3 Tipul persoanei

Există trei tipuri de oameni pe pământ. Mă întreb ce fel de persoană aparți, draga cititor al blogului meu? Vom vedea!

3 tipuri de personalitate:

Tipul 1. Câștigătorii. Distingi ușor acești oameni. Au reușit să se vândă ei înșiși. Pentru ei principalul lucru este atingerea scopului. Astfel de oameni sunt întotdeauna energici, nu se plâng niciodată, au un zâmbet de câștigători. Ei sunt siguri că vor putea să ia de la viață doar ceea ce au investit ei înșiși în ea. Acestea sunt câștigătorii. Și vă pot percepe entuziasmul. Este pentru acești oameni să fie egali. Înconjura-te cu astfel de oameni.







Tipul nr. 2. Reclamanți. Astfel de persoane se găsesc în fiecare birou, în fiecare instituție, în fiecare magazin, în fiecare sală de clasă, în fiecare vestiar sportiv. Ei caută în mod constant o vestă în care poți plânge, un interlocutor care poate spune despre problemele lor. Acestea sunt șuierii constanți, perii veșnici. Ar trebui să stea departe de ei. Ei nu reușesc și nu-i trag pe ceilalți în spatele lor. Fugiți de ei, ca să nu deveniți la fel.







Tipul nr. 3. Negativisti. Aceștia sunt oameni care s-au săturat să lupte împotriva vieții și pur și simplu s-au predat. Expresia lor preferată: "Care este scopul?" Ei încearcă în mod constant să transfere munca altora. Într-un sens, ei sunt chiar mai mulți perdanți decât cei de tip 2, pentru că niciodată nu au încercat să schimbe ceva. Feriți-vă de ele.

Sfatul psihologului. Cum să devii nr. 1.

Dezvoltându-vă, puteți reuși numai dacă credeți că sunteți numărul 1 și vă veți comporta în consecință.

  • Puneți într-un loc proeminent o carte cu cuvintele "Sunt numărul 1".
  • În fiecare dimineață, privind în oglindă, spuneți-vă: "Eu sunt cel mai bun vânzător al meu."
  • Credeți în puterea voastră. Căutați mai întâi răspunsuri în voi înșivă.
  • În fiecare seară, înainte de a merge la culcare, repetați de zece ori: "Sunt cea mai importantă persoană din viața mea".
  • Înconjurați-vă cu câștigătorii și luați de la ei un exemplu.
  • Evitați perdanții. Reclamanții și negativii.

Aboneaza-te la newsletter-ul meu 12 secrete ale starea ta excelenta! și să învețe noi tehnici și tehnici pentru a-ți schimba personalitatea.

Dragă cititor! Scrieți ce tip de persoană ați decis să deveniți.

Citiți cele mai bune materiale ale unui psiholog de fericire pe această temă!

Evaluați acest material!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: