10 cele mai bune melodii ale lui Victor

După cum știți, ieri, Alexander Lukașenko a decis să atribuie Ordinul Francis Skaryna Artist emerit al Rusiei, Victor Drobysha - celebru compozitor printre cei peste 40. Pentru ce premiu de merit a emis primul nostru de imprimantă? Acest lucru este spus de Wikipedia:







Ordinul este acordat cetățenilor:
1. Pentru progrese semnificative în domeniul de renaștere națională de stat, de cercetare restante istoria Belarusului, progresele în limba națională, literatura, arte, publicarea de carte, activități culturale și educative, precum și promovarea patrimoniului cultural al poporului belarus;
2. Pentru merite deosebite în activitățile umanitare, caritabile, protecția demnității umane și a drepturilor cetățenilor, caritate și alte fapte nobile.

10 cele mai bune melodii ale lui Victor

10. Da-da-da-ma, da-da-dam, nu-ți voi da nici un credit.

9. Gloria - "Singuratatea". Cântecul este universal pentru toți cei care sunt sancționați.

7. Alexey Khvorostyan - "Eu slujesc Rusiei". Cântecul cazacilor bieloruși și o parte semnificativă a silovicii.

6. Valeria - "Ora". O melodie despre termenii reformelor pe care le cere FMI de la noi.

5. Stas Piekha - "O stea". Cântec despre sistemul politic al Republicii Belarus.







4. Gregory Leps și Irina Alegrova - "Nu te cred." Cântecul despre relația dintre un cetățean obișnuit și Lydia Yermoshin.

3. Tutsi - "Dacă vrei da, da, da." Cântecul despre dorința lui Putin de a plasa o bază aeriană în Belarus.

2. Zhenya Malakhova - "Curăță". Despre particularitățile industriei bieloruse.

Între timp, Victor Drobysh, bielorusul prin naștere, este plin de vărsare în Rusia fraternă. Cred că dacă acest lucru va continua, trebuie să-i acordăm azil politic. La urma urmei, Victor nu este deloc "uyeby", ca niște interpreți în stil occidental în stilul de rapcor cântă.

Invidie neagră pentru a recompensa Drobysh spodvigla
Volsky pentru antipotsovymi chastushki. În
transforma aceste ditties, ca urmare a sete de nevralgat în copilărie
creativitatea a condus la o mică parodie a acestora.

Cine nu este înăuntru
tema - informez "La mine stema, la
Mătușa mea "este una dintre
compoziții ale lui Volsky

Nu sunt papa, nu sunt Papsa.

Саўка і Вольскі
Ладзілі дуду
Ne-am împachetat
carucior pe
Hud
Saka gatak, Volsky shak
Atrymalasya opta yak

Saўka
Aй люлі, люлі, люлі
A dat Orden Drobysh
Pa рацеэ награды плылі
А пра Вольскага забылі

Volskі
Papa la Drobysh
Cuvinte-cheie
Și am groază pentru note
Cum, cum, cum

Saўka
Ce mai faci?
Galavo panică
Ai amal?
Дзяржавы будаўнік

Volskі
Crabbambulum, crabbambulum
Stram chyrvona voi fi
Ale Kolke nu este un lucrător agricol
Ordana niyak nu bachu

Saўka
La tsyabe, propria stemă, dy yashcha its cciag
Deci esti supinic - esti sclav
Tu îți faci ordinele, și pătrunzător
pentru boomul a o sută de medalii
Budzesz tu Brezhnews
Medalia semnului
Și peste Belarus
Zorkay zihatsets

10 cele mai bune melodii ale lui Victor







Trimiteți-le prietenilor: