Terek a învins rubinul, care a eliminat doi jucători - ziarul rus

Sâmbătă seara, într-un meci din cadrul etapei a 11 a campionatului de fotbal din Rusia, „Terek“ Premier League în domeniul său într-o confruntare dramatică a învins Kazan „Ruby“, cu un scor - 3: 1 (1: 1). Oaspeții au terminat jocul fără doi jucători, îndepărtați de pe teren în mijlocul a doua jumătate. Și mingea decisivă Grozny a marcat într-o sancțiune. După această victorie, „Terek“, a marcat 18 puncte și a urcat pe locul al patrulea în campionat.

Ambii rivali, cărora conducerea a stabilit un obiectiv de cucerire obligatorie la sfârșitul bilete sezon la Europa League, prima treime a cursei a avut loc nu prea impresionant. Cu toate acestea, situația turneu este de așa natură încât victoria „Terek“ în confruntarea de sâmbătă dedus imediat Grozny, cu 18 puncte, în al patrulea rând - adică, cel mult că nici nu este un loc de cupa europeana.

La rândul său, Victoria de Kazan, deja pierdut suficiente puncte în rundele anterioare, le-a permis să ajungă din urmă cu clubul cecen și să continue să meargă în sus la masa campionatului. Cu toate acestea, statisticile privind aparițiile oaspeților (șase jocuri consecutive fără victorii) ale colectivului Javi Grassi nu au inspirat mult optimism pentru Rubin.

"Terek" (Grozny) - "Rubin" (Kazan) - 3: 1 (1: 1).

Goluri: Balay, 18, Grozav, 71 - de la locul de penalizare, Roshi, 90 + 3 - la "Terek"; Jonathas, 34 - la "Rubin".

"Terek": călătorie, Mohammadi, Semenov, Angel, Utsiev, Kuziaev, Brizgalov (Rodolfo, 90 + 1), Ivanov, Grozav Grozav, 79) Mitrishev (Lebedenco 58), Balay.

"Ruby": Rizhikov, Nabiullin, Bourlak Zambrano, Bauer, Tsaktash, M'Vila, Tkachuk (Zhemaletdinov 90 + 1) Rochin (Song, 73) Kanunnikov (Garcia, 82) Zhonatas.

Avertizări: Ivanov, 62, Semenov, 62, Mohammadi, 77, Balay, 86, Roshi, 90 + 3 - de la "Terek"; Sombrano, 69 de ani la "Terek".

Eliminări: Tsaktash, 60 (joc brut), Sombrano, (două cartonașe galbene) - de la "Rubin".

Judecători: Lapochkin, Lebedev, Kudryavtsev (toți - Sankt-Petersburg).

Gazdele, de obicei din primele minute - și indiferent de adversar - se grăbesc să atace, de data aceasta au început destul de încet și uneori i-au permis adversarului să controleze mingea mult timp. Cu toate acestea, toate combinațiile din Kazan au fost inițial întrerupte invariabil de către susținătorii rezidenților Grozny la distanță de poarta.

Dar gazdele au încercat să ducă mingea la pedeapsa altcuiva cât mai curând posibil. Și în minutul 18, "Terek" a avut succes într-o țintă ascuțită. Mohammadi pe stânga „desfacute“ Bauer, făcându-l să cadă la pământ, și atârnat pe portar linie, în cazul în care Balaj bate apărătorii și capul în căderea mingea - cu el, însă de gazon - în colțul din dreapta sus de la Ryzhikov - 1: 0. Acesta este al patrulea gol în campionat de atacantul albanez.

Cu toate acestea, un sfert de oră Brouwer a fost capabil să-l repara: guest dreapta-spate a trimis mingea în pedeapsa - aici sunt trei jucători proprietarii nu au dat seama care acționează ca un salvamar, care permite Zhanatas accepta cu calm și mult să străpungă în colțul din stânga jos al poartă Gorodov - 1: 1, În minutul 34. Ceea ce acțiunile active din prima jumătate a anului aproape au încetat.

Dar de la începutul celei de-a doua jumătăți a jocului a fost mult mai distractiv. Ambele echipe au efectuat câteva atacuri ascuțite. în care Kazan Kanunnikov și Balay ar fi putut să se distingă singuri. Lui „contribuție“ la dezvoltarea parcelei, și în curând a făcut arbitrul șef Serghei Lapochkin, a decis că Tsaktash la mijlocul terenului a acționat prea aspră împotriva Kuzyaeva, și a arătat oaspeții fotbalistul cartonaș roșu imediat. Imediat pe teren izbucnesc bătălii, pe care arbitrul le pedepsește mai multe "tencuieli de muștar". Și unul dintre ei a primit Sombrano.

Și ar trebui să se întâmple, dar un minut mai târziu, după ce el e jenat jucat în propriul careu - mingea a lovit mâna Kazantsev, pentru care a fost urmat de un al doilea cartonaș galben (și, prin urmare, îndepărtarea - „Ruby“, a fost chiar și cu nouă bărbați) și o altă pedeapsă. Grozav a lovit clar de la "punct" - 2: 1.