11 Lecții despre care am învățat cel puțin ceva în școală

Lista infracțiunilor pentru anii școlari este minunată de a face ușor. Profesorul urât fizruk sau scandalos, logaritmii încăpățânați sau darul nu are nevoie de o cusătură de cusătură.

La Pics.ru ne place să facem totul în sens invers, așa că am decis să ne amintim, dar ce bine ne-a învățat încă școala.







Limba rusă

literatură

Este ca "Nokia", uneste oamenii. Veți spune "fată Turgenev", "și eu, săraci Lisa" sau "așa că nu sunteți experimentați" și toată lumea vă va înțelege, de la Kineshma la Kandalaksha.

O lecție importantă se referă la conexiunile complexe dintre cauze și consecințe. Tyranny-Revolution-tirania, reforma-reacție-reformă. Cine a învățat bine istoria, el, în timp ce ascultă știrile, a palid cu cunoașterea problemei.







Imaginația spațială dezvoltată pe aceasta va ajuta acolo unde navigatorul refuză.

Dacă refuză în pădure, atunci vă veți aminti că râurile curg în zonele joase și duc la o locuință umană

De exemplu, osmoza. Transportul substanței împotriva gradientului de concentrație. Nu înțelegi? Și de ce bei apă cu o mahmureală?

Dacă nu fugi într-o stupoare la vederea părților din rețeta culinară, atunci algebra undeva pe subcort să fie da.

Și dacă nu confundați litri și kilograme, atunci fizica nu a fost zadarnică.

Studenții buni știu de ce împreună cu produsele latex nu se pot utiliza lubrifianți pe bază de ulei. Și biologia repeta rău, secțiunea "Fertilizarea și sarcina".

Abilitatea de a vă ridica și de a vă expune ca un nebun în fața unei mulțimi de oameni este neprețuită.

Lecția de conflict și școala vieții. Cine în portofoliu a apărat portofoliul său, că nimic nu este înfricoșător. Și ce ai învățat la școală?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: