12 Întrebările stupide pe care le cer oamenii în situații evidente

Foarte des, oamenii pun întrebări la care deja știu răspunsul. Vă aduc la cunoștință cele mai stupide întrebări pe care le pun oamenii în situații evidente.







12 Întrebările stupide pe care le cer oamenii în situații evidente

1. Ești bine?

Înțeleg când pun această întrebare unei persoane care tocmai a căzut, dar nu are niciun prejudiciu fizic vizibil. Dar dacă o persoană sângerează, cum poate fi bine?

2. Aveți nevoie de ajutor?

Îmi place când cineva, fără să ceară nimic, încearcă să mă ajute în momentul în care transportă saci grei sau trebuie să reparăm mașina. Dacă vedeți că o persoană are într-adevăr nevoie de ajutor, de ce întrebați?

3. Adormi?

Mă deranjează când primesc un telefon într-o dimineață, când deja dorm și mă întreb dacă dorm. Bineinteles ca dorm, de ce intreaba? Dacă sunați pe cineva în mijlocul nopții, nu întrebați dacă această persoană este în adormire, vă rog să vă scuzați că vă trezesc, apoi începeți conversația.

4. Aveți o coafură nouă?

Dacă prietena ta avea părul lung și astăzi ea a venit cu părul scurt și astfel este clar că are o coafură nouă, așa că nu o întreba această întrebare.







5. Unde esti?

6. Sunteți cald / rece?

Când strada este foarte caldă și când eu, ca toți ceilalți oameni, mor din cauza căldurii, această întrebare este chiar proastă. De ce puneți această întrebare, dacă totul este atât de evident?

7. Am ajuns încă?

Aceasta este cea mai proastă întrebare pe care o aud foarte des de prietenii fiului meu când mâncăm undeva. Întotdeauna spun "vedeți că am ajuns?". Din fericire, fiul meu nu mă întreabă niciodată de această întrebare, doar că se bucură de călătoria.

8. Du-te înot?

Când mă duc la un costum de baie cu o plajă pe plajă, bineînțeles că merg înot, nu înțelegi? Înțeleg că de foarte multe ori oamenii pun această întrebare pur și simplu pentru a începe o conversație cel puțin cumva, dar pentru mine această întrebare este încă proastă.

9. Sunt într-adevăr atât de gras?

Această întrebare pare foarte ridicolă de la o femeie subțire. Și cine ia spus așa ceva? Și, cel mai important, acum cum să-i scapi capul frumos de acest gând idiotic, astfel încât să nu-i pângărească soțul / prietenul / părinții cu această întrebare brutală.

Dar de la o fată cu o formă destul de mare de acest lucru este de a auzi cel puțin amuzant. Ei bine, nu se vede în oglindă? E evident că da, ești atât de grasă! Este cu adevărat necesar să vă concentrați atenția asupra altora, în loc să vă rezolvați problema.

10. Ei bine, musca?

Un om întreabă această întrebare, privind un flotor care se odihnește liniștit în apă. De ce spun astfel de lucruri ridicole? Trebuie să coordonăm ceea ce am văzut, am auzit și am spus!

11. Ce faci? (atunci când corespundeți cu o persoană online)

Timpul domniei lui Iulius Cezar a trecut mult timp. Ce poate face o persoană care corespunde cu dvs., de exemplu, în rețeaua socială. Desigur, scrieți și răspundeți la mesajele dvs.! "Ce faci?" Este o întrebare standard pe care o adresăm tuturor, fără să ne gândim la context.

12. Ti-ai rupt bratul?

Acest lucru este același ca într-o situație cu un flotor. Nu, nu mi-am rupt mâna, am vrut doar să umblu prin oraș cu ghips pentru distracție!

Ce altceva știi de întrebări prostești pe care le întreabă oamenii în situații evidente? La ce vă răspundeți când vi se pun aceste întrebări?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: