10 Idei de a deveni o "iubită nora"

10 Idei de a deveni o

Soacra nu este persoana pe care o poți alege la discreția ta. Se duce numai în kit. Dacă i-ai spus "da", atunci ai convenit automat că acum borsch-ul tău va fi criticat nu numai de mama ta, ci și de el.






"Mama fostului meu prieten, spune Marina, este doar o femeie uimitoare. Am fost atât de prietenoși, atât de prietenoși ... eram deja căsătoriți pentru că era gata să iasă pentru a putea comunica cu o persoană inteligentă și interesantă. Dar defectul mirelui a depășit greutatea. Dar acum este invers: Îmi place soțul meu până la punctul de nebunie, iar soacra mea poartă cu mare dificultate. De ce este totul nedrept? "

Te familiarizezi cu o femeie complet străină pentru tine, care, așa cum ești sigur, este principalul lucru din viața lui. Și nu are atât de puține motive pentru asta: ea a fost cea care la purtat timp de nouă luni, a născut din durere, și-a șters mușcătura de la grădiniță și lacrimile primei iubiri. Dar nu o singură nora. chiar dacă are un fiu, nu vrea să se gândească la asta. Și nu numai pentru că este tânără și proastă, ci și pentru că nu fiecare soacră se comportă corect.

Dar nimeni nu va argumenta cu faptul că o familie normală este o familie în care nu există ostilitate. Copiii au nevoie de un mediu calm. Și chiar dacă nu vă puteți face prieteni, atunci ar trebui să vă mențineți o relație de binevoință. Pentru ei. Și pentru el. Soțul tău și fiul ei.







Și pentru a vă face mai ușor, vă oferim zece idei simple:
1. Lăudați-o.
Numai nu este tensionat, dar în largul tău și pentru ceea ce îți place foarte mult. În complimente, sinceritatea vorbitorului este cea mai importantă. Nu poate fi că nu ai nimic în ea (aspectul, caracterul, decorarea casei, plantațiile verzi din țară, mâncărurile gătite) nu le-a plăcut. Acest lucru nu este adevărat. La urma urmei, iubești pe bărbatul pe care la crescut.

2. Lăudați-l.
Numai nu așa: "Uite, Marina Semenovna, am terminat în sfârșit un om din el. A trecut mai puțin de un an. " Și aici: "Nimeni nu știe cum să gătească kebaburi de shish ca Vasya! E bine că l-ai învățat să se ocupe de carne. Lauda ar trebui să sublinieze individualitatea obiectului. În plus, prin aceasta ucideți două păsări cu o singură piatră: în același timp vă lăudați pe omul vostru (așa faceți cu el, ca să nu mai repetați mai târziu) și cel care a investit în el puterea și timpul.

10 Idei de a deveni o
3. Scoateți-o afară în lumină.
Dacă tu însuți nu poți face o excursie în comun la teatru, atunci măcar cumpărați bilete pentru ea. Lasă-o să plece cu soțul sau prietenele ei. Principalul lucru în alegerea unui spectacol este să se concentreze pe gusturile și dorințele soacrei, și nu pe tendințele modei și disponibilitatea biletelor.

4. Au un picnic de familie.
După cum arată și practica, kebabul de gazon și shish (ca opțiune de grătar) reunesc și oameni mai îndepărtați. Vremea bună, atmosfera democratică și aerul curat vă fac să vă relaxați și să vorbiți în mod normal.

6. Spuneți celei mai apropiate persoane ce vă place despre ea.
Nu vă faceți griji, astfel de informații vor ajunge în mod necesar la urechile ei. Aceasta este una dintre cele mai vicioase modalități de a vă demonstra dispoziția. Principalul lucru în acest caz este să vă exprimați gândurile foarte clar, fără alegorie, astfel încât să nu puteți fi interpretați greșit.

10. Zambeste!
În caz contrar, toate acestea nu au sens.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: