10 Secretele unei familii puternice diros - un portal pentru întreaga familie

10 Secretele unei familii puternice diros - un portal pentru întreaga familie

secretele unei familii puternice

Familia este principalul lucru care este în viața noastră. Majoritatea oamenilor visează să aibă o familie fericită. Și cheia fericirii familiei nu este atât de departe. Astăzi oferim câteva sfaturi pe paginile noastre care vă vor ajuta să vă consolidați familia, să o faceți mai caldă și să o faceți mai fericită.







Foarte des, cei care sărbătoresc nunta de aur sunt întrebați: "Care este secretul fericirii familiei tale?" De regulă, este dificil pentru jubileu să răspundă. La urma urmei, nu se poate spune că fericirea lor a fost neclară - toată lumea are probleme, dar ceva le-a ajutat să depășească aceste obstacole împreună, pentru a rezista unor situații dificile de viață. Deci, există un secret, la urma urmei? De fapt, pentru ca familia să fie puternică și prietenoasă, trebuie să o doriți. Nimeni pentru voi nu va face ca relatia voastra sa fie armonioasa - trebuie sa lucrati la aceasta, consolidand legaturile psihologice si emotionale care exista intre voi. În fiecare an, trebuie să vă cunoașteți mai bine - dacă nu se întâmplă acest lucru, atunci relația dvs. se dezvoltă incorect, dar nu este niciodată prea târziu să o rezolvați.

Arătați-vă dragostea, nu vă ascundeți sentimentele.
Un partener este întotdeauna mulțumit să audă că îl iubesc. Și chiar dacă dragostea ți se pare evidentă, nu fi leneș să vorbești mai des despre asta.

Întăriți-vă cuvintele prin acțiuni. Dragostea nu cumpără cadouri scumpe și, prin urmare, nu este necesar să cumpărați adesea cadouri scumpe. Este suficient să lăsați câteodată o notă romantică pe o masă sau într-un loc proeminent. Dotările delicate și un zâmbet trecător vor adăuga caldura cuibului familiei tale. Principalul lucru este să înțelegem că nu sunt iubiți pentru anumite acțiuni, ci pur și simplu pentru ceea ce este el / ea.

Sărbătoarea comună este o mare oportunitate de a vă simți în sprijinul și înțelegerea, pentru a discuta problemele cele mai presante. Chiar dacă se discută o situație foarte neplăcută la cină, membrii familiei au încrederea că împreună este posibil să depășim vremurile grele.

Tradițiile familiei - Fără ele.

În fiecare familie puternică există mai multe tradiții de familie. Poate fi o sărbătoare simplă a întregii familii în week-end, un joc de masă în domino, o excursie la pescuit, o ieșire la parc etc. O tradiție familială este orice acțiune care este luată de întreaga familie pentru o lungă perioadă de timp. Alegeți ce îi place toată lumea din familie.

Tradițiile familiale fac familia unică și conferă familiei dvs. un sentiment de stabilitate, fiabilitate și încredere în viitor.

Comunicarea este un mediu.

Conform cercetării, copiii care comunică adesea cu alți adulți decât părinții lor se simt mai încrezători și mai fericiți. Acceptând oaspeții, vă veți simți ca o echipă.

Afacerile interne sunt împreună.

Împărtășindu-i treburile casnice între toți membrii familiei, puneți-vă reciproc o atmosferă de sprijin în echipă. Fiecare membru al familiei este responsabil pentru îndeplinirea îndatoririlor sale. Cauza comună unește, evocă spiritul de echipă și respectul reciproc.

Este foarte important să le spui copiilor despre copilăria ta și despre modul în care ceilalți membri ai familiei erau mici. Acest lucru le permite copiilor să înțeleagă mai bine părinții lor. Mulți copii cred că părinții lor nu au avut niciodată o copilărie cu problemele copiilor lor. Ei cred că părinții lor s-au născut undeva la vârsta de 30 de ani.

Distribuiți amintirile partenerului despre copilărie și informații despre generațiile anterioare de acest gen. Aceste cunoștințe vă vor ajuta să înțelegeți mai bine partenerul dvs. și să înțelegeți mai bine motivele acțiunilor sale.

Începeți un animal de companie.

Animalele de companie și păsările sunt ajutători credincioși pentru a îmbunătăți starea de spirit. Ei vor înconjura familia ta cu afecțiune și dragoste. În plus, îngrijirea fraților noștri mai mici va ajuta să aducem un sentiment de responsabilitate și responsabilitate la copii.

Respectați ceilalți membri ai familiei ca persoană.

Este foarte important ca fiecare membru al familiei să-și simtă importanța. Punctualitatea dă sentimentul și încrederea partenerului, certitudinea că nu va reuși niciodată și se poate baza pe acesta.

Aveți grijă unul de celălalt.

Cumpărați trivia preferate pentru alți membri ai familiei, de exemplu, a văzut accidental un lucru pentru a umple colecția de copii sau soț / soție /. Poate fi o carte foarte necesară sau un mic magnet frumos pe frigider de la o călătorie de afaceri.

Prin aceasta, veți arăta că cei dragi sunt dragi pentru tine și că te gândești la ei chiar și atunci când nu sunt în jur.







Cercetătorii australieni au dezvăluit secretele unei familii puternice

Secretele fericirii familiale și relațiile maritale puternice au fost dezvăluite de oamenii de știință australieni.
"Un soț nu ar trebui să se arate că el" primește mai multă plăcere de la căsătorie decât soția sa ", au venit cercetători de la Universitatea din Deakin / Victoria, Australia.

"Trebuie să avertizăm că bărbații căsătoriți că dacă își vor arăta în mod deschis jumătate că sunt mai fericiți în căsătorie, atunci ei se pot pregăti în siguranță pentru divorț", scrie ziarul concluziile oamenilor de știință australieni.

Se stabilește că "cu cât este mai mare decalajul dintre soți în nivelul de satisfacție obținut dintr-o viață comună, cu atât mai mare este amenințarea prăbușirii familiei".

Pot adăuga de la mine?

Respectați soțul / soția. Întotdeauna, și mai ales în situații dificile, amintiți-vă că nu cu mult timp în urmă această persoană a fost cea mai apropiată persoană față de tine, că el (ea) este al doilea părinte al copiilor tăi.

Niciodată să nu-ți umili sau să-i insulți pe soțul tău singur sau chiar mai mult în prezența oricui. Poate că te înșeli, dar cuvintele sunt deja rostite.

Nu-ți exagerați demnitatea și abilitățile, și nu trebuie să te consideri întotdeauna și în tot ce-i drept. Acceptați că atunci când alegeți un soț, nu v-ați dorit să vă căsătoriți (căsătoriți) cu o persoană primitivă, apropiată. Și-a schimbat viața cu tine?

Aflați să ascultați și să auziți soțul / soția. Învață să intri în locul lui. Învață să suplinești percepția lacrimile prietenului tău - este întotdeauna mai bine decât să-i permiți să-și exprime experiențele față de străini. Nu aveți întotdeauna timpul și dorința de a-ți petrece propriile nervi pe experiențele altor persoane. Dar faptul că experiențele soțului / soției tale nu sunt străine, sunt experimentate de persoana cea mai apropiată de tine.

De asemenea, trebuie amintit că abuzul sexual al unui alt soț are loc numai cu sprijinul activ al primului.

Și în sfârșit, unul dintre cele mai puternice instrumente care îmbunătățesc atmosfera familiei, ameliorează tensiunea și, de asemenea, inițiază comunicarea dragostei și intimitatea, acestea sunt sărutări. Dacă mai devreme se credea că sărutările sunt importante în primul rând pentru femei, este acum dovedit - acestea sunt, de asemenea, necesare pentru un bărbat. Și cel mai important lucru în sărutări nu este tehnica, ci sinceritatea.

Din clopotul său a aflat că fiecare pereche are o poveste proprie, unică și în multe privințe unică.
Pentru o pereche, arăți și nu înțeleg de ce sunt împreună, pentru că sunt atât de diferite ...
Cel mai important, în plus față de dragostea, respectul și loialitatea reciprocă, este că soția / soțul este cel mai bun prieten. Sunt sigur că atunci familia va fi puternică.
Potmou că pe unele sentimente pentru o lungă perioadă de timp nu trăiesc, tk. Ele sunt întotdeauna diferite în putere și trebuie să lucreze la ele, ambele.
Iar un lucru foarte important este că un bărbat și o femeie merg împreună, și nu ca toată lumea să aibă propria lor viață în paralel, dacă nu chiar lumea lor.
În plus, o femeie ar trebui să se căsătorească, în sensul că nu ar trebui să urce înaintea lui, nu ar trebui să demonstreze și să dovedească modul său de viață, comportament și cuvinte, că ea însăși va face față cu totul în sine.
În acest caz, omul va merge la cel care are cu adevărat nevoie și care va accepta grija lui, atenția și, în timp, dragostea.
Femeile care trăiesc în viață cu motto-ul "Eu însumi" nu pot să se bazeze decât pe starea unei stăpâni și a unui scurt roman, nu mai mult.

și nici femeile, nici bărbații nu trebuie să uite că o femeie este pentru un bărbat și nu invers. atunci va exista fericire.

și chiar astăzi am citit cuvinte minunate: un bărbat alege în cele din urmă o femeie (pentru o familie) care crede în el mai mult decât el.

I-am întrebat pe cel mai bun prieten de ce sa căsătorit cu soția lui și atât de repede. La care a răspuns că nu există nimeni. niciodată așa ceva nu a sprijinit în totul și, firește, se simte foarte confortabil cu ea. Și este o persoană destul de reușită, dar nu îndrăznește să o facă.
Sa schimbat foarte mult, bineînțeles, și sunt foarte fericit pentru el.

Vika
Pot adăuga de la mine?

Ultimul! Și nu numai că este posibil, ci și este necesar

Andrew
Din clopotul său a aflat că fiecare pereche are o poveste proprie, unică și în multe privințe unică.

Exact! Deși există "lucruri mici" comune care au toate aceleași lucruri. Și mi-a plăcut că în articolul se spunea despre "secrete" care ar fi potrivit pentru majoritate

Ce teorie inteligentă și ce practică greu.

Totul se spune cool, dar cum să-i spui soției mele. Totul este la un pas de divorț. Nu vrea să trăiască împreună, ea trăiește singură.

Dima
Totul se spune cool, dar cum să-i spui soției mele. Totul este la un pas de divorț. Nu vrea să trăiască împreună, ea trăiește singură.

Familia puternică începe de la începutul creației - cunoștință. Dacă relația de întrerupere / răcire are loc într-o anumită etapă (și aceasta nu depășește nicio familie), atunci este probabil să existe un rol complet diferit. Este necesar să încercăm să gândim sobru și să găsim aceste motive, greșeli și să încercăm să găsim un compromis care să satisfacă ambele și apoi să înceapă încet restabilirea relațiilor și corectarea tuturor greșelilor. Întrerupeți familia este cea mai ușoară cale - pentru ao salva - este ca și cum ați merge pe desculți pe drumul împrăștiat cu spini. Dar rezultatul merită.

Cred că este necesar să ai un an, dar doi, și după un an de întâlniri, să trăiești împreună.
vă va ajuta să înțelegeți pentru ambele persoane, dacă puteți trăi împreună.
și principalul lucru este să o faci când prima pasiune se termină, când o privire mai sobră la satelit. pentru că este un lucru de întâlnit și un lucru când se întâmplă în primele șase luni, dar când s-au întâlnit deja și au început să trăiască ...
atunci ceva devine vizibil, care este acceptabil pentru tine, iar altele nu sunt. la fel din partea laterală a satelitului. atunci puteți să vă așezați să vorbiți, să discutați și să înțelegeți pe drumul spre dvs. sau nu.
această abordare, după părerea mea, este corectă, deoarece permite oamenilor într-un mod adult să rezolve problemele și problemele emergente și, dacă nu sunt solvabile, să alerge calm și să meargă pe propriile lor căi.
fără scandaluri, isterie, hassle, fără a rupe familia și alte negativități.

Andrew
Cred că este necesar să ai un an, dar doi, și după un an de întâlniri, să trăiești împreună.

Poate că ai dreptate în legătură cu ceva. În timpul nostru ;-), sa întâlnit, de asemenea, de mult timp și a vorbit, a vorbit, a vorbit despre tot. Astfel, cineva învață mai mult una de cealaltă, până la o evaluare a naturii și a înclinațiilor. Și cu cât partenerii se cunosc mai bine, cu atât este mai ușor să înțelegem aceste sau alte acțiuni și acțiuni și, în consecință, să găsim un compromis atât de important între parteneri.

Doar că eu cred că cei doi ar vrea, nu unul.

este corect. și asta e problema de multe ori. prin urmare, este necesar, după părerea mea, să trăiesc la început, și înainte de a se întâlni pentru o lungă perioadă de timp. iar vârsta oamenilor nu joacă un rol, chiar și la o vârstă fragedă de care trebuie să vă întâlniți mai mult.
atunci va fi mai ușor să înțelegeți dacă există ceva în comun, cu excepția atracției fizice, în oameni.
nat. intimitatea este importantă într-o relație, dar nu este o temelie.

Dima
Doar că eu cred că cei doi ar vrea, nu unul.

un subiect urgent și foarte important pentru același lucru!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: