.

Panoul de administrare Drupal

5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

  • vBulletin este un motor de forum plătit și o gamă largă de funcții și un aspect plăcut atât pentru utilizatorul forumului, cât și pentru administrator și moderatori. O soluție excelentă pentru crearea de forumuri complexe și foarte vizitate. Pentru acest motor există o gamă suficientă de extensii. Marele avantaj al motorului vBulletin este protecția împotriva hacking-ului.

Admin panel vBulletin

5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

Panoul de administrare Typo3

5 CMS populare și avantajele lor, blog Alexey Smirnov

Mulțumită tuturor celor care au citit această postare până la sfârșit, cred că, pentru informații generale, informațiile sunt interesante.

Dacă nu aveți timp sau pur și simplu nu doriți să construiți un site pe cont propriu, puteți contacta întotdeauna dezvoltatorii particulari sau studiourile unde această activitate se va realiza rapid, eficient și ieftin. O mare listă de studiouri și motoare de a alege este de pe site-ul cmsmagazine.ru, iar un număr mare de propuneri pentru crearea unui site web și servicii conexe pot fi găsite pe bursele de top independente.

Ce este un CMS sau un motor de site? Care sistem este mai bun?

Distribuie în rețelele sociale:

Bună ziua tuturor cititorilor de pe blogul meu, astăzi aș vrea să introduc pe cei care nu sunt familiarizați, cu excepția cms cu wordpress cms cu alte sisteme de management al site-urilor. Obișnuiam să creez site-uri web, ca să-mi dau seama în cod, să învăț.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: