66 "Când o persoană mărturisește, sufletul său este purificat și făcut ca un diamant strălucitor"

66 "Când o persoană mărturisește, sufletul său este purificat și făcut ca un diamant strălucitor"

Draga mea doamnă, cu soțul și soțul tău bun, noi toți ne rugăm că Domnul va acorda pace, sănătate și viață lungă întregii case și rudelor voastre.







Am primit scrisoarea ta, doamna mea, și am văzut ce era în ea. Am milă de voi în ispite și condoleanțe pentru voi în durerea voastră și bucurați-vă și voi cu bucuria voastră.

Viața umană, doamna mea, este amestecată în durere și chin.

Cel mai apropiat lucru pentru un om este Dumnezeu. Nu este nimeni altul care este mai aproape decât Dumnezeu. Noi trăim și ne mișcăm de El [143], suntem întotdeauna în brațele Lui.

Deci, putem pune fiecare suspin și vocea interioară: "Dumnezeul meu, unde ești Tu? Intercedeaza, ajuta, acoperi-ma! Isuse, ai milă de mine!

Preasfânta noastră - Maica Milei, sursa de bunătate și har, ea precede peste tot doar deschide gura să-i sun, ea precede imediat, ca o adevărată mamă. Deci, fără ezitare, o chemați în fiecare moment și găsiți un asistent și un medic gratuit în necazurile voastre.

Dumnezeu, copilul meu, este peste tot, iar ochiul vede totul, dar El pretinde că nu vede, pentru că așteaptă pocăința. Când păcătuim, cu ușurință sau cu putere, El o vede, pentru că este aproape, dar nu Îl vedem, căci noi suntem copii prin rațiune.







Când, din nou, El ne pedepsește, că ne întoarcem ochii spre El, credem că suferim nedrept. Cu toate acestea, când suntem împăcați, ochii sufletului nostru se deschid și noi învățăm că tot ce face Domnul este bun; atunci vedem în El Tatăl nostru plin de har, plin de iubire și plin de bunătate.

Nu știu, doamnă, dacă ați adus o mărturisire generală și sinceră, începând cu vârsta de șapte ani și încă. Efectuați o verificare aprofundată a întregului trecut și scrieți-l pe hârtie și găsiți beneficii mari pentru sufletul dumneavoastră. În mod similar, soțul.

Căci există păcate, și nu numai de genul celor despre care ai scris, dar toate natură, care nu este considerat un păcat, dar, cu toate acestea, atunci când o persoană își mărturisește, sufletul este purificat și a făcut ca un diamant strălucitor.

Începeți din copilărie: ce fel de păcate sunt de la opt la zece ani, care sunt zece până la douăzeci și mai departe, iritabil și smerit.

De asemenea, soțul / soția: natural, nefiresc, la lucru, resentimente, fărădelege, toate sincer, fără rușine.

Dacă, din nou, ați fost instruiți de un tată spiritual și ați făcut o mărturisire, atunci nu este necesar.

Dacă vreodată, doamnă, vrei să dai alimente, dă-i femeii care și-a pierdut fiul. Dacă vrei să arăți mila față de această moarte violentă, nu uita să-i comandi 40 de ani.

Pentru că, probabil, ca un tânăr, avea păcate și asta îl va scoate din iad și vei deveni motivul pentru care el va fi salvat și va intra în paradis. Pentru ca liturghiile să salveze și să extragă sufletele din iad. Și, prin urmare, în locul răului pe care credeți că l-ați comis, a fost un mare bine. Pentru că ai salvat sufletul și ai devenit mai aproape de Dumnezeu cu pocăință.

Distribuiți această pagină







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: