5 motive pentru care nu simți reiki »Reiki-intensiv

5 motive pentru care nu vă simțiți Reiki

Mail școala noastră aproape în fiecare zi, primim întrebări de la oameni care au deja un raft, „am luat inițiere într-un anumit an, în N-sk, au trecut două luni (sau 20 de ani), și cremaliera din mâinile nu am a învățat să simt! Puteți verifica, dar, în general, am raki din mâinile mele sau nu? "







Da, desigur, este ușor să verificați dacă inițierea a fost deloc sau nu și dacă energia iese din mâini.

1. Acest lucru este văzut pe un plan subtil. Cum să vezi aura.

2. Este inconfundabil că te poți simți kinesthetic. Adică, simți-o cu mâna ta.

Desigur, putem verifica acest lucru.

Mai mult decât atât, în prima etapă, oferim chiar tuturor noilor veniți posibilitatea de a se atinge de la mâinile lor. Pentru a nu v-am spus: „Da, te-ai dus la energie“, și sunt atinse la domiciliu, un vecin, compara, să învețe pentru a îmbunătăți fluxul de arme, au simțit, și au ajuns la tine fascicul de la suprafața corpului sau nu, a venit acolo în organism sau „am ratat.“

Voi observa în paranteze. Apropo, este ușor să verificați chiar dacă o persoană este de fapt un Maestru sau nu. ))))

Există cinci motive pentru care nu simțiți reiki din mâinile voastre.

1.Pentru că nu ai construit canalul Master. Un canal care vă conectează la Marea sursă infinită. Nu puteam. De câte ori am văzut această imagine trista: o persoană crede că are un astfel de pas și nu are nici măcar o linie Reiki. Din păcate, este adesea găsit.







2. Sau maestrul a construit canalul, te-a adus la tine, dar energia nu a intrat în tine. Deoarece chakra mai mare nu este configurată în timpul inițierii.

3. Sau în interiorul energiei a venit, dar nu a fost adus de Maestru în mâinile voastre. Deoarece Maestrul nu a cheltuit sau a împins energia din interiorul tău prin blocurile tale interioare. Cum poate fi radiat din mâini, dacă nu este atins?

4. Sau la mâinile Maestrului a adus reiki-ul, petrecut în perie. Dar energia este blocată acolo, înăuntru, nu iese din palme. Sau abia scapă. Deoarece locurile de eliberare a energiei din chakre pe mâini, de la vârfurile degetelor etc. nu au fost deschise. Asta înseamnă că există energie la ușă, iar ușa este închisă!

5. Sau chiar ieși energie, dar nu simți asta. De ce? Da, pentru că încă mai trebuie să ajustați centrul energetic, responsabil pentru o percepție subtilă - chakra Ajna sau așa-numitul al treilea ochi. Nu veti regla - nu veti simti!

Veniți la inițierea lui Shoden, adică a primei etape, și vă vom stabili să primiți REIKA - energia spirituală subtilă de a vindeca totul: sănătate, destin, karma.

Vom deduce energia din părți separate ale mâinilor și o vom învăța să se concentreze și să intre înăuntru, vom învăța să scanăm o persoană (Bösen), să căutăm semnale negative (hibiki) și să le ștergem.

Și când ai venit la noi în etapa a patra, vă vom învăța astfel încât să efectueze inițierea, canale clare ale discipolilor săi, astfel încât au simțit prea o dată tăblii, a învățat toate aceste lucruri predate de Usui: scanarea corpului subțire, ajutând oamenii să lucreze la organisme și situații de viață.

Treninguri pentru maeștri - prin numire.

3 și 4 pași - individual, după cum sa convenit, scrieți.
În mod temporar, RENEW RECEPȚII PERSONALE. Nu pentru mult timp, o vom acoperi curând. În timp ce este timp, grăbește-te!

Pentru a vă înscrie pentru orice eveniment, trebuie să scrieți la adresa noastră de e-mail: [email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: