86 Reguli pentru înșelăciune efectivă sau cum să restabilească schimbul, pe diete

Când și de ce să conduci înșelăciunea?

Cheating poate fi făcut, atât în ​​mod regulat și în mod necesar, atunci când există o stagnare a greutății ("platou").
El are nevoie să fie salvați până la par „obmenkah“, sau se amestecă după dieta sau tăieturi lungi și severe în calorii (du-te la orice calorii ajuns la greutatea corespunzătoare, dar nu începe să câștige înapoi kilograme).







De câte ori o săptămână / lună / an puteți face înșelăciune?

Depinde de durata dietei sau de timpul pe care intenționați să-l cheltuiți pentru pierderea în greutate. Ie dacă credeți că veți pierde în greutate aproximativ o lună, atunci de câteva ori va fi suficient. Dacă sunteți înființat timp de șase luni, un an și mai mult, atunci puteți face zile de "boot" chiar o dată pe săptămână.
Pe baza experienței mele, pot spune că este mai bine să observăm reacția propriului organism, adică Aveți grijă de ce timp corpul dvs. începe să dea "câștig în greutate" (și este inevitabil după înșelăciune, dar nu înfricoșător) și câte zile scaderea în greutate continuă după aceea.
De exemplu, din nou, înșelăciunea poate fi efectuată când ați scos "câștigul în greutate" și ați obținut o plumb constant de câteva ori.

Cât timp ar trebui să dureze cheatingul?

De la 12 la 48 de ore, în funcție de durata perioadelor cu calorii scăzute și de caracteristicile propriului organism.

Ce să mănânce și să bei în timpul zilelor de înșelăciune?

Asigurați-vă că beți multă apă curată. Mai mult decât în ​​zilele obișnuite. Tulburarea multora, dar creșterea frecvenței zilnice a caloriilor pe zi, datorită prăjiturilor, bomboanelor și altor delicatese similare, nu este recomandată. Vă puteți permite un pic de yummy, dar setul principal ar trebui să se datoreze complex carbohidrati si proteine. Grăsimea din BJU ar trebui să rămână practic în cantitatea obișnuită pentru sistemul dvs.







Câte calorii aveți nevoie și puteți utiliza în zilele de încărcare?

Totul depinde de cât de des petreceți aceste zile și de starea schimburilor. Dacă chemați de două ori pe săptămână, atunci aportul de calorii ar trebui să crească cu 20% în timpul înșelăciunii, cu doar 20-50%; dacă faceți astfel de zile de 2 ori pe lună - până la + 100% la valoarea calorică obișnuită.

Situația de mai sus este dat pentru o obmenkah normală. Ce se întâmplă dacă metabolismul ați încetinit dramatic. Răspunsul este - face zilele de post mai des (aproximativ de 2 ori pe săptămână), iar conținutul lor caloric crescut treptat. Ie pentru a începe să crească cu 10%, apoi 15%, și așa mai departe până la calorii pentru greutatea ta. În plus față de creșterea de zile de calorii înșelăciune, ar trebui să crească treptat rata și de calorii pe zi, la numerele acceptabile (nu ar trebui să fie mai mică de 1200 kcal pentru sigur! În zilele de pierdere în greutate, și mult mai mult în norma). Deci, ar trebui să continue până la restabilirea completă a sistemului de schimb. Apoi, dacă încă sobiraeteshudet, înșelarea merge mai departe, dar schema descrisă mai sus.

Ce altceva este important să știți când efectuați o înșelăciune?

Chiar și după înșelăciunea de reguli, veți avea cel mai probabil un câștig în greutate. Va dura de la 1 la 2 zile. Aceasta este norma. Nu vă panicați. Apoi, greutatea va scădea neapărat, dacă reveniți DIRECT la conținutul dvs. obișnuit de pierdere în greutate calorică.

Dacă restaurați schimbul folosind zilele de încărcare, atunci există șansa să adăugați câteva sau trei lire sterline pe kilogram în primele două luni. Apoi pleacă atunci când restaurați sistemul de schimb. Aici principalul lucru nu este să renunți la toată această afacere, dar puțin să suferiți! Pentru a nu obține mult exces în timpul perioadei de recuperare, experții recomandă să cheltuiți cel puțin o parte din excesul de calorii din cauza sportului sau a altei activități cu motor.

86 Reguli pentru înșelăciune eficientă sau cum să restabilească schimbul, pe diete

Bună ziua, sunt aici pentru ajutor!
Am început să piardă în greutate, mananca aproximativ 1.200 de calorii pe zi, pierderea in greutate destul de lent (greutatea mea a fost de 73 și creșterea 163.5, după 4 săptămâni a făcut înșelăciune și scăderea în greutate, în cele din urmă, după ce inseala greutatea mea a fost de 68,2, apoi la 2 67 a fost inselat cu ceva apoi) trei săptămâni de la data de 1 înșelăciune, am făcut un al doilea, și în cele din urmă, după a doua inselat saptamana trecuta, am stat pe cântarul și acolo de groază 69 kg, eu nu știu ce ar trebui să o fac la fel de bine în jurul valorii de 1200 kcal, sunt directe în stare de șoc și nu au știut acum, ce să fac (







Trimiteți-le prietenilor: