10 Intenții inutile care ascund de la o persoană falsul său

Când copilul rămâne pentru prima dată fără mamă, el simte șocul de a-și realiza propria singurătate și se consideră defect, deoarece majoritatea este abandonată. Rău, rău, nedemn, vinovat, slab - toate acestea sunt deciziile mincinoase ale copilului despre sine, consecința căruia este căutarea unei despăgubiri pentru prejudiciul său.







Pentru a nu se simtă rău și defecte, copilul este de a face 10 lucruri pentru a ține departe de puterea lui, de timp, de sănătate și de bani și se distruge încet, atâta timp până când își dă seama că decizia copiilor săi - o prostie ca un adult ar trebui să fie abandonată. Deci, el însuși afirmă, lupta cu entitatea sa falsă, dar le hrăni de sine fals doar îl distruge.

Iată o listă cu 10 intenții inutile ale Sinelui Fals, care conduce o persoană la înfrângeri și eșecuri:

10 Intenții inutile care ascund de la o persoană falsul său

„Dacă am fost aruncat, atunci nu-mi place cum ar trebui să fie, iar singurul lucru care rămâne pentru mine în această viață - se simte rău pentru mine, pentru că eu sunt acasă singur,“ - crede copilul, și începe să se complacă în „puncte slabe mici.“ o multime de a mânca, pentru a primi mai târziu, nu mai puțin, concentrându-se pe cultivarea neputința, slăbiciunea și separarea de alții.

„Dacă am fost aruncat, atunci eu nu sunt suficient de bun și trebuie să fie bun în ochii altora, în caz contrar ei vor respinge mereu pe mine, și eu singur pur si simplu nu pot supraviețui,“ - continuă să se gândească copilul și caută modalități de a obține un husky, chiar dacă el a trebuit să le intra în datorii. aprobare de căutare este întotdeauna foarte scump, dar, mai important, este absolut inutil, deoarece toate manânca bune acumulate, cum ar fi rugina, auto-milă.

3. Dovada dreptății tale.

"Dacă m-au abandonat, ei cred că sunt rău, iar asta nu este așa. Le voi dovedi că se înșeală. Numai eu am dreptate și doar punctul meu de vedere este adevărat. Și am multe argumente în favoarea acestui lucru ", susține copilul atâta timp cât crește. Dar lucrurile ciudate sunt: ​​cu cât conduce mai mult dovezile, cu atât mai puțini oameni sunt atrasi de el și din ce în ce mai mult de singurătatea de care conduce. Dar în acest Sine Fals este liniștitor: "Ei sunt nebuni, iar cei inteligenți sunt întotdeauna singuri. Se uită în jos la agitația oamenilor. Tot ce faci este corect. Dovedeste-le inutilitatea si inferioritatea lor! "







„Să nu ai încredere pe alții, sau să renunțe și va nu le place trebuie sa,“ - continuă să inspire copilului Sinele fals imaginea distorsionată a lumii, lipsindu-l de odihnă și provocând tensiuni în orice situație în care ne-am putea relaxa și să fie umplut cu energie. Iar eroul povestii noastre, chiar si la plaja se va uita afară pentru hoți în loc de o relaxare plăcută, ca și în cazul în care, dimpotrivă, plaja este pustiu, se va teme că un tsunami se apropie. „Nimeni nu poate fi de încredere,“ - din pacate suspin el va începe imperceptibil intonează un cântec vechi despre auto-milă.

5. Critica și condamnarea altora.

Orice controlor condamnă și critică pe toată lumea. „Dacă am fost aruncat, atunci ei sunt rele: trădători și bastarzi“ - acestea imature, gânduri copilărești însoțească majoritatea oamenilor, începând cu primele scutece la mormânt, provocând uneori aluneca într-o a doua intenție inutilă.

"Eu nu ar trebui să fiu, de la fel ca mine, desigur, va fugi. Sunt rău, m-am născut în zadar, nu pot fi iubit și, prin urmare, toată lumea mă va părăsi. Și pe bună dreptate, pentru că sunt o himeră, „- obișnuită suluri auto false filme vechi pentru publicul său că îi părea rău pentru el și încet el însuși a condus la mormânt.

7. Protest și auto-sabotaj.

"Sunt împotriva aruncării. Sunt împotriva unei astfel de nedreptăți. Eu sunt, în general, împotriva unei astfel de lumi! "- un copil indignat organizează o revoluție și se îndreaptă spre embrasuri și morile de vânt. nici măcar nu suspectează că Essence False îi inspiră iluzia nedreptății. Astfel îi distra atenția de la sine.

„Dragostea trebuie să fie câștigat, atunci pur și simplu nu renunță și nu trăda, nu fi respinse și nu va părăsi“ - inspiră de sine fals pentru copil și el începe să alungare estimări nu numai în școală, dar, de asemenea, evaluează toate și diverse. "Aceasta este o idee bună." "Nu rău, nu rău". "Dar Katya face mai bine aceste lucruri". "Aici, această mașină de spălat are o funcție delicată de spălare, iar una are un preț bun. Ce să alegeți? "Evaluarea gândirii ne îndepărtează de capacitatea noastră de a intra în legătură cu ceea ce urmează și de a umple cu forță. Evaluarea are puterea de a ghida ... ei bine, deja înțelegeți unde.

10. Așteptările altor oameni.

„Trebuie să facem tot ceea ce spun ei mama și alți adulți, sau din nou experimentat durerea de respingere,“ - copil fals sine inspirat și este intenția inutil, știind că acum el va fi ascultător și dependent de opiniile altora, și, prin urmare, nu se uite la dvs. Esența False își va prețui pentru prima oară prima traumă a șocului de a-și realiza propria singurătate. "Îmi place totul." "Răspunderea pentru ceea ce se întâmplă revine talibanilor". "Nu este vina mea, este tot ce a venit Masha." "Ivan Petrovici, suntem în această chestiune cu privire la tine, așa cum ne rugăm Dumnezeu. Vrei să spui un cuvânt pentru noi? ". "Ei bine, nu știu, poate că șeful nu-i va plăcea? Are șapte vineri într-o săptămână.

10 Intenții inutile care ascund de la o persoană falsul său

A renunța la aceste 10 intenții înseamnă a se privi la durerea copilului, a-și trăi experiența și a lua noi decizii.

Este ușor? Doar eu știu că iadul este greu, mai ales când nu știi cum.







Trimiteți-le prietenilor: