5 Mirele cele mai de invidiat ale Kazahstanului - prezentare generală a Asiei Centrale

Ei bine, doar un vis orice yeneshki!

În selecția noastră de cele cinci cele mai de succes mirese din Kazahstan.

1. Askhat Murzabaev este singurul kazah care a lucrat în Silicon Valley. Recent, toată lumea a fost șocată de vestea că Askhat, de 25 de ani, a donat 2 milioane de dolari pentru caritate. Programatorul Kazahstanului a dat toate redevențele câștigate în șase luni în cel mai mare grup bancar Barclays (Marea Britanie) la centrul internațional pentru controlul cancerului. La vârsta de 21 de ani, Askhat a plecat la San Francisco la invitația lui Twitter. Necunoscând limbajul, Murzabaev a vorbit cu oamenii pe foi de înșelătorie pregătite în mod evident. Într-unul din interviurile sale, el a recunoscut că el nu a fost mult mai interesat de bogăție materială: .. „Cele mai multe dintre proiectele mele de Twitter au fost făcute în Kazahstan, dar am puțin că deține țara nu am nici o mașină, apartamentul nu konsyumerist, pot trăi chiar și în cort. Mașinile nu fac, pentru că am unde să mă duc, nimeni să efectueze, dacă este necesar, merge pe o bicicletă. Apartamentul nu a cumpărat, pentru că în vârstă de până la 30 de ani vrea să fie mobil. mă tem că, în Kazahstan un pic ceva ce se poate învăța. Dar îmi place să se întâlnească cu elevii , Încerc să-i învăț să se uite la viață cu un prieten . Din unghiul vreau să aprindă în ele focul, să inspire, să explice că nu toate plătit, nu toată lumea decide să „faianță“ Ei mă întreabă adesea ce ocupație să aleg eu sunt gata pentru ei să răspundă .. „Dacă trebuie să fie medie sau mai jos nivel intermediar de competență, nu veți avea nevoie de nimeni. Dar dacă sunteți cel mai bun avocat, doctor, profesor, jurnalist în Kazahstan, veți găsi întotdeauna un loc de muncă, indiferent de orice criză ".













4. Continuatorul afacerii familiei, cântăreața Ali Okapov, este tot singular. Într-unul dintre interviuri, mama Ali, Rosa Rymbayeva a recunoscut că era gata să devină bunică. Cu toate acestea, fiul nu se grăbește cu căsătoria. Numai romane nu i-au atribuit tânărului cântăreț, dar din toate acestea Okapov refuză. Cine va primi inima unui cantaret și băiat talentat dintr-o familie exemplară?

5. Judecând prin absența inelului pe degetul inelului actorului Anuar Nurpeisov, el încă nu a găsit fetița viselor sale. Deși pașii pentru atingerea scopului lui Anuar nu au fost suficienți. Chiar a luat parte la un spectacol de realitate cu privire la selectarea potențialelor mirese. Nu a funcționat, nu a crescut împreună, dar Anuar nu dispera și continuă să privească. Fiecare mamă ar fi fericită cu un astfel de mire pentru fiica ei. Uită-te la această persoană bună, te-ai topit? Noi, de asemenea)))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: