1984 G

Sa întâmplat în vara lui 1984. Într-una dintre cele mai fierbinți zile pe care le avem destul cu Annie, ne-am dus la Istria, mai precis în mănăstirea Noul Ierusalim Voskresensky, o mănăstire care nu a fost la acel moment, și a fost un muzeu. De vreme ce era fierbinte, am încercat să nu mergem doar pe o cale scurtă, ci să rămânem mai mult la umbra copacilor. De aceea, după ce au coborât din tren la stația Novi Ierusalim, au trecut de partea opusă a drumului și s-au îndreptat de-a lungul trotuarului spre podul de pe Istra. Asfaltul era fierbinte # 9472; căldura a fost simțită chiar și prin tălpile încălțămintei.







Și înainte de noi, în aceeași direcție, în pași mari de măturat, era un bărbat în vârstă de aproximativ șaptezeci de ani, purtând sandale # 9472; sovietic # 9472; producție, cu fante largi. Era evident că se grăbea, pentru că era fierbinte. Se opri în fiecare minut, suspină cu voce tare, își șterse sudoarea de pe frunte, apoi se plimba din nou, încercând să alunece rapid în spațiul fierbinte. Sa simțit că nu era bine la soare. Firește, a fost puțin supărat. Acest lucru se întâmplă întotdeauna oamenilor atunci când se simt inconfortabil.

În cazul în care drumul face un rând stânga la stânga la pod, în mijlocul unui rândul său, chiar la soare, la marginea trotuarului, pune pisica. Se pare că mergea undeva în afacerile pisicii sale și nu putea să o reziste # 9472; el a fost ars de soare, de ce a căzut pe spate, înlocuind burta cu soarele și aruncând capul într-un mod fericit. Se simțea în largul ei # 9472; în acest moment pe acest site puțini oameni merg, în plus, această căldură, astfel încât să vă puteți relaxa și să faceți plajă. Pentru a nu se supraîncălzi, el, ca un câine, și-a deschis gura și a aruncat limba. Rassalabuha # 9472; completă.







Când bătrânul se apropia de pisică, îi părea că pisica murise.
Rolul a fost viziunea lui slabă sau soarele fierbinte # 9472; este greu de spus. Cel mai probabil, ambele. Probabil că a văzut greșit, iar transpirația îi revărsa în ochi. În plus, iritarea ia umplut și el a vrut să respingă ceva. Sa oprit, i-a șters din nou fruntea cu palma, și-a clătinat din cap și a murmurat ceva, cum ar fi: "Iată, pisica a murit, dar nimeni nu o va lua. “. Se pare că vederea pisicii moarte era atât de neplăcută pentru el încât se hotărî singur să elibereze drumul. Învârtindu-se încet, a încercat să atingă pisica cu piciorul să-l arunce de pe șosea mai departe în peluză. Dar evenimentele se desfășurau complet diferit, așa cum suspectase bătrânul.

A primit o lovitură neașteptată, deși nu puternică, o pisică moartă, învinsă în mod miraculos. După ce am publicat unele, la început gurgling, și apoi trecând într-un răgușit "me-i-i. „Sound (probabil pisica in gat pârjolit de căldură), toate cele patru labe, el a luat sandaua bătrânului, cu tyapnuv el o dată sau de două ori în degetele ieșită din sandale. Bunicul a țipat, a ridicat piciorul și scutură, încercând să arunce pisica ei brutalizați și decalate, astfel încât a trebuit să ruleze la el, să-l țină de la care se încadrează. Pisica a văzut ajutorul, imediat dezbrăcat și sa grăbit să alerge.

Dar bunicul meu a avut un timp greu # 9472; rupt piciorul sângerare abundent, bătrânul a luat doi pași, limp, apoi a încercat să șteargă sângele de la picior, dar a fost greu să se aplece în jos, așa că a decis să meargă la ușa de lângă casa cuiva de prieteni pentru a face sos. El a refuzat cu mândrie să ofere ajutor. Și nu am cerut asta. Sper că nu a luat rabie și nu a murit de pierderi de sânge.

În mintea mea, acest incident a fost întotdeauna numit Lazăr Înviere. Dar este prea blasfemic să echivalăm un om bătrân și jumătate orb cu Isus Hristos.

Dar, pentru mai mult de douăzeci și cinci de ani, când văd soarele mleyuschego pisica, amintiți-vă cuvintele „a murit pisica lui ...“ și vzepivshegosya pisica brutalizat în sanda bătrânului.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: