12 Citat din clauza de banda

E prea rapid astăzi. Puteți deveni celebru mâine pentru întreaga lume, dar, de asemenea, să fie uitat pentru weekend-ul următor.

Într-o seară joci în Bolivia, iar celălalt în Brazilia, pe scenă într-o căldură de 35 de grade. Ani mai tarziu, ne bucuram de toate astea, ne simtim ca tigani si ne place acest mod de viata.







La cel mai neobișnuit concert: în anii '90 am fost invitați să participăm la o tabără nudistă lângă Chicago. Am dormit chiar în autobuz și când m-am trezit, primul lucru pe care l-am văzut a fost mulțimea de oameni goi. Și chiar mai târziu, în timpul concertului, noi eram singurii îmbrăcați. Toți ceilalți, inclusiv DJ-ul radio care a intervievat, erau goi.

Pentru mine, marele artist a fost mereu Elvis Presley. Cred că continuă să-mi copiez mișcările pe scenă, așa cum am făcut în tinerețe.

Nu-mi amintesc câți ani aveam, 8 sau 10, dar, desigur, tatăl meu și cu mine am discutat despre război. Și îmi amintesc mândria mea de a nu omorî pe nimeni în timpul războiului, pentru că a lucrat în Crucea Roșie. A salvat vieți. El a fost pe front, dar a salvat oamenii și am fost mereu mândru de el pentru asta.







Părinții noștri au venit la tine în tancuri, am venit cu chitare.

Cu puțin înainte de sfârșitul Războiului Rece, în 1988, am jucat în Leningrad. Apoi s-au întors în acest oraș la Lenin Stadium cu Bon Jovi, Motley Crue, Ozzy Osbourne în 1989. Leningrad ma inspirat să scriu vântul schimbării. Nu am fost niciodată atât de aproape de istorie și nu vom uita niciodată aceste concerte uimitoare.

Când mi-am dat seama că piatra este peste tot? Aceasta, când oamenii care au călătorit pe Amazon, mi-au spus că copiii localnicilor spălau haine în râu și cântau Wind Of Change.

Cu cât mai multe fete la scenă, cu atât este mai plăcut să joci. Și, apropo, ascultă.

Recent am pierdut prieteni foarte apropiați. Managerul nostru Peter Amend a plecat cu aproape un an în urmă, managerul nostru de turneu Michael Gerke a murit la începutul acestui an, așa că am trecut prin câteva dificultăți ... în ultimele luni. Dar, în același timp, am făcut albumul și ne-am întors la turneu și toate astea. Dar înțelegeți că totul poate fi oprit mâine, tocmai vă dați seama. Și când se întâmplă așa ceva - o adevărată tragedie - nu poți garanta nimic mai mult. Deci ne bucurăm în fiecare zi, ne bucurăm de ceea ce facem, dar nimeni nu știe ce se va întâmpla. Prin urmare, noi nu prezicem nimic.

Toți au reacționat așa de violent la faptul că plecăm, că am decis treptat să nu mergem prea mult.







Trimiteți-le prietenilor: