59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

La a 59-a aniversare a "regizorului de la Hollywood", Tom Hanks.

La cea de-a 59-a aniversare a lui Tom Hanks, "365" a adunat 59 dintre cele mai interesante fapte despre viața și cariera sa.

Despre familie: 3 mame și rudenie cu președintele american

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365







Tom Hanks la vârsta de 8 și 18 ani

1. Tom Hanks sa născut în California, SUA și nu a părăsit țara până la împlinirea vârstei de 28 de ani.

2. Fondatorul genului American Hanks, John Hanks (1680-1740), a fost stră-stră-stră-bunic pentru mama sa la al 16-lea președinte american, Abraham Lincoln.

3. Vorbind într-un interviu despre familia sa, Hanks a mărturisit:

"În total am avut 3 mame, 4 tați, am schimbat 5 școli și 10 case. Copilăria mea nu a fost împrăștiată cu trandafiri, dar, datorită dificultăților, am devenit independent ".

4. Cu a doua sotie, Rita Wilson, actorul sa intalnit pe filmul "Voluntari".

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Tom Hanks împreună cu soția sa Rita și fiul Chester

6. Cel mai bun prieten al său, Hanks, îl numește soția Rita Wilson.

7. Tactica ridicării lui Tom - a cere copiilor întrebările potrivite pentru a ajunge la fundul problemei și a lua decizia corectă.

În carieră: returnarea banilor publicului și premiul Emmy pe capota mașinii

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Premiul Oscar pentru rolul din filmul "Forrest Gump"

9. Hanks a spus că suferă de o lipsă de atenție:

"Nu mă pot concentra pe nimic, dar am reușit să o transform într-o carieră de succes. Aceasta este esența actorului. Cred că este incredibil de norocoasă pentru mine că am găsit această lucrare de hack și am transformat-o într-o profesie, un loc de muncă, o artă, o ocupație care îmi aduce mare bucurie și satisfacție. Asta înseamnă că nu am capacitatea de concentrare și inteligență suficientă pentru a face altceva ".

10. Într-o zi, Tom Hanks a returnat banii dezamăgiți de telespectatori plătiți pentru bilete. Cuplul ia întâlnit pe Hanks la una din stațiile de benzină și a recunoscut că nu erau foarte mulțumiți de filmul său "Larry Crown". Ca răspuns, actorul le-a dat 25 de dolari și a promis că va depune toate eforturile pentru a face viitorul film mai bun.

11. În anii 70, Hanks a studiat la Universitatea din California și a jucat în piesa "Cherry Orchard" pe baza cărții lui Anton Chehov.

12. Potrivit lui Hanks, un film bun are trei funcții, începând cu litera latină E: Divertisment, educație, iluminare (divertisment, educație, iluminare).

13. Hanks adesea ia parte la acționarea vocală a desenelor animate. În glasul său, cowboy-ul Woody vorbește în toate cele trei părți ale "Story de jucărie".

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Vocea desenului "Toy Story 2"

14. Tom Hanks este un actor care a primit unul dintre cele mai mari redevențe din istoria filmului - puțin peste 51 milioane de dolari, pentru rolul profesorului Robert Langdon în filmul "Îngerii și demonii".

16. Majoritatea personajelor din Hanks sunt bunuri. Doar în filmul "Jocurile Domnilor" al fraților Coen, el are rolul de conducător al unei bande de hoți de bancă.

18. Hanks este cel mai profitabil actor din istoria industriei cinematografice: filmele sale au colectat până acum la box-office 8,5 miliarde de dolari.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Tom Hanks în filmul "The Outcast"

20. Actorul a recunoscut într-un interviu că nu-și revizuiește niciodată filmele.

21. Un film de groază dezastruos "El te cunoaște pe tine însuți" este primul film din cariera lui Tom Hanks.

22. Hanks a fost în Cartea Recordurilor Guinness - a devenit primul actor, filme cu care invariabil aduce peste 100 de milioane de dolari fiecare.

23. Actorul refuză să apară gol:

"Nu ai de ce să te uiți".

"Dacă cineva îi place acest lucru sau nu, dar în Hollywood-ul modern există Tom Hanks și toți ceilalți".

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365






25. După „Forrest Gump“, atunci când faima lui la Hollywood a fost stabilită o dată pentru totdeauna, Hanks în mod intenționat nu a luat parte la filme pentru mai mult de 15-20 de milioane de dolari, preferând poziția titlului actor cel mai influent dintre cele mai scumpe.

26. Hanks a spus într-un interviu că nu filma de dragul banilor și nu ar vrea să depindă de voința pieței, așteptând un apel din studio cu o ofertă de muncă.

27. Potrivit lui Hanks, a fi faimos este să fii neajutorat, să urmezi instinctele tale naturale și să existe.

28. Mai presus de toate, Tom Hanks trebuia să se schimbe în timpul filmării filmului "Atlasul norilor" - acolo a jucat șase roluri.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Mai multe roluri ale lui Hanks în filmul "Atlasul norilor"

29. Hanks nu poate juca roluri ilogice și dacă nu înțelege ce îi mută pe eroul său, el refuză să joace un rol.

30. Pentru a se pregăti pentru rolul lui Walt Disney în filmul „Salvarea domnului Banks“, Tom Hanks a făcut mai multe vizite la Muzeul Disney din San Francisco și a vorbit cu unele rude ale Disney, inclusiv fiica celebrului caricaturist - Diane Disney.

31. Pentru a juca compoziția "Heart and soul" pe un pian mare în aer liber în filmul "Big" Hanks a durat o zi întreagă de fotografiere: în mod constant sa confundat cu cheile și a sărit în direcția greșită.

33. Pentru realizarea filmului "The Game Changed", Hanks a câștigat premiul Emmy, pe care la atașat la capota mașinii sale.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Emmy pe capotă

34. Actorul are un premiu militar extrem de rar atribuit militarilor americani - astfel încât militarii și-au apreciat rolul în filmul "Salvarea privatului Ryan".

Pe hobby-uri: "mită" sub forma unei mașini de scris și "Star Trek"

36. Film preferat printre operele sale, Hanks individualizează "Apollo 13".

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

"Apollo 13": "Houston, avem o problemă!"

37. În ciuda numeroaselor discuții despre succesul posibil al lui Hanks în politică, el a declarat că nu era "lui": "

"N-am de gând să alerg nicăieri. Niciodată.

38. Este un mare iubitor de istorie și literatură și cumpără cărți cu cutii.

39. Tom - un fan dedicat seriei "Star Trek". A spus de multe ori că visează să joace în el. Odată ce i sa oferit chiar rolul lui Zephrasm Cochrane, dar el a refuzat din cauza angajamentelor anterioare într-un alt proiect.

40. Hanks este un susținător activ al programului de cercetare spațială.

42. Tom Hanks a numit Stanley Kubrick, filmul său din 1968 "The Odyssey Space", filmul său preferat.

43. Într-o zi, actorul a recunoscut că filmul sovietic "Macaralele zboară" la atins de lacrimi.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Shot de la filmul "Macaralele zboară"

Despre viața de zi cu zi: scout și "directorul Hollywood"

44. La colegiul din Sacramento, Hanks nu a putut să-și găsească un loc de muncă în teatru și, prin urmare, a lucrat cu jumătate de normă la Festivalul Shakespeare de la Marea Lacuri din vară, schimbând peisajul și costumele de îmbrăcăminte.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Tom Hanks ajută să poarte peisajul

45. În tinerețe, Tom Hanks a lucrat ca un mesager la hotel și purta valize de celebrități.

46. ​​Având în vedere statutul general recunoscut al lui Hanks în SUA, numele lui aproape nu se înscrie niciodată pe paginile publicațiilor de presă galbene.

47. De câteva ori, Tom Hanks a fost văzut de paparazzi în metroul din New York, pe care îl folosește adesea.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Tom Hanks în metrou

49. Se știe despre Tom Hanks că este un adevărat fan al sportului. Îi place să vizioneze baschetul și este un mare fan al fotbalului.

50. Un fan dedicat la remarcat pe Tom Hanks la un restaurant din Dakota de Nord. Fanul nu sa gândit la nimic mai bine decât să tragă ochelarii de la actor, să stea lângă el și să pretindă că este beat. Tom a reacționat cu umor la situație și a jucat cu bucurie la ventilator. Fotografiile făcute au fost foarte populare pe net.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Acest fan ingenioasă care "a furat" ochelarii

51. Printre figurile afacerii filmului Tom poartă porecla "Directorul Hollywood".

52. Actorul a declarat:

"Nici o carte nu-mi poate schimba mintea".

53. În Hollywood, se crede că Tom Hanks - cea mai modestă și mai frumoasă stea.

54. Într-o zi, Tom Hanks nu a putut să prindă un taxi noaptea târziu, iar unul dintre șoferi a fost de acord să arunce stelele în casă. Ulterior, ca o mulțumire, Hanks a invitat șoferul de taxi din spatele scenei de pe Broadway, unde a jucat apoi într-una din producții.

56. În timpul filmărilor a imaginii „Îngeri și demoni“ din Roma, Hanks a ajutat pierde în porționează din cauza mireasa templu filmare vin la altarul Panteonului.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Tom Hanks conduce o mireasa strambă la altar

57. În fiecare an, Hanks și soția sa vin la Universitatea din California la Los Angeles, cu actori colegi și a pus una dintre comediile lui Shakespeare, veniturile din care transmite Shakespeare Center din Los Angeles - o organizație non-profit sub conducerea prietenului său Ben Donenberga.

58. Într-o zi, în timp ce mergea pe străzile din San Francisco împreună cu fiul său, actorul a ajutat-o ​​pe cercetașii să vândă biscuiții. Hanks le-a cumpărat câteva pachete de cookie-uri și apoi le-a fotografiat cu memoria. Fanii au recunoscut imediat steaua și s-au grabit să facă cu el însuși. Cu toate acestea, actorul a fost de acord cu o fotografie numai în schimbul cumpărării de către cercetași a unor cookie-uri.

59 Fapte asupra volumului hanks, revista - 365

Cercetătorii Hanks au ajutat la vânzarea cookie-urilor

59. Tom Hanks este un credincios și mărturisește credința greacă ortodoxă a soției sale.

Text: Sarah Michelle Kartashova







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: