9 modalități de a vă restabili încrederea

Dacă ați făcut ceva rău sau ați acționat cu cruzime cu cineva și doriți să vă recăpătați încrederea, am 9 modalități eficiente pentru dvs. Desigur, este foarte dificil să restabiliți încrederea persoanei pe care ați ofensat-o, dar, după cum știți, nimic nu este imposibil. Deci, esti gata sa inveti cum sa recastigi increderea?







9 modalități de a vă restabili încrederea

1. Recunoașteți greșelile dvs.

Când ați ofensat o persoană, este foarte important să realizați acest lucru și să recunoașteți greșelile. Desigur, trebuie să-ți ceri scuze, dar fii atent, nu arunca un om o mulțime de scuze. Oamenii apreciază și respectă pe cei care știu să-și recunoască greșelile.

2. Nu grăbiți lucrurile

După ce ați ofensat o persoană, nici măcar nu puteți spera că vă va ierta imediat. Este nevoie de timp. De exemplu, este foarte greu pentru mine să-mi dau seama de greșelile mele, și mă justific și spun că toată lumea le face vreodată. Este foarte important să înțelegeți că ați făcut o greșeală și că numai în această situație sunteți de vină.







3. Fiți răbdători

4. Faceți schimbări notabile

Desigur, nimeni nu se poate schimba complet peste noapte, dar totul se poate face pas cu pas. De exemplu, de multe ori sunt nerabdator sau, invers, imers in gandurile mele si nu vorbesc. După un argument cu prietenul meu, de fiecare dată când încerc să-mi schimb comportamentul, el mă înțelege și mă susține în acest sens.

5. Nu uitați nici măcar lucruri minore

Dacă vrei să-ți recapeți încrederea în tine, nu uita nici măcar cele mai nesemnificative lucruri. De exemplu, prietenul sau soțul dvs. se pregătește pentru o prezentare imensă la serviciu sau are probleme de familie, este în jur și încearcă să ajute la ceva. Dacă persoana nu dorește să vorbească cu dvs., trimiteți un mesaj text sau vocal, o scrisoare. Arătați persoana pe care o întâlniți și o îngrijiți.

6. Nu mint niciodata

Dacă sunteți persoana care iubește să mintă, trebuie să scăpați de acest obicei. Dacă minți din nou, nu vei mai avea încredere.

7. Țineți-vă problemele în secret

8. Fii atent

Și acum este timpul pentru cadouri și flori proaspete. Totuși, nu exagerați. Nu arăta că îți cheltuiești toată energia. Când iubitul meu a vrut să mă vadă din nou și să vorbească cu mine, am aranjat un mic picnic pentru noi. Dacă știți ce îi place, încercați să faceți ceva frumos, arătați-vă îngrijorarea.

9. Nu faceți aceleași greșeli de două ori

Un alt punct important despre care ar trebui să știți - nu faceți niciodată aceleași greșeli de două ori! Nu contează dacă ați mințit o persoană sau l-ați jignit, dacă vreți să vă recâștigeți încrederea, nu o mai repetați.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: