10 moduri de a face părul să crească mai repede - acasă

10 moduri de a face părul să crească mai repede - acasă

M-am dus întotdeauna la lucru, ca sărbătoare. Aici, colegii mei, oameni cu minte asemănătoare, o echipă de profesioniști inteligenți și oameni frumoși. Am întâlnit împreună această iarnă tare. Solidaritatea în principiu, ne-am certat în miniaturi, uneori nu am fost de acord între ele, am discutat în mod fierbinte despre politici și politicieni. Apoi a venit izvorul ... Și între noi nu mai există contradicții, am uitat de orice dezacorduri. Ca unul vom repeta: "Nu vom permite războiul! Noi nu trebuie să apere! "Colectivul nostru este tot de Ucraina: locuitorii din Lviv, Harkov, Simferopol, Kherson, Kiev. Sunt un etnic rus, care, prin ideea absurdă a vreunuia, ar fi trebuit să "experimenteze toate deliciile lui Bandery și naționalismului". Dar toate acestea nu au fost și nu! Există înțelepciunea oamenilor, înțelegerea și respectul profund pentru toate națiunile! Îmi place Ucraina cu toată inima mea și ea îmi vine reciproc. Noi, colectivul goodhouse.com.ua, suntem siguri că numai unitatea, bunătatea și iubirea noastră ne vor conduce spre pace și fericire!







10 moduri de a face părul să crească mai repede - acasă

Evenimentele din ultimele luni care au zdruncinat țara au făcut ajustări ale viziunii noastre asupra lumii. Sa dovedit, lumea este atât de fragil, încât doar un singur cuvânt greșit sau cu fapta, zgîlțîie în fragmente mici, rănind inima și sufletul în sensul literal. Toată lumea se luptă pentru adevăr. Singura contradicție care împarte oamenii în tabere războinice este aceea că toată lumea are acest adevăr: cineva execută o ordine și cineva acționează la cererea inimii. Ne-ar plăcea atât de mult să avem cât mai multe obiective unificatoare, momente de bucurie și ocazii de mândrie pentru rudele, prietenii, vecinii, colegii noștri și compatrioții noștri care nu sunt familiarizați cu noi. Despre ce vorbesc femeile astăzi - mame, neveste, surori și fiice? Ei se roagă lui Dumnezeu că această lume este sigură și sănătoasă! Copiii, soții și frații nu stau pe părțile opuse ale baricadei, ci se bucură cu succes la locul de muncă și la școală. Și au glumit, lăsat, iubiți. Pace la tine și la familiile tale! Amintiți-vă, Ucraina este o singură țară!







10 moduri de a face părul să crească mai repede - acasă

Începeți să dormiți pe lenjeria de mătase și să mâncați mai multe nuci. Pentru început.

Când îmi place tunsoarea și aș vrea să nu mai duc la coafor, părul îmi crește foarte repede. Dar trebuie doar să te pregătești să crești, din această viteză nu există nici o urmă. Familiar? De asemenea, am decis să aflăm ce să facem pentru a vă face părul să crească mai repede și pentru a vă împărtăși secretele cu tine.

1. Tăiați regulat vârfurile. Prin aceasta, nu reduceți lungimea, dar acest lucru vă va ajuta în timp să scăpați de sfaturile vizitate, ceea ce face vizual nu numai părul, ci și scurt.

2. Dacă este posibil, aruncați-o pentru o perioadă de timp din colorare, în special în lumină. Agenții de colorare, indiferent de modul în care economisesc vopselele, încă dăunează cuticulei, iar părul deteriorat se înrăutățește.

Hairstyle shag: ceva demn de încercat chiar acum.

4. Aveți grijă de scalp: alegeți un bun șampon, masaj și mască. Pentru a verifica cât de sănătoase sunt pielea și părul, ridicați firul subțire de păr de pe vârf și priviți grosimea firelor de păr. În mod ideal, ele ar trebui să fie la fel la rădăcini și la capete. Dacă acestea sunt subțiri la vârfuri, atunci aveți un tratament greșit.

5. Mancati mai multe alimente cu proteine. Obțineți o proteină de calitate pentru construcția părului poate fi făcută din pește, fasole, nuci.

6. Mancati multivitamine. Pentru cresterea parului, biotina, vitaminele C si B sunt importante.

7. Clătiți părul cu apă rece pentru a sigila cuticula și pentru a preveni deshidratarea părului. Spălați și capul, de preferință cu apă rece - răniți.

8. Evitați dietele dure pentru pierderea în greutate și zilele de repaus - acest lucru privează părul de nutrienți, iar firele nu sunt ceea ce nu cresc - pierde rapid puterea.

9. A dormi pe pernele de mătase. Mătasele ajută la evitarea deteriorării cuticulelor părului în timpul somnului, iar părul mai puțin afectat, cu atât mai bine cresc.

10. Alegeți un șampon pe baza efectului pe scalp. Deseori, șamponul face ca părul să fie foarte atractiv și nu observăm că acesta este doar un efect extern temporar, iar starea scalpului se înrăutățește. În timp ce șamponul face cu părul ceea ce face cu pielea imediat. Asta este, dacă pielea nu-i plac cosmeticele, căutați altceva, chiar dacă părul după spălare arată bine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: