Stadion - Ziarul Dagestan despre sport

RĂZBOIUL TINERETULUI PENTRU CUPUL PREȘEDINTELUI

Componența participanților la turneu, sincer, nu permite să includă Cupa președintelui turkmen la turneele de nivel înalt. Rusia în Ashgabat, cu excepția dublu „Anji“ este încă al doilea club de divizie - „Sheksna“ a Cherepovets ... doar o victorie în Cupa și 20 de mii de dolari în luptă premiu vdovesok opt echipe în acest an. Mahacikala pus în grupa „A“ al companiei la astfel de cluburi ca armean „Gandzasar“ (Rana), Iran „Obad Gonbad“ (Gonbad) și turkmenă „asyr Altyn“ (Askabad), care este actualul deținător al Cupei Președintelui.

În primul său meci al turneului, băieții noștri a jucat într-o remiză 1: 1 cu iranienii. Conform raportului despre joc pe site-ul oficial al „Anji“, scorul a fost deschis de Magomed Mirzabekova, după un baldachin de flancare care mingea, lovind nimeni, a zburat în plasă. Fotbaliștii „Ogab Gonbad“ returnate înapoi chiar înainte de pauză și în a doua jumătate substituții, „Anji“, în ciuda avantaj semnificativ și numărul mare de ocazii de a înscrie, și nu a putut pune stoarce pe adversari. Antrenor principal Ruslan Agalarov dublu mini-interviu cu site-ul oficial al clubului a declarat calitate teribilă a câmpului, în cazul în care trebuie să joci. Acest lucru, evident, eclipsează așteptările pozitive ale evenimentului asociat cu obținerea de mult nevoie de jucători dublu practică meci: aproape toată iarna, „Anji“ echipa de tineret a fost forțat să-și petreacă în Mahachkala pentru antrenamente preseason plicticoase fără întâlniri de control cu ​​adversari demni.

Al doilea meci al echipei de tineret "Anji" de la Cupa împotriva "Gandzasar" sa încheiat cu o înfrângere minimă de 0: 1. Singurul gol a fost marcat după ce a greșit, potrivit antrenorului dublu, "Anji" Agalarov, decizia arbitrului, care a însemnat o pedeapsă în poarta lui Hajikadiev în minutul 37 al meciului. Rezervele au avut posibilitatea de a egaliza în a doua jumătate, dar Geraev, după ce a transferat la Eliakvu dintr-o situație favorabilă, nu a intrat într-o plasă goală.