20 de ani, Ufa a devenit milionar care vând cursuri video pe Internet

- Mă pot ridica la cină, pentru că am lucrat toată noaptea, - Azat Valeev descrie ziua lui. - Seara - dans, club de fitness sau un restaurant bun. Eu fac lucrul meu preferat și odihnesc, unde și când vreau. Este suficient timp pentru tot.







Dacă nu știți cu cine să vorbesc, poți lua pentru băiat, care este majoră a cheltui banii părinților lor: un tânăr elegant, ca și în cazul în care a coborât de la modă capacul «lucios». Și mai surprins când descoperi că toți banii câștigați Azat însuși: un milion de ruble la 19 de ani, a doua pe drum - și el e doar 20.

- Imaginează-ți că am 15 ani, vreau să merg la cinema și să merg cu fetele. Și părinții nu sunt bogați - nu dau bani pentru cheltuieli de buzunar. Așa că a trebuit să "inventez".

FIRING ONLY CELE FIECARE PROIECT

Nu a fost nici bani, dar nu a fost un computer vechi cu acces la Internet, și Azat petrece zile rătăcind pe World Wide Web în timp ce încerca să înțeleagă modul în care aceleași persoane de aici câștiga. Runet a căzut mai mult pe "divorț". Dar, o dată pentru totdeauna să înțeleagă că toate căile pentru a obține un milion gratuit, care oferă numeroase escrocherii on-line, nu funcționează - au nevoie de o idee proaspătă. Și această idee a fost - la fel de simplu ca toate geniu: nu știi ce să vândă, vinde cunoștințe!

-Pe ce am cheltuit bani, nu-mi amintesc, spune Azat. Cafenele, probabil, filme, trivia tot felul. Dar mi-am dat seama că nu poți opri! De ce nu creați ... un curs de formare?

Ideile au venit de la sine: aveți nevoie de "Cursul pentru pierderea în greutate"! Imediat au existat dieteticieni, antrenori, care au ajutat la dezvoltarea cursului. Și banii au fost împărțiți în jumătate. Cu toate acestea, nu toate proiectele s-au dovedit a avea succes: din anumite motive, ezoterismul nu a fost un succes. Și, în general, după cum spune tânărul, "doar două din zece proiecte sunt concediate".

Când câștigurile au devenit "indecente", tânărul și-a dat seama că era timpul să-și vândă propria experiență și cunoștințele sale. Deci, au existat cursuri de marketing pe Internet - adică Azat îi învață pe alții cum puteți câștiga pe Web.

În paralel cu lucrarea, tânărul a studiat la colegiu, pe care la absolvit cu o diplomă roșie.

Cu toate acestea, bani de dragul de bani Azat nu câștigă: tipul angajat profesional în dansuri, acte în mod constant și în viitor se vede ca un bun dansator:







- Tot ce trebuie să lucrez astăzi este, de fapt, un laptop, o cameră web, un microfon și, bineînțeles, Internetul. Munca mea nu este legată de loc și, prin urmare, visăm să călătorim în jurul lumii: în Emirate, în Cambodgia. în Vietnam ...

Și apropo: fete, inima milionarului nostru în timp ce este liber!

Cum să câștigi un milion pe web

Sfaturi de la Azat Valeyev:

-Trebuie să găsiți o nișă potrivită, ceva ce înțelegeți. Chiar dacă știi cum să faci ceva mai bun decât alții cel puțin 1%, poți învăța acest procent! În plus, în Rusia, această afacere nu este încă dezvoltată, nu există o concurență acerbă. Și dacă reușiți să "capturați un val", puteți câștiga milioane.

-Și, cel mai important, nu disperați dacă proiectul nu reușește. Aceasta este experiența dvs.! Urmați pasul următor cu propriile dvs. greșeli.

Citiți de asemenea

Cum și de la ce a fost tratat Dmitri Mariyanov într-o clinică privată

„Komsomolka“, a constatat că aceasta reprezintă dependența chimică clinică de „Phoenix“, care a fost actor celebru

CEDO a obligat Rusia să plătească 8 mii de euro pentru fostul primar din Makhachkala

Said Amirov va primi despăgubiri financiare pentru condițiile necorespunzătoare în închisoare

Prankery Vova si Lexus: Ne-ar dori să numesc Kim Jong Ynu, dar ne temem că cineva va trage

Guvernatorul regiunii Tyumen, „Pike 20 de kilograme nu a prinde, dar capturile trofeu de 12-13 kg au fost“

Șeful regiunii Vladimir Iacushev a vorbit despre turism, proiecte de investiții și odihna lui

La procesul în cazul lui Kirill Serebrennikov, ancheta a anunțat existența unui "birou de box-uri neagră" în "Studiul al șaptelea"

Kirill Serebrennikov în sala de ședințe a fost întâmpinat cu aplauze

Mai mult de un milion de ruși au stabilit o pensie prin Internet

Și aceasta este doar pentru nouă luni din acest an

Avionul MS-21 a făcut primul zbor pe distanțe lungi de la Irkutsk la Zhukovsky

Zborul a avut succes, MS-21 a depășit peste 4.500 km

Kirill Serebrennikov a rămas într-o brățară electronică

Directorul și "colegii" în cazul "Celui de-al șaptelea studio" au fost arestați de trei luni

În Pskov, în primele două ore de acțiune ale Ministerului Sănătății din Rusia, mai mult de 110 persoane au testat pentru HIV

Psković și oaspeții orașului au sprijinit de bună voie acțiunea din toată Rusia pentru testarea gratuită și anonimă pentru infecția cu HIV

CEDO a acordat fraților Navalny o compensație de 76 de mii de euro în cazul "Yves Rocher"

Dar ei nu vor primi banii. Cel puțin până la

Părinții unui captiv rusesc în Siria: așteptăm ca fiul nostru să fie în viață

Nativul nativ al lui Komi Gregory Turcanu nu crede că a fost executat

Testul lui Dmitri Maryanov a fost fostul șef al departamentului de contrainformații al SBU

Ce pensii sunt primite în diferite țări ale lumii

În majoritatea cazurilor, mărimea pensiei depinde direct de durata serviciului și de salariul [infographic]

Rușii speră la cele mai bune, dar se pregătesc pentru cel mai rău

VCIOM a numit procentul de optimisti din tara

Guvernatorul regiunii Kaluga Anatoly Artamonov a semnat un contract de investiții special cu compania farmaceutică AstraZeneca

Olandezii au clasificat informații despre prăbușirea MN17 chiar și pentru parlamentari

"Fruit Garden" a prezentat o casă pentru ambalarea sucului

Interviu cu câștigătorul acțiunii "Câștigă o casă și o livadă cu el"







Trimiteți-le prietenilor: