5 moduri de a se răzbuna pe șeful - acasă

5 moduri de a se răzbuna pe șeful - acasă

M-am dus întotdeauna la lucru, ca sărbătoare. Aici, colegii mei, oameni cu minte asemănătoare, o echipă de profesioniști inteligenți și oameni frumoși. Am întâlnit împreună această iarnă tare. Solidaritatea în principiu, ne-am certat în miniaturi, uneori nu am fost de acord între ele, am discutat în mod fierbinte despre politici și politicieni. Apoi a venit izvorul ... Și între noi nu mai există contradicții, am uitat de orice dezacorduri. Ca unul vom repeta: "Nu vom permite războiul! Noi nu trebuie să apere! "Colectivul nostru este tot de Ucraina: locuitorii din Lviv, Harkov, Simferopol, Kherson, Kiev. Sunt un etnic rus, care, prin ideea absurdă a vreunuia, ar fi trebuit să "experimenteze toate deliciile lui Bandery și naționalismului". Dar toate acestea nu au fost și nu! Există înțelepciunea oamenilor, înțelegerea și respectul profund pentru toate națiunile! Îmi place Ucraina cu toată inima mea și ea îmi vine reciproc. Noi, colectivul goodhouse.com.ua, suntem siguri că numai unitatea, bunătatea și iubirea noastră ne vor conduce spre pace și fericire!







5 moduri de a se răzbuna pe șeful - acasă

Evenimentele din ultimele luni care au zdruncinat țara au făcut ajustări ale viziunii noastre asupra lumii. Sa dovedit, lumea este atât de fragil, încât doar un singur cuvânt greșit sau cu fapta, zgîlțîie în fragmente mici, rănind inima și sufletul în sensul literal. Toată lumea se luptă pentru adevăr. Singura contradicție care împarte oamenii în tabere războinice este aceea că toată lumea are acest adevăr: cineva execută o ordine și cineva acționează la cererea inimii. Ne-ar plăcea atât de mult să avem cât mai multe obiective unificatoare, momente de bucurie și ocazii de mândrie pentru rudele, prietenii, vecinii, colegii noștri și compatrioții noștri care nu sunt familiarizați cu noi. Despre ce vorbesc femeile astăzi - mame, neveste, surori și fiice? Ei se roagă lui Dumnezeu că această lume este sigură și sănătoasă! Copiii, soții și frații nu stau pe părțile opuse ale baricadei, ci se bucură cu succes la locul de muncă și la școală. Și au glumit, lăsat, iubiți. Pace la tine și la familiile tale! Amintiți-vă, Ucraina este o singură țară!

5 moduri de a se răzbuna pe șeful - acasă






Capul vă hărțuiește cu cavile, nu vă ridicați salariul sau vă împiedicați creșterea carierei? Aflați cum se poate răzbuna pentru toate insultele!

Nu există superiori ideali - este un fapt. Dar sunt și cei cu care poți să te înțelegi cel puțin, și sunt aceia din care chiar și pe perete urcați! Un Hamit, cel de-al doilea nu dă o trecere, al treilea încalcă salariul, al patrulea impune imposibilul. Când toate modurile relativ echitabile de a face să se comporte decent în epuizare, există doar un lucru - răzbunare. Să ne uităm la cele mai promițătoare căi de răzbunare pentru șef și să determinăm pe cine să alegeți.

Metoda 1
Să demisioneze
Scrieți o declarație "pe cont propriu". să înțeleagă ce cadru valoros riscă să piardă! Puneți hârtia pe masă și bucurați-vă de aspectul confuz. Și apoi să acceptați de la el o scuză, scuze și promisiuni de a ridica salariul (de a se transfera într-o poziție înaltă, de a acorda o medalie).


Sună bine, dar ești sigur că plecarea ta o va supăra așa? Din păcate, la locul de muncă avem un loc de neînlocuit, scaunul dvs. nu va avea timp să se răcească, deoarece șeful va găsi un nou angajat.

5 contra muncii la distanță

Metoda 2
Operațiunea de sabotaj
Este rău să vă îndepliniți îndatoririle și este de dorit în așa fel încât nimeni să nu vă suspecteze de sabotaj. De exemplu, pentru a lua o concediu medical într-un moment în care aveți nevoie în mod special. Sau "accidental" pierd un document important. Sau stricați neintenționat echipamentul de birou.


Dacă vă imaginați o agitație după „atac terorist“, pe care sunt frecarea mâinile lor plin de bucurie, întrebați: probleme în companie și vă va afecta cu siguranță. Scăderea productivității implică o scădere a veniturilor, și acolo și înainte de reducerea salariilor. Suntem deja tăcuți despre tipul de țipăt care se va ridica dacă sunteți prinși în sabotaj.

Metoda 3
Răspândiți bârfa despre el
Fugi în jurul valorii de birou „rață“ despre lăcomia lui patologice, prezența bolii sale mentale sau al dependenței de dragoste homosexuală. Da, acolo - bârfe mai mult sau mai puțin inofensive pe care le-a dormit cu secretarul, este deja capabil să-și ude reputația! Întâlnire șeful în hol, colegii tai vor snort într-un pumn, și soția lui pot apărea dintr-o dată cu inspecții surpriză. Asta va fi distractiv!

Cum să te comporți într-un nou loc de muncă?


Pentru difuzarea de bârfe ar trebui să fie luate numai dacă sunteți o bârfă certificat și intrigant. Dacă aveți puțină experiență în această afacere, intrigile dvs. se pot întoarce împotriva dvs. De exemplu, veți fi acuzat de calomnie.

Metoda 4
Mergeți la concurenți
Aici va fi o bombă! Dacă concurenții dvs. învață informații importante și delicate pe care șeful dvs. ascunde cu atenție, îl vor strica cu litri de sânge. Poate că va înceta chiar să doarmă noaptea, încercând să-și dea seama cine este "moliul" în birou. Și-și va mușca coatele de impotență.


Metoda este aproape ideală, dar există întrebări. Întrebarea unu: aveți acces la informații extrem de secrete? Și a doua întrebare: unde vei alerga, când nava ta, adică compania, va începe să se scufunde? Dacă se bazează pe concurenți notorii, ai greșit: un angajat de încredere, gata să-și trădeze interesele de răzbunare corporative, nu am nevoie de nimeni.

Metoda 5
Devino indispensabil
Atât de experimentat, omniscient, priceput și necesar, că șeful fără tine va fi ca și fără mâini. El va trebui să vă ridice salariul astfel încât să nu puteți fi zguduit de concurenți. El vă va cere sfatul cu orice ocazie și nu va lua nicio decizie fără participarea dvs. Frumusețe!

7 tipuri de colegi care vor să omoare







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: