8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

4. Cu respect

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente
8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

"Vzahlob" cade puțin din colecție: acesta nu este un joc, ci o bibliotecă, cărți în care sunt prezentate sub formă de corespondență în mesageri. În ciuda lipsei de interactivitate, aplicația are același efect ca și quest-urile textului: implicarea în poveste este sporită de imaginație.







În versiunea gratuită, citirea va fi întreruptă periodic timp de o jumătate de oră, timp în care nu puteți urmări progresul acestei povestiri. Pentru a evita acest lucru, puteți cumpăra un abonament.

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

5. Obiectul 17

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente
8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

O aplicație gratuită Android nu vă va permite să finalizați jocul. Pentru versiunea completă va trebui să plătească 30 de ruble.

Versiunea gratuită a jocului din App Store lipsește, însă aplicația originală din ROM Games poate fi descărcată doar pentru 15 ruble.

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

6. Hotel "Silence"

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente






8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

Utilizatorul din acest joc acționează în mod tradițional ca un salvator de la distanță. De data aceasta Alexei are nevoie de ajutor - un tip zâmbitor care a ales cu succes un hotel.

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

7. Pandemia. Drumul spre casă

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente
8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

"Pandemic" - un compromis între carte și joc. Parcela, conform dezvoltatorilor, are aproximativ 600 de pagini de text și include, de asemenea, mai multe terminații alternative. Dacă în copilărie ați iubit seria de "Horror" a lui Robert Lawrence Stein, atunci "Pandemia" vă va plăcea.

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

8. Amintiri. Plecând din cameră

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente
8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

În această căutare de ajutor, în așteptare pentru Leo - un personaj care sa trezit în spitalul de spital. Scopul jocului este să ieși dintr-un loc ciudat și să rămâi în viață.

Jocul depășește cadrul familiar pentru acest gen: este necesar nu numai să-i sfătuiască pe personaj să efectueze această sau acea acțiune, ci și să rezolve puzzle-uri sau să aplice obiecte din inventar obiectelor din cameră.

8 quest-uri gratuite pentru telefoane inteligente

Lista plistă

Acum lectură

RSA Motion

plista în conformitate cu articolul

recomandări

Interesant, mai devreme nu am auzit nici măcar despre căutările de text.

Și ce legătură cu linia de salvare? Innocent? Acestea sunt cele mai frecvente căutări de text, și aici, ca o copie a tuturor: "Nu-mi amintesc cine sunt, nu știu unde, ajută-mă"

Clasicii au uitat: Temnițele Castelului Negru. Un RPG complet bazat pe text.

Am jucat telegrama în 2 quest-uri - "Bună, străin" și "Buna ziua, străin 2". Simplu, dar plătit, până când un anumit punct a venit, iar broaștele au fost strangulate să plătească, nu a existat niciun interes să continue (







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: