104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

Soseaua de proiect 104 continuă!
Un an întreg în fiecare săptămână va fi asociat și descris o pereche de șosete cu un design neobișnuit, element sau recepție de tricotat.
O pereche de șosete numărul 3 are un călcâi nou conectat.







Aceste șosete - un cadou de Anul Nou, am început încet să se pregătească. Bărbați, dimensiunea 42. În ilustrație, acestea sunt o jumătate opțiune, și la momentul scrierii acest post stopudovo finalizat doar unul dintre ele. În al doilea rând dovyazan la foarte capăt, până la 8 bucle neînchise, luni, a purtat la un coleg, ea mi-ar învăța cum să coase trecut bucla deget de la picior. Îmi place și eu, dar se dovedește mult mai frumos. A promis că va împărtăși experiența ei, ura.

Cu toate acestea, în scopul proiectului, cred că șosetele sunt terminate. Aici sunt cu o zi înainte de ieri ce au fost (acum al doilea este, de asemenea, o șosete aproape adult).
Deci, pentru șosete au fost folosite:
tricotat №2
fire Troitskaya Alisa. 50% lână, 50% vâscoză, 300 m / 100 g. Se taie în culoarea verde-măslin
un inel de marcare
țigară pentru cusătură
Notepad și stilou pentru înregistrarea rândurilor

Colectăm bucle de 54 + 27, legăm într-un cerc.
Rândul 0: * 1 persoane. 2 împreună este mai mult. *, Repetați * - * până la sfârșitul rândului. Pe spițe rămân 54 de bucle.
Apoi, noi tricot 57 de rânduri de bandă elastică 1x1. Un astfel de început începe să ne dea o margine foarte tipică de etichetare. Oricare ar fi piciorul în gleznă sau în ascensiune, ciorapul este ușor de purtat. În plus, această margine nu este întinsă, i. E. și elasticul însuși, iar marginea șosetei se va potrivi strâns pe picior. Tatyana Ivanovna ma învățat acest lucru, trebuie să colectez de 1,5 ori mai multe balamale pe șosetele cu manșetă și să reduc rândul de zerouri. Uneori puteți tasta în plus doar 1/4 din numărul total de bucle și apoi scădea în fiecare bucla a patra este de asemenea bun.

Suprafața de șosete este după cum urmează:

104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

Total, legat 57 de rânduri de bandă de cauciuc. Următorul rând este, de asemenea, tricotat cu o bandă elastică, în două locuri se scade arbitrar 2 bucle. Pe spițe sunt lăsate 4 * 13 = 52 bucle.
2 rânduri de facială.
De fapt, în călcâi este ceea ce face ca aceste șosete să participe la proiect, un nou element interesant. deoarece:

Tricotăm o jumătate din toate buclele = 26 bucle (și, în consecință, 26 de rânduri).
Prima buclă a fiecărui rând este îndepărtată, fără a lega, cum ar fi purpura. Acestea din urmă am tricot în rândurile faciale de facial, în broderie - broderie.
rândul 1 este crom. continuă până la capăt
rândul 2 - crom. purla până la capăt
rândul 3 - crom. 1 persoane. * 1 p. Pentru a îndepărta, fără a lega, ca un fir, firul înainte de lucru, 1 persoane. *, Repetare * - * de 11 ori; 1 persoane. crom.
rândul 4 - crom. apoi purla până la capăt.
Următorul tricot, rândurile alternante 3 și 4 cu 22 rânduri. Un total de 26 de rânduri de tocuri vor fi legate. Este necesar să terminați, legând seria purlului.

Uită-te la ce iese un heel interesant! Datorită buclelor eliminate, se lasă un dublu, care ar trebui să ofere o rezistență suplimentară, deoarece Șosetele sunt subțiri și vor fi purtate în pantofi. Și datorită faptului că firul rămâne înaintea muncii, când scoatem buclele, obținem broșe interesante care sunt adăugate la călcâiul texturii apetisante.







104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

Întoarceți călcâiul iubitului meu, cu rânduri scurte.
rândul 1 este crom. 12 persoane. 2 persoane. 2 împreună persoane. broșă, 1 persoană. transforma munca.
rândul 2 - 1, scoateți, fără a lega, 5 afară. 2 împreună este mai mult. 1 str. transforma munca.
rândul 3 - 1, scoateți, fără a lega, apoi cu fața în sus până la ruptură. Ultimul buclă înainte de ruptură și prima buclă după rupere sunt legate împreună cu o broșă facială, o față. transforma munca.
rândul 4 - 1, scoateți, fără a lega, apoi bruma înainte de rupere. Ultimul buclă înainte de rupere și prima buclă după rupere este legată împreună cu cea necorespunzătoare, transforma munca.

Următorul tricot, alternând rândurile 3 și 4, până când se termină bucla. Vor fi 16 bucle pe tocuri. Ultima parte a călcâiului va fi seria de broderii. Vom întoarce lucrul față în față, vom îndepărta o persoană, fără a lega, 7 fețe. - aici este încuietoarea, acesta este noul început al seriei.

rândul zero, trecerea de la călcâi la picior - 8 persoane. ridica pe marginea marginea celor 14 bucle, tricot-le cu fața peretelui posterior (ca și în cazul în care să se răsucească în fiecare buclă, astfel încât să nu pentru a obține o gaură), 13 persoane. 13 persoane. ridicați de-a lungul marginii marginii 14 bucle, legați-le cu fața în sus, în spatele peretelui din spate, 8 fețe.

Apoi, tricot neteditatea facială.
Balamalele pot fi împărțite în mod convenabil în 4 spițe, numerotând spițele de la capul trenului de la începutul rândului. 1 pe spiță 8 este preluat de călcâi bucla 14, spițele 2 și 3 va bucla 13 și spiței 14 să fie preluat de 4 plus 8 pyatki.Nachinaya bucle din primul rând al piciorului în fiecare al doilea șir de 9 ori pentru a efectua scădere, ultimele două bucle pe spița 1, legați împreună fața, primele două bucle pe spița 4 - împreună cu broasca faciale. După toate scăderile la rândul al 18-lea, vor exista bucle 4 * 13 = 52 pe spițe.

104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

Astfel va arăta călcâiul și pata piciorului în cele din urmă.
Apoi am tricotat încă 57 de rânduri. Toe are 3-4 cm. Deci, nu cu piciorul este necesar sau când ciorapul închideți degetul mic (în cazul în care puteți încerca pe șosete) sau de 3-4 cm. Din lungimea totală a șosetei. Am purta mărimea 42, lungime 27 cm picioare undeva în șaptezecea din rândul călcâi a venit doar 23-24 cm, și am început scădere pentru myska.Dlya deget de la picior în orice alt rând de 6 ori pentru a efectua scădere: .. Knit împreună față două penultima spițe în buclă 1 și 3, iar în partea frontală prin tragere la bucla a doua și a treia pe ace de tricotat 2 și 4 după ultima scăderea tricot 1 rând exact, fără scădere, apoi face scădere în fiecare rând, în timp ce fiecare a vorbit vor fi 2 petli.Ostavshiesya 8 bucle puteți trage pur și simplu firul, puteți coase tricot cusatura „bucla în bucla.“
Gata!

104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o

Cald subțire cald și destul de puternic (50% viscoza sunt obligați să facă afacerea) s-au dovedit șosete pe care destinatarul va purta în încălțăminte în îngheț.

Pe numărul de rânduri: în cazul în care nu există un model clar, dar există două obiecte tricotate, lungimea care trebuie să fie același, de exemplu, în cazul în care toate ciorap glezna este tricotată banda elastica, sau broderie faciale legate de picior, este important să se ia în considerare seria de a uza complet la fel. O mulțime de oameni, și eu nu atât de mult timp în urmă, atunci când a doua parte mâneci -second, spate și partea frontală a unui pentru pulovere, un al doilea ciorap - de obicei, dabbed doar o parte la alta și determinate ochi, la fel sa întâmplat sau nu. O femeie inteligentă Irina, colega mea pe una dintre fostele opere, cel mai experimentat mașinist, mi-a împărtășit un secret. Țesătura tricotată este elastică și puteți reuși să combinați detaliile, diferența dintre care dintre rânduri va fi de până la 20%. Pentru o precizie mare de șosete de tricotat, și exact la fel este mai bine să ia în considerare rândurile, iar în al doilea tricot poarte același număr de rânduri, la fel ca în primul. Contorizați cu mai multă ușurință rândurile cu încuietoarea, marcați începutul rândului cu încuietoarea și apoi înregistrați fiecare rând.

A trecut pe la masele mi-a transferat Irina mudrost.Tretya pereche a fost tep 104 proiect o face mare peste înțelepciunea spicuite alte etape ale lanțului. Transferat: marginea elastică încrustat de Tatiana Ivanovna, întărită călcâi formă neobișnuită de cărți, cărți am citit acum și apoi, și necesitatea de a număra rândurile de Irene. Nu este frumos. Ciclul de cunoștințe de tricotat în natură.

În același spirit:

104 Sock, pereche nr. 3 - călcâi întărit, față în față, o







Trimiteți-le prietenilor: