55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Mai întâi de toate păr ca nimeni nu răspunde la orice modificări în organism, astfel show-ul de păr cum suntem sănătoși, și un mod de viață se desfășoară. Nu pentru nimic nu a fost considerat mai devreme, parul mai lung si mai gros la femei, cu atât mai fructuoase copii, sănătoși. Parul sanatos poate fi o armă, prin faptul că atrage atenția, atenția.







Pentru mine, părul sănătos este lung, gros, strălucitor, cu o culoare bogată și o reflecție stralucitoare. Cei care zboară într-o rafală de vânt, dar în liniște se ridică din nou la scaunele lor neted și uniform. Ei au o atracție bună, ei cad în mod clar în jos, și nu umfla în jurul valorii.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Acum, starea mea de păr nu se potrivește exact așa cum am descris părul sănătos.

Dacă un exemplu de păr perfect ia părul din descrierea mea. Comparația mea cu ei arată astfel:

Lungimea părului: lungimea părului meu este acum 31 cm de partea din spate a capului - și reprezentarea mea a părului lung este de aproximativ 65-70 cm. Deoarece părul meu crește, în medie, 1 cm pe lună și am nevoie de încă 3 ani pentru a ajunge la lungime. Prin urmare, dacă scorul cel mai mare este de 5 - se pare că acum lungimea părului meu va fi estimată la 2!

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Densitate: Iată îmbrăcămintea și panglica de păr gros. În comparație cu coasa, a mea este de 2 ori mai mică, deci de la 5 bile, am 3.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

balsamul: Asta e pieptenele, după zgâriere, a scăzut cu 6 fire de par, acest mic (și, uneori, 50 la un moment dat). Dar nu complet gol, deci 4 puncte din 5.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Sfaturi pentru păr: plăcut la atingere, nu se despică, există câteva fire de păr care sunt rupte. Prin urmare, nu un ideal, 4 puncte din 5.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Dar, în general, sfaturile în acest moment sunt mult mai bune decât oricând (copilărie neschimbată). Deja de 2 ori am fost tăiat cu foarfece fierbinți, spun că după 5 ori părul în volum va crește de 2 ori. Pot să spun cu încredere că efectul este, că părul devine mai gros și mai sănătos. Se spune că această metodă a ajutat pe mulți să crească părul unui vis - la urma urmei, după un astfel de tratament se opresc de rupere și nu sunt deteriorați. Părul meu a devenit cu adevărat mai puternic și mai gros.

Culoare - Recent vopsită, dar există o culoare pe care vreau să o aspir, astfel încât scorul pentru culoarea de astăzi și saturația ei să fie 4 din 5.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

1. Am cumparat samponul astazi. Producția rusă, linia profesională. Pentru conservarea și strălucirea culorii, am luat-o pentru ca, sub influența apei noastre, culoarea să se păstreze puțin mai mult.

2. Balsam din aceeași serie. L-am bucurat, nimic deosebit, dar nu rău.

3. Curatarea sampoanelor, folosesc o dată pe lună pentru a curăța părul.

4. Fluid pentru strălucire și strălucire. A cumpărat sau a cumpărat o lungă perioadă de timp, acel păr calm calm și apoi (la blonda încă era). Acum folosesc foarte rar, pentru că nu-mi plac excesul de grăsime pe părul meu. Îmi place doar părul pur. Miroase delicios, efectul este.

5.Penca pentru păr, pentru bucle. Promiți strălucire și mătăsos. Și justifică promisiunile. Foarte bine fixează buclele și strălucește. Eu o folosesc rar, numai cu ajutorul unui fier de curling.

5. Fixarea puternică a sprayului de par. Am destul timp de mulți ani, o pot folosi o dată pe an! Cumpararea, nu a ales, a luat primul lac.

7. Șampon Pentru zer fără parabeni și SLS-ul, cumpărat în magazinele din Rusia, la recomandarea vânzătorului. Pentru mine, prea tandru, ca si naturale. Am vrut să le spăl puțin mai mult. Dar, în general, efectul stralucirii și al netezimii este.

8. Balsam din aceeași serie.

10. Uleiul de brusture cu ardei roșu. Stimulează creșterea părului datorită ardeiului roșu (stimulează circulația sângelui). L-am cumpărat cu mari speranțe, dar, din păcate, am fost dezamăgit - capul meu nu mi-a încălzit capul și mirosul - ca de la o tigaie de prăjit în care numai carnea era prăjită.

11. Uleiul de ricin - Pot spune acest lucru! A cumpărat sau cumpărat în urma unui răspuns al femeii. Părul a crescut cu 4-5 cm pe lună. Dar după un an de utilizare a acestui ulei în mod regulat. Acest ulei poate fi folosit nu numai pentru păr, ci și pentru creșterea genelor și sprâncenelor! Da, da! după fiecare utilizare pe gene, în fiecare seară, am avut un rând de 3 cilii și au devenit mai lungi (întunecați). Și am crescut o frunte pentru corecție, pentru câteva săptămâni le-am crescut. Părul după utilizare a devenit mai sănătos. El a crescut cu 2,5 cm pe lună.

Dar am folosit și alți stimulenți în complex

.12. Ser pentru parul uscat John Frieda, cu proteine ​​de mătase, care conferă părului o strălucire unică. Am cumpărat-o în Anglia, așa. Mi-a plăcut, dar rareori o folosesc.

Sunt un fan al măștilor de păr. Uneori existau perioade în care îi trata părul, le hrănea, avea grijă de ele. Dar, ca întotdeauna, este apoi forțat în jos atenția, sau probleme, sau perioadele de vice-versa fericire nepământeană. Și nu la păr. Cele mai recente experimente a inceput vara trecuta, cand nu am fost pictat bine, am vrut să-i crească mai repede. Așa că am făcut meu de îngrijire pe săptămână complexe - de 2 ori o mască de muștar săptămână (pentru a accelera creșterea economică), de 2 ori pe săptămână, ulei de ricin (pentru creșterea și consolidarea), masca hrănitoare săptămânal (smântână, ou, etc). Am încercat să masca și ceapă (strălucire incredibilă), bere, gelatina, chefir, ou, și masca de pâine.

A fost o vreme când mi-am tratat părul și am tratat-o ​​cu măști din argilă albastră. Știm cu toții că argila are proprietăți medicinale.

Și la fel ca procedura cu ulei de măsline - turnați uleiul de măsline încălzit în pahar, înmoaieți capetele părului și mențineți-l timp de 15 minute. parul va hrăni cât mai mult ulei decât aveți nevoie! Uleiul de măsline a fost adăugat peste tot, și ulei + miere, unt + suc de lămâie. Nu știu ce măști mă ajută, dar părul meu era bun, ușor, moale și elastic. I-aș putea pieptii chiar fără a folosi balsam (ceea ce nu puteam face mai devreme din cauza unei clarificări constante). Cel mai interesant lucru pe care l-am încercat a fost samponul de cal!







55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Nachitalas la un moment dat revizuiește, și că un astfel de șampon spală o anumită stea TV. Am călătorit în toate magazinele de la grădinile zoologice, în căutarea unui șampon de cal adevărat, dar numai în 5 litri îl ridică și se concentrează.

Dar de când eram în Anglia, sa dovedit că există deja acest lucru comun și că există chiar șampoane de cal pentru oameni.

Nu miroase ca florile, albastru, dar BUN. Părul meu se târâase după naștere, toată baia era în părul meu. După șampon, am rupt coada și, în loc de buchetul obișnuit de păr într-un pumn, am avut un gol.

Părul nu mai cădea deloc! Părul a devenit mai rigid, greu. Poți spune ca o coadă de cai. Dar au câștigat puterea, volumul și strălucirea.

La cine renunță, sfătuiesc. I-am dat mamei pentru parul ei fin, se teme că copitele vor crește :) Am mai pus un experiment, spălând părul cu săpun de gudron. Amintește-mi că bunica mea își spăla capul la fel ca și asta, și când avea umezeală foarte tare și dreaptă, am hotărât să o încerc pe mine însumi. Experimentul nu mi-a plăcut, am mâncat păr spălate de săpun, se părea că erau foarte grase, dar în același timp uscate.

Un sentiment incomprehensibil. Ne-am îmbătat din nou după câteva ore de spălare și i-am mâncat și i-am mâncat. F)

Din procedurile pe care le-am experimentat - tăierea cu foarfece fierbinți de 2 ori, părul meu a devenit mai sănătos în aparență, în detrimentul sfaturilor. Pentru rezultate bune, aveți nevoie de câteva tunsoare. Am încercat laminarea la domiciliu, un mijloc descris mai sus. Iată rezultatul, înainte și după! (ca urmare, nu există uscător de fier sau păr.) Părul sa uscat pe cont propriu.)

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Vreau să-mi mulțumesc părul cu niște noutăți

- 1. pictura în tehnica de bronzare, pentru că vreau o culoare mai strălucitoare păr strălucitor, ca naturale, dar cu nuante.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

2. Luminat în achiziționarea unui astfel de pieptene, cu efect ionizator, părul devine strălucitor la atingerea unui buton. Un astfel de obiect gadget interesant.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

3. Mai real, în prezent, aceasta este procedura de cauterizare cu fondurile principalului nostru sponsor Alfaparf. Aici despre o astfel de noutate, procedura, frizerul mi-a spus, a lăudat că este mai bine decât orice laminare. Cu o oră mâinile stăpânului vor lucra permanent cu părul. Este ca o ambulanță pentru păr!

Am fost foarte cald și am promis să mă eliberez pentru o oră și să încerc această procedură miraculoasă. Vreau să închid ochii pentru o oră și, visând la ceva frumos, baldetul de mirosul acestor fonduri. În salon mi-am spălat deja părul cu un astfel de balsam, mi-a plăcut! Din moment ce măști diferite nu sunt noi pentru mine, am decis săptămâna aceasta să decidă asupra achiziționării unui produs. M-am dus mult timp la magazinul Dzintars, visez să cumpăr acest balsam, dar ca întotdeauna la un lucru pe care îl puteți face fără, este păcat să cheltuiți bani. Dar de data aceasta am intrat cu îndrăzneală în magazin și mă întorceam acasă, citind instrucțiunile.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Despre acest instrument, am citit o mulțime de comentarii de la femeile din Rusia. produsele noastre de cosmetice pentru ei deficiență, dar acest balsam a fost în partea de sus! E interesant pentru mine. Așa că am pus-o pe păr murdar, a pus pe o pălărie, și un prosop, timp de 15-30 de minute. Miroase foarte neplacut, dar ca un remediu!

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Pentru efect, desigur, aveți nevoie de timp și regularitate, ca de toate.

Mulțumită proiectului, pentru că în arsenalul meu a existat un mijloc în jurul căruia am mers un an cu o coadă! Și am cumpărat lut și muștar.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Din nou, voi începe cursul măștii de muștar. Muștar (2 linguri), se amestecă cu apă caldă niște până smântână groasă, se adaugă 2 linguri de ulei (brusture, sau pur și simplu de măsline) Se adaugă 2 lingurite zahar (mai mult cu atât mai mult zahăr va arde), gălbenuș.

Pachetul, capacul este cald și stăm timp de 20 de minute - 1 oră. Arde foarte mult și vrei să sari sau să fugi. Asigurați-vă că vă distrați atenția cu o activitate interesantă. După o astfel de mască, părul crește într-adevăr.

Acest amestec îl face să-și piardă capul că circulația sanguină este în mod clar foarte bună. După mască, după o oră sau două, se părea că scalpul mergea, ca și când rădăcinile se mișcau și se mișcau! Timp de o lună a industriei de păr 2,5 cm. Pe frunte era o grămadă de tineri firele de păr au crescut „mustăților“ în jurul urechilor, iar în despărțire degetele ar putea simți un arici, este noul firele de păr cresc !!

Încercați o mască care dorește să accelereze creșterea părului. Vom începe din nou cu lut - o rețetă: lut + gălbenuș + chl miere + unt st.l (orice piersici cosmetic, brusture, măslin, de exemplu). Masca este, de asemenea, pentru densitatea părului, dar, de asemenea, se va vindeca.

Poate în timp, voi găsi alte rețete noi. Am decis sa las un curs de balsam 3 luni + 10 masti de mustar pentru proceduri + 10 proceduri de masca de argila. Și apoi voi începe din nou ulei de ricin, plus muștar pentru prevenire, 1 -2 pe lună.

Și aici sunt asistenții mei electrici!

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

1. Spumă cu ionizare. Ei spun că ionii dau strălucire părului și nu-i strică părul ca un uscător de păr obișnuit. "Datorită tehnologiei de ionizare, moleculele de apă sunt împărțite astfel încât să pătrundă cu ușurință în cuticulele și rădăcinile părului și să le hidrateze, ceea ce face ca părul să fie mai sănătos și mai strălucitor".

Și cu adevărat înainte să usuce părul obișnuit, erau pufoase și electrificate, acum netede și mincinoase în mod egal. Anterior, uscătorul de păr nu-i plăcea să usuce părul, acum îmi place. Uscătorul de păr ia dat soțului. Eu proprietarul ei doar 3 luni. Include difuzor. Nu știu cum să o folosesc. Și atașamentul pentru stil. Experimentul cu un difuzor nu are succes.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

2. Redresorul, asistentul meu timp de 4 ani. M-am taiat destul de des deja, deoarece parul meu este neted si neted de alte metode. Și mai devreme, când a existat o pedeapsă, apoi în fiecare zi, fără ea, și nu a putut trăi. A cumpărat sau cumpărat astfel de astfel de produse, deoarece le-a sfătuit în magazin.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Aici sunt jumătate cu un instrument, jumătate cu altul!

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

1. Puiul meu preferat - natural, plus denticulele. A cumpărat sau cumpărat la prof. magazin. Mânerul sa rupt. Dar pieptenul este oricum drag. Îl port cu mine.

2. Pieptene obișnuite. E acasă.

3. Acestea sunt pieptenii, pe care le folosesc pentru despărțire, pentru a separa firele. Așa că am pieptănat atunci când am pus o mască pentru a distribui pe toată lungimea.

Mereu mă întreb ce tehnici și proceduri noi inventive vin cu aceste zile.

Ar fi bine să aveți o astfel de invenție ca un remediu pentru păr care accelerează creșterea părului în lungime, bine, de exemplu 8-10 cm pe lună.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

precum și anumite semințe, pentru a-și tencui capul și a forma bulbii noi, astfel încât părul să fie mai mare, deci mai gros.

55 Am determinat obiectivul sau să încep pe frumusețea părului! Clubul femeilor - Clubul mamei

Vă mulțumim pentru atenție!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: