5 geluri pentru spălare - alegeți cea mai bună comparație a produselor cosmetice

Sunt de părere că este necesar să curățați și să spălați pielea dimineața și seara. În vara, chiar mă spăl cu o curățare uscată în fiecare zi, dacă este necesar, dacă sunt acasă.







Procesul de purificare pe care îl petrec cu buretele din alge. Cel mai bun lucru pe care nu l-am mai întâlnit (bureți de celuloză standard poros și în comparație nu merg).

1. Gel pentru spălarea fito-oxigenului de la Faberlic. Este bine spumată, are o aromă plăcută, curăță bine și se usucă, vindecă tulburări. Îi plac durata de valabilitate: doar 18 luni, iar după autopsie doar 6 luni.

2. Gel pentru spălat Normaderm de la Vichy. Rău spumos (care este tipic pentru el), aroma este plăcută. În general, sunt fericit. Dar poți lua același articol de trei ori mai ieftin.

3. Gel pentru spălare cu un complex Timevays de la MaryKey. Acest gel de mult timp a fost în preferatele mele. Gelul nu este rău, are granule, al căror scop este de a tonifia pielea în timpul curățării. Aceste granule sunt în mod constant pierdute în burete și fără burete, nici un gel nu curăță atât de calitativ - până la scânteia - așa cum vreau.







4. Cremă-mască (2 în 1) pentru spălarea Expert-pharma de la Faberlic. Nu este de acord că este imposibil să se spele cu acest burete cu burete. Nu spumă deloc și este absorbită imediat în burete. Dar acesta este singurul său minus :) În compoziția caolinului, a acidului salicilic, a oxidului de zinc - îmi place. Un pic mai târziu - o săptămână sau două, când vor fi vizibile unele rezultate - îmi voi scrie cu siguranță impresia despre utilizarea întregii serii în complex.

5. Gel pentru spălare din seria Pământ de la BeautySwitcher, Amway. Gel nr. Spuma este o idee bună, parfumul este discret. Dar nu purifică prea mult și nu mattează pielea deloc. Dezamăgirea mea, mai ales atunci când considerați că aceasta este Amway.

Avantajul îl reprezintă purificatorii de la Faberlik, în detrimentul "naturalității" și al rezultatului acțiunii (deși mai devreme m-am uitat la acest producător și m-am gândit: ce bine pot face în Rusia?) Fără ofensă;).
Aici, poate, asta e tot.

Mi-am găsit gelul pentru spălare. Câștigătorul este de două produse de la Faberlic. În primul rând, calitatea, în al doilea rând, termenul de valabilitate după deschiderea de 6 luni - sugerează o cantitate mai mică de conservanți, și în al treilea rând, o pungă de preț plăcută. De asemenea, pot spune că nu ar trebui să îl urmăriți și nu va fi întotdeauna mai bine să fie mai scump. Nu totul este aurul care strălucește.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: