6 Motive pentru care aveți nevoie de o "casă inteligentă" astăzi

6 Motive pentru care aveți nevoie de o
Toată lumea știe cuvântul englezesc "Casa mea este cetatea mea", dar în secolul XXI locuirea umană nu este suficientă doar pentru a fi fiabilă, confortabilă sau decorată elegant. Trebuie să fie high-tech.







1 facturile de utilități - de ce să plătiți mai mult?

Cota leului din bugetul familiei este plata facturilor la utilități. Cu toate acestea, unul dintre principiile fundamentale ale muncii unei locuințe inteligente este utilizarea rațională a resurselor. Acesta este inițial reglat pentru a optimiza costurile de energie. Din acest motiv, veți obține controlul total asupra utilizării energiei electrice, a activității aparatelor de uz casnic.

  • dacă ați părăsit acasă, lăsând lumina sau televizorul activat, sistemul vă va recunoaște absența și va opri;
  • ați uitat să opriți încălzirea - casa inteligentă o va face pentru dvs.

Bonus: la sosire, casa inteligentă vă va întâlni cu căldură și confort, deoarece puteți opri încălzirea în avans.

2 Cheile uitate nu mai reprezintă o problemă

Bonus: când geofenii nu sunt disponibili și cei apropiați, de exemplu, nu auziți apelurile pe timp de noapte, atunci o casă inteligentă le poate trezi. Cu toate acestea, de ce avem nevoie de o sonerie?







3 O casă inteligentă va face totul în sine

Imaginați-vă, ați înfășurat într-o pătură confortabilă și s-au pregătit pentru pat, dar ați uitat să opriți lumina. Cât de leneș să te ridici și să mergi la comutator! Nu vrei? Ei bine, nu este necesar. Sistemul inteligent de iluminare vă permite să controlați lumina de la distanță.

Bonus: dar dacă adăugați lămpi Philips Hue unice, nu puteți numai să activați și să opriți iluminarea, dar și să schimbați culoarea și luminozitatea.

4 Securitatea este principalul lucru

Bonus: Casa Smart va economisi, de asemenea, la serviciile companiilor de securitate. Puteți observa independent ordinea cu ajutorul camerelor instalate prin difuzarea live sau prin utilizarea funcției de înregistrare.

5 Controlul complet al casei de oriunde din lume

6 Motive pentru care aveți nevoie de o
Amintiți-vă, pe măsură ce mergeți într-o călătorie sau într-o călătorie de afaceri obișnuită, începem să ne îngrijorăm dacă fierul a fost oprit sau dacă am uitat să închidem ușile. au făcut hoții să intre în casă? Casa inteligentă vă permite să nu vă îngrijorați.

La punctele 3 și 4, am vorbit deja despre senzori și camere de supraveghere, permițându-vă să aflați ce se întâmplă oriunde în casa dvs. În plus, utilizând o aplicație specială sau direct prin intermediul site-ului web, puteți să gestionați sistemul, să efectuați modificările necesare sau să configurați sarcinile implicite, așa cum este descris în pasul 1.

Bonus: unele sisteme inteligente de acasă vă permit să adăugați la gestionarea terților, de exemplu, vecinii. Datorită acestui fapt, puteți fi liniștiți pentru casa dvs. și în cazul în care nu veți avea acces la internet.

6 Casa ta va fi cea mai tare în cartier







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: