6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

Bună ziua, frumusețile mele!

Astăzi aș dori să atingeți subiectul problemei cutanate. Remediul pe care l-am încercat în vara aceasta mi-a ajutat să-mi privesc pielea sănătoasă și bine îngrijită. Această cremă activă pentru fața de 6 în 1 de la Faberlic. Este destinat pentru pielea mixtă, uleioasă, problematică.






6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

Este frumos să primiți cosmetice dacă este ambalat într-o cutie de carton, iar tubul este sigilat cu o membrană protectoare. În Faberlic, această abordare este vizibilă în aproape toți conducătorii. Portofoliul alb-portocaliu, cu litere și simboluri albastre și verzi, este excelent pentru proiectarea fondurilor destinate combaterii acneei. În interiorul ambalajului se află un tub din plastic cu capac cu șurub. Volumul de 50 ml. Este bine de 18 luni.

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

Crema este o consistență verde deschis, asemănătoare gelului. Absorbit rapid, literalmente înconjoară fiecare milimetru de piele, răspândindu-se bine peste el. Se simte ca o răcoritoare vodichkoj stropi pe piele. Atunci cand fata ta devine grasa fara machiaj, iar senzatia de "piscina" pe fata ta dupa ceva timp incepe sa piarda in greutate, aceasta perceptie a produselor cremoase se poate bucura si calma. Crema are o aromă ușoară.

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1


Crema activă este amintită și de faptul că poate fi folosită atât dimineața cât și seara, pentru mine este convenabilă, pentru că nu sunt obișnuită să alternăm creme de noapte și zi.

Cum funcționează?

Primul loc după apă este pudra de Tapioca. Dă pielii pielii, făcându-i un pic catifelat.

După ce a fost localizat cu succes (nu te uita la compoziția chimică), D-Panthenol. Este cunoscut pentru proprietatile sale de vindecare si calmante.

Alantoina astăzi este adesea găsită în creme antibacteriene. Este un ingredient legat de om. Fiind un hidratant puternic, el se luptă cu uscăciunea pielii. Creșterea bacteriilor în prezența alantoinului în cremă este minimă.







Vitamina PP conțină un efect benefic asupra tenului gras, oferind curățenie și îngrijire. Pielea este protejată de producerea excesivă de sebum, aspectul pielii se îmbunătățește, suprafața sa este netezită.

Ulei de Manuka. poate puțini oameni știu. Această plantă este din Noua Zeelandă. Uleiul este obținut din flori. Planta este cunoscută pentru proprietățile antiinflamatoare și calmante. Pielea inflamată cu strălucire grasă nu reprezintă o problemă pentru un astfel de ingredient important! Dar nu-i toate acțiunile sale: maslitse curăță porii, îngustarea-le, elimină inflamație și roșeață, precum și alantoina ajută pielea de uscare.

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

Noua Zeelandă Flori Manuka


Și ultimul ingredient important în cremă este complexul brevetat Novaftem-O2. Dacă cineva își amintește că produsele cosmetice Faberlic inițial sa poziționat ca oxigen, și așa mai departe acest complex satiates chiar și cele mai profunde straturi ale pielii cu oxigen, îmbunătățește microcirculația, și cu ea actiunea ingredientelor active într-o cremă.

Ce a arătat pe piele

Crema este foarte ușoară, este o plăcere să o puneți în sezonul fierbinte.

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

Imediat după aplicare

Se absoarbe perfect în piele și nu este simțită pe ea pentru o lungă perioadă de timp.

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

Răspândirea pe piele mai mult, absorbită perfect fără strălucire grasă

Și strălucirea îndrăzneață dispare, dar nu pentru totdeauna. Cu Faberlic cremă activă pe pielea grasă poate fi uitată temporar. Am folosit-o amândouă dimineața și seara, în alte moduri, așa cum recomandă producătorul. Efectul mi sa potrivit. Foarte potrivit ca bază pentru make-up, nimic nu curge în timpul zilei, mă simt lumină și proaspătă.

Desigur, el nu ma salvat de probleme semnificative, dar au existat mai puține inflamații, iar cele care "au apărut" au dispărut curând. Pot să sfătuiesc aceste fete cremă cu pielea cu probleme și chiar cu inflamații severe. Mult mai rău nu va fi exact, dar inflamatia netezit, pantenol de ajutor pentru a vindeca cicatricile si cosuri uscate si alantoina permitand in acelasi timp pielea pentru a ajuta retine umezeala. Îmi doresc tuturor un aspect frumos fără inflamații!

demnitate

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1

6 Funcții de cremă - faberlică ultra-crem verde cremă activă pentru față 6 în 1







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: