2018 Android de testare, cum se simulează multitouch (creștere

Androids .help Comunitatea Android Android.

Pot simula doar lovituri individuale - apăsați, glisați, apăsați și țineți apăsat etc. in testele mele, dar complet blocat cu modelarea HTC Desire multi-touch cu Android 2.2.







Vă rog să vă sfătuiți cum pot reproduce evenimentele din lanț pentru a verifica multi-touchs?

Cred că trebuie să folosiți viziunea vicleană a MotionEvent ca o mască sau ceva similar, dar nu aveți cea mai mică idee cum să o faceți.

eveniment ACTION_POINTER_DOWN (pid 1) [# 0 (pid 0) = 153.230; # 1 (pid 1) = 380,538] eveniment ACTION_MOVE [# 0 * (pid 0) = 153.231 *; # 1 * (pid 1) = 380.538 *]

Cum pot genera evenimente cu 4 coordonate (PID 0 X0 Y0 și PID 1 x1 Y1)?

Se pare că trebuie să găsesc o modalitate de a utiliza următorul eveniment:

MotionEvent get public static (timp mort, EVENTTIME lung, acțiune Int, indicii Int, Int [] pointerIds, PointerCoords [] pointerCoords, INT metaState, înot xPrecision, înot yPrecision, INT DeviceId, INT edgeFlags, sursa Int, steaguri Int)







Datorită Dana pentru un răspuns, am încercat această logică, dar încă se confruntă cu probleme pentru a adăuga coordonate:

Această secvență de evenimente intră în testele mele de testare și este aruncată ca:

Aici puteți vedea că (2 * 256) + MotionEvent.ACTION_MOVE nu modifică pointerul ID pentru eveniment: (și pointerToMove și l;

Problema mea este că nu pot genera 2 perechi de coordonate pentru săgeata 0 și indicatorul este 1:

Aici puteți vedea că, cu logica dvs., am adăugat PID1 la eveniment, dar încă nu are coordonatele, deoarece x și y au fost conectate la controlerul PID 0.

Încă nu ai nicio idee cum să o implementezi, nu este cineva să trimită vreodată un eveniment multitouch?

Top 5 răspunsuri

Cred că trebuie să specificați indicele indicatorului în parametrul "acțiune" transmis la MotionEvent.obtain. În special, cei 8 biți ai acțiunii tale și cei 8 biți inferiori ai acțiunii (de exemplu, MotionEvent.ACTION_MOVE). Deci, dacă doriți să mutați al doilea pointer, acest lucru ar trebui să funcționeze:

Îmi pare rău. Cred că ți-am înțeles întrebarea. Puteți ignora acest răspuns

Sper că acest lucru vă ajută

Întrebări recente







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: