11 Povești care demonstrează că este mult mai distractiv să trăiești cu un simț al umorului

11 Povești care demonstrează că este mult mai distractiv să trăiești cu un simț al umorului

Orice s-ar putea spune, oamenii cu un bun simț al umorului trăiesc mult mai distractiv. La urma urmei, dacă râzi într-o situație ciudată sau îți dai cu plăcere pe cei dragi, starea de spirit se îmbunătățește imediat.







AdMe.ru a colectat 11 povestiri cu glume sclipitoare, care sunt încărcate cu o valoare pozitivă pentru întreaga zi.

  • Prietena sa căsătorit mulțumită unui simț al umorului. Are sânii foarte mici, așa că folosește tampoane și împingere. Am fost cu ea pe plajă, a scuturat grațios covorul și în acel moment partea de sus a costumului de baie a coborât cu pseudograma. Ea a dat: "Ofiget, ce vânt, un sutien a luat deja cu sânii." Tipul de lângă rugină atât de tare încât sa simțit rău. O lună mai târziu, a invitat-o ​​să se căsătorească.
  • Am adus hârtie comestibilă la restaurant, vom face meniul comestibil. Am luat cîteva frunze deja umplute acasă. Vine soția și eu în bucătărie a pus o grămadă de hârtii și un fel de țipăt îngrozit de ea, „Ei bine, care a venit documentele mai repede mânca, iar apoi vom fi plantat!“, În prezent, înghesuiți în gură frunze comestibile, și a dat-o hârtie obișnuită. La zdrobit în două secunde. De mult timp nu am râs așa.
  • Lucrez ca programator la un loc îndepărtat. Stau, ceea ce înseamnă că sunt la calculator toată ziua, lucrez în lenjeria mea. Lucrez, merg să fumez, să mănânc cafea, să iau cina - toate în pantaloni scurți. În seara am terminat toate afacerile mele, mi-am pus șorturile rupte, m-am dus în grădină.
    Soția: "Ce, ziua lucrătoare sa terminat? Schimbat într-o casă? "
  • A pus o mască pentru părul ei. Când am spălat-o, am observat că părul meu era mult mai întunecat decât culoarea mea blondă. Părul sa uscat și. Am văzut clar culoarea lor nouă. Albastru strălucitor. Sa dovedit că tatăl meu a decis să joace un truc pentru mama mea, crezând că era tubul ei. Nici o altă vopsea nu ar putea sparge albastrul. În această formă, m-am dus la școală. Profesorul de clasă ia convocat pe părinți să afle de ce arăt așa. Și tatăl său, cu o seară înainte, și-a spălat părul cu această mască. Ai fi văzut fața profesorului de clasă, când tatăl meu și cu mine am intrat în biroul ei cu părul albastru. Amândoi.






11 Povești care demonstrează că este mult mai distractiv să trăiești cu un simț al umorului

  • M-am dus la magazin ieri, am cumparat vin cu prietenii mei. În ciuda faptului că am 27 de ani, casierul a cerut un pașaport. Am zâmbit și mi-am spus că era un compliment pentru mine. Sa uitat la mine cu un suspin și mi-a spus: "Ei bine, tu. Eu iau documente doar ca să mă distrez de fotografii ".
  • Sunt în metrou. La stație o fată însărcinată intră în mașină. Unul dintre oameni i-a dat imediat loc. Îi mulțumea, se așeză și începu să-i lovească burta. Când au anunțat oprirea ei, fata sa repezit la ieșire, în timp ce de sub pulover avea o pernă! Ea este îngrozită că a fost mușcată, încearcă să spargă mulțimea de oameni. Tipul care ia dat locul, a ridicat perna, ia înmânat și cu un zâmbet a spus: "Fată, ai un copil aici a căzut. "
  • Lucrez ca barman. Cumva a venit acasă foarte obosit și fata mea, cu o voce teribilă, spune: "Barman, unde este capucinul meu? "M-am grăbit să mă duc la bucătărie să o fac cappuccino și o secundă mai târziu i-am auzit un râs puternic.

11 Povești care demonstrează că este mult mai distractiv să trăiești cu un simț al umorului

  • Vin acasă, mă duc la bucătărie și există un astfel de dezordine: totul e în făină, testul, soțul meu gătește ceva. Fața mea era mai rea decât răul Cerberus. Soțul meu sa uitat la mine, a luat făina de pe masă, sa aruncat sub picioarele sale, în timp ce ninja a aruncat fum în filme, sa rostogolit pe podea și a fugit.
  • Sora mea a venit să viziteze. Și am un manechin în picioare în casa mea, cusut haine bărbați. Și vorbesc cu plictiseala destul de des cu el, ca și cu un tip. Mă trezesc dimineața și, ca de obicei, îi spun: "Vitya, fă cafeaua" și eu o fac eu însumi. M-am dus la baie câteva minute, am lăsat cafeaua pe masă. Mă întorc și spun: "Mulțumesc, Vitya." Sora o întreabă: "Cu cine vorbești?" Ea a decis să glumească și a spus că manechinul meu este un robot. Mă duc să lucrez și am auzit din bucătărie: "Vitya, faceți cafeaua. Victor, cafea! Hei, m-ai auzit!
  • Prietena mea a găsit recent un loc de muncă în poliție. Când i s-au dat stelele, sa îmbătat atât de mult încât a adormit pe podeaua din baie. De acum înainte, o numesc un polițist mincinos.
  • Pe scara rulantă de astăzi, un om se împiedică și începu să se rostogolească pe papă cu cuvintele: "La naiba, la fel ca scara de carieră!"
  • 11 Povești care demonstrează că este mult mai distractiv să trăiești cu un simț al umorului






Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: