5 motive pentru a se întâlni într-o companie strict de sex masculin

O femeie nu vrea niciodată să-și împartă bărbatul cu nimeni, nici măcar cu prietenii săi. Omul este, de asemenea, proprietarul, dar încă mai relaxat în ceea ce privește scaunele pentru femei.







Pe de altă parte, dacă o soție adesea îi invită soțul să se întâlnească cu prietenii ei, atunci este puțin probabil să așteptați acest lucru de la cel ales.

Dimpotrivă, el va face totul în așa fel încât soțul / soția să nu știe nimic despre astfel de întâlniri. Sau se va limita la fraze standard: spun ei, s-au întâlnit, au stat, au vorbit despre sport, au băut bere.

"El ascunde cu siguranță ceva!" - cu siguranță gândește soția, suspectând soțul ei de toate păcatele muritoare. De fapt, noi, barbati, trebuie doar sa petrecem timpul intr-o companie exclusiv de sex masculin! De ce?

5 motive pentru a se întâlni într-o companie strict masculină

1. Să comunici cu oameni apropiați în spirit

Conversațiile bărbaților (la fel ca femeile) sunt destul de primitive în ceea ce privește temele și stilul de comunicare.
O altă particularitate este că ele sunt în interesul exclusiv al bărbaților. Un fel de club interesant.
Stați într-o companie plăcută, beți bere cu prietenii, amintiți-vă de trecut - acest bărbat vrea nu mai puțin de sex cu iubita sa femeie. Nu e de mirare că pentru mulți bărbați prietenia este mai importantă decât o relație de dragoste.

Bărbații vor să se întâlnească fără soțiile lor să vorbească pur și simplu despre subiectele bărbaților, să-și amintească cum s-au comportat înainte de nuntă, să discute cele mai recente știri - în general, să vorbească despre ce nu vorbesc cu femeile.

2. Uita-te la fotbal / baschet / hochei

Deci, este adevărat că meciurile sportive trebuie privite, în primul rând, exclusiv în compania bărbaților, în al doilea rând, cu bere, în al treilea rând, în barul sportiv sau pe stadion.
De ce se face fără femei? Bărbații nu doresc să arate cât de emoționiști sunt, cât de nervoși par a fi în miniaturi, în cele din urmă ce cuvinte folosesc atunci când echipa preferată pierde.

3. Să se odihnească de soții, să vorbească despre ele

4. Discutați alte femei

Vorbind despre cunoștințe și femei necunoscute este o activitate foarte interesantă și o modalitate de a scăpa de subiectele de acasă și de muncă.
"Este doar un coșmar, am mai mulți sâni! Asta ar fi, o să o prezint prietenei mele! "- Aceste expresii sunt adesea auzite în compania bărbaților.

Desigur, aceste conversații nu sunt pentru urechile de sex feminin, deci un alt motiv pentru a sta în jurul exclusiv în compania bărbaților este grijă de sistemul nervos de neveste.

5. Nostalgia pentru modul de viață al burlacilor

De fapt, acesta este motivul principal al acestor întâlniri.
După nuntă, vin limitări naturale pe relații cu alte femei, și chiar și o întâlnire cu prietenii și cunoștințele - ele nu sunt atât de frecvente, și nu de mult vă puteți permite (de exemplu, nu puteți bea o mulțime, să flirteze cu femei).
Întâlnirea cu prietenii este o nostalgie pentru vremurile de tineret furtunoasă, care nu sunt împovărate cu legături de familie, un fel de protest împotriva noii ordini.

Cel mai adesea, potrivit statisticilor, bărbații se află în următoarele cazuri:

- reducerea cantității de alcool consumat de 26% dintre bărbați;
- 51% dintre bărbați ascund simpatia pentru o altă persoană;
- 21% se află în caz de trădare;
- 13% sunt vicleni când doresc să se laude cu oricare dintre achizițiile lor de succes, exagerând importanța sa;
- 14% spun neadevărul, se vor distra singuri, lăsând pe cei aleși să aștepte în singurătatea mândră.

După cum vedeți, 14% dintre bărbați se află la alegerea lor, intenționând să-și petreacă timpul fără ei. Care sunt scuzele pe care le folosim pentru a ne ascunde adevărata locație?

5 cele mai populare scuze masculine

1. Au existat multe cazuri, au rămas la locul de muncă

Cea mai populară scuză, care, în plus, soția este puțin probabil să verifice.






Bineînțeles, dacă este familiarizată cu șeful soțului ei, poate să-i cheme să clarifice de ce credincioșii ei sunt reținuți constant în birou (pe de altă parte, este puțin probabil ca astfel de apeluri să aibă un impact pozitiv asupra reputației soțului ei).
Dar dacă nu există o astfel de posibilitate, femeia va fi mulțumită de ceva timp cu o explicație a motivului întârzierilor la locul de muncă, dar dacă devin prea frecvente, va suspecta încă că ceva nu este în regulă.

2. Am vizitat părinții mei

Această scuză pentru popularitate este pe locul al doilea, deși, de fapt, este mai eficientă.
Dacă sunteți de acord cu mama dvs., ea va juca cu siguranță împreună cu fiul ei adorat, dar ea poate da partea ei de moralizare - de la solidaritatea femeilor.
Un soț inteligent, bineînțeles, va veni cu multe rude sau va călători adesea cu veri bătrâni și veri diferiți.

3. A devenit angajat rău, a fost dus la spital

Dezavantajul acestei scuze este că nu poate fi folosit în mod regulat.
Deci, o dată sau de două ori pe an, în caz contrar, soția se va îngriji fie de sănătatea sotului ei (ce fel de muncă este asta, unde oamenii sunt luați în mod constant la spital?), Fie vor înțelege că o conduc pe nas.

4. M-am dus la garaj pentru a rezolva mașina, am avut nevoie de ajutor pentru vecinul meu

Din nou, ca și precedentul, această scuză nu poate fi folosită des. Deși o dată pe lună puteți merge la garaj, iar vecinii ajută de trei sau patru ori pe an.
Totuși, dacă într-adevăr aveți nevoie de ajutor de la un vecin și o soție, argumentând că "l-ați ajutat să mutați pianul", el va insista să-și folosească ajutorul, vă puteți afla într-o poziție dificilă.

5. Stânga să joace fotbal cu prietenii

Mulți bărbați doresc cu adevărat să conducă mingea cu prietenii - amintiți-vă un tânăr fără griji.
Dar cel mai adesea este lenea - este mult mai plăcut să stai într-un bar, și în fotbal - să minți.
Chiar luăm haine sportive cu noi, și când ne întoarcem acasă destul de bine, spunem că băutăm pentru victorie. Motivul pentru minciunile de aici este evident: un om se teme că nu va fi permis.

Și, în sfârșit, trebuie remarcat faptul că întâlnirea cu prietenii este una dintre cele mai preferate tipuri de recreere pentru un bărbat. Apoi este relaxat, calm - în general, se simte "cald și confortabil".

Deși fiecare om își înțelege concediul în moduri diferite: pentru cineva este o singurătate la domiciliu, pentru cineva - o întâlnire într-o companie zgomotoasă cu multă băutură alcoolică, pentru alții - fotbal.

Cineva se odihnește în suflet, lăsat singur cu soția lui sau plimbându-se în jurul orașului în singurătate mândră ...

Dar marea majoritate îi place să stea în scaunul său favorit, bea câteva sticle de bere rece, înconjurat de cei mai apropiați prieteni și a vedea un meci de fotbal se răcească, care se termină cu un scor de 7: 0 în favoarea echipei lor preferate.

"Un soț inteligent, desigur, va veni cu multe rude"
Ce fel de soție, care poate să-și atragă fidea pe urechi și să inventeze o grămadă de rude?)))
Nu este mai ușor o dată sau de două ori (bine, ca ai nevoie))) vorbesc în mod normal, să denoy și să explice că, din când în când un om vrea să fie în compania oamenilor, și soția sa, în acest moment, cu o conștiință curată poate stea cu prietenii? Nu avem probleme, oamenii sunt adecvați, ne odihnim calm ocazional.

- 21% se află în caz de trădare;
Ghosn. În cazul trădării, 100% mințesc, chiar și cei care nu au avut timp să-și pună chiloți.

Am avut un principiu - în căsătorie, fiecare dintre părți are dreptul (nu "stânga") de a comunica cu prietenii - este sacru! Și ce credeți că soțul meu a apreciat această atitudine față de întâlnirile cu prietenii? haha de trei ori! Dar chiar și acum cred că M și M sunt atât de diferite încât ar trebui să se relaxeze din când în când unul de celălalt într-o companie cu oameni asemănători. Deși eu însumi ador pe firmele de sex masculin)))) Ei bine, sunt interesant cu ei, ce poți să faci.

Ei bine, che pentru rut? dacă tipul ăla gras pentru a petrece timp cu prietenii pot fi doar două motive: 1. El nu vrea să dea astfel privilegiul de a frumuseții ei, pentru că ea nu avea încredere într-adevăr și are grijă de ea ca un copil care taschet in gura tot felul de gunoaie. 2. el prostește rușinat de faptul că ea va merge cu el, și toată lumea se va simți inconfortabil (bine, și smochine știe ce altceva ar putea gândi la asta).
Eu nu încerc să contest de bani sau de lipsă de voință în astfel de scuze, după cum spun ei, oricine dorește să facă acest lucru și folosește proteine. să spunem lucrurile după propriile lor nume, scuzele nu trebuie să rămână cu prietenii, ci pentru a ne simți ca un membru deplin al societății de sex masculin.

Un membru cu drepturi depline al societății de sex masculin?
Și că plinătatea omului este acum determinată de numărul întâlnirilor cu aceiași unchi?

care a spus despre întreaga valoare a oamenilor? Am scris, de asemenea, oricine dorește și determină, de exemplu, că unele fete folosesc doar un conducător pentru asta. este vorba de un membru cu drepturi depline al unei anumite companii.

Postul este în sfârșit 100% adevărat! În regulă, nu este cea mai mică minciună! Însuși sa confruntat cu asta! Asta e tot! Astăzi mă voi uni cu prietenii!)

Cred că prea exagerat, un om iubitor și nu va merge adesea cu prietenii fără o femeie.
și uneori o bere cu prietenii pentru a bea o companie de bărbați - este la fel de normal ca adunările femeilor să bea ceva sau un tort de mâncare sau de a merge la saună.
este o chestiune de încredere

Adunați o companie de bărbați: beți bere, jucați cărți - ACEASTĂ SACRED! Dar de ce scuzați? Deci spun: Voi juca cărți!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: