5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Ce se întâmplă dacă m-am săturat să mă plimb cu părul rămas sau să mă adun într-un mănunchi? Lena Korenkova merge la Authentica Club pentru instrucțiuni despre cum să faci coafuri cotidiene mai interesante.

Parul meu lung are câteva condiții alternative: în vrac, strâns în coadă, fixat într-un bun. De fapt, și cum altfel, nu construiește același Alcazar pe cap? Dar există o captură. Pentru orice - chiar neglijent - de stabilire a nu arata neglijent, ar trebui să fie făcut masterfully. Pentru a nu lăsa puful, astfel încât tulburarea să fie, iartă-i pe oximoron, ordonată. Așa cum este fezabil acasă, fără mâinile unui coafor sau a îndreptare a keratinei - nu-mi pot imagina (dacă numai părul din natură se află pe suprafața apei).







Dar - bingo. În instabilitatea clubului de frumusețe @authenticaclub, am dat peste ornamentele lui Pluie.

De asemenea, a înțeles: în primul rând, este frumos. Nu arcuri, nici flori - vultur, steluta, druze de cuart.

Scapa de post-acnee, riduri, strângeți fața ovală

Căutăm voluntari pentru un proiect cu un laser Fractora. Doriți să scăpați de urme de acnee, să îmbunătățiți pielea și să strângeți fața ovală? Trimiteți cererea dvs.!

Detalii și se aplică pentru participare +

În al doilea rând, acesta este detaliul care, după cum ne-am spune, distinge o femeie franceză de o fată nevăzută. Și fascicul meu, răsuciți în grabă - dintr-o coafură atentă.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Consiliul, care de la pragul acela mi-a dat coafeza Elena Popova - trebuie sa foloseasca stivuirea. Orice. Pentru volum, texturarea, sub formă de spray-uri, muse - ele dau plasticitatea părului, astfel încât acestea să ia forma dorită, iar rezultatul să dureze mai mult.

Numărul opțiunii 0: părul pierdut

Poți să înjunghii drept, poți să te încreți ușor.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Simplu, rapid și niciodată prea mult.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Numărul de opțiune 1: hamuri

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Selectați firul de pe fața (am aproximativ 5 cm, dar poate fi orice lățime). Rotiți fasciculul în centura care este mai aproape de rădăcinile părului și fixați-o cu o clemă de păr (puteți avea mai multe). Același lucru se poate repeta pe cealaltă parte a feței. Am decis să plecăm așa.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Continuați să răsuciți și să fixați aceeași bandă. Decalajele dintre coastele de păr pot avea orice lățime, la gustul tău.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • În cazul în care să stați - în partea de sus sau puțin mai departe, de asemenea, depinde de dorința dumneavoastră.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Numărul de opțiuni 2: pachet "mic"

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Părul răsuciți se răsucesc într-un turnichet și îl îndoiți cu un inel, ca și când veți face o "buchet".

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Puneți capetele părului în gaura "gogoasa". Se pare că un astfel de pachet de legături.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Asigurați-le cu părul de păr și părul de păr.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Coada poate fi lăsată lipită sau înjunghiată, înfășurându-se în jurul "pachetului".

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Numărul de opțiuni 3: "pachet" ridicat

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe






  • Separați firele înguste de pe față. Restul părului este curbat în jurul vârfului capului într-un turnietă strânsă. (Dacă este liber, "pachetul" se va dezintegra).

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Pentru cei cu păr lung, poate fi mai convenabil să faceți acest lucru prin înclinarea capului în jos.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Din harnașament fac un bagel clasic.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Sau legați-l într-un nod - precum și în opțiunea "fundul de fund".

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Atunci când "pachetul" este fix, dă-i neglijență. Trageți pe fire individuale și slăbiți tensiunea.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Nu lăsați "pachetul" la fel de neted ca o balerină. Lăsați componentele individuale să iasă. Atașați unul sau mai multe ornamente.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Principalul lucru este că pachetul este bine fixat, iar în timpul zilei nu ați avut experiență că ar cădea sau se va dizolva.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Numărul de opțiuni 4: "coajă"

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Lăsați firul liber în față. Din părul rămas, faceți un turnichet cu aspect descendent (amintiți-vă în ce direcție vă întoarceți - spre dreapta sau spre stânga) și îndreptați-o, ca în fotografie. Parul lung va fi "îndoit" în jumătate sau chiar de trei ori. Asta este, din nou, în sus și în jos.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Am răsuci părul în sens contrar acelor de ceasornic, care este la stânga. Deci împingeți turnietul sub părul părului, situat în partea dreaptă a acestuia. Ca și cum ne ascundem spre interior.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Mai departe - cu atenție. Pune degetul mare de la cablajul de jos și împingeți ușor în jos până la ușor deplasată în sus, și coajă de bază inferioară a fost plat.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Fixați rola rezultantă pe știfturi, deplasând-o în sus de jos. Dacă o bucată de ham este scoasă din afară, împingeți-o cu degetul înapoi în "coajă".

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • În plus, am înjunghiat ruloul cu un ornament sub forma unei pene.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Dacă nu funcționează pentru prima dată, practică mai mult. Dar când se dovedește că, în orice situație de neînțeles, "coaja" te va ajuta.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Numărul opțiunii 5: updo dezordonat

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe
5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Aceasta coafura este mai buna pe parul usor curbat, texturat.

  • Separați firele înguste ale feței și fixați-o pe partea superioară a capului cu invizibilitate.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Am incercat pe pieptene, dar am decis ca fara ea, e mai bine :)

  • Mușcătura din toată masa părului nu este o panglică strânsă.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Așezați cum vă place - cu un inel, sub forma unui semn ∞ sau a oricărui tip de oscilație necunoscută. Strângeți-l.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

  • Trageți câteva fire subțiri, astfel încât să nu vă simțiți că ați încercat din greu. Atașați unul sau mai mulți pini mici. Efectuat.

5 coafuri simple cu păr pilie, insider de frumusețe

Hairpins Pluie doresc totul, în ciuda prețului. Și este cu adevărat mai bine să nu te uiți la asta :)) Dar manualul de Haute Couture, poți înțelege. Nu mă voi acumula la dacha - așa că îi voi lăsa pe nepoții "vulturului" și o felie de "coral". Pini de păr - chiar mici! - Apropo, ține-ți părul mai scurt. Vă agățați într-un singur loc și "pachetul" nu va mai trece. Apoi, este mult mai ușor să prindeți părul. "

Folosiți firepins? Cum vă plac aceste lucruri? Ce crezi despre coafuri? (Preferatul meu este un "pachet" înalt).

Îi mulțumim Elenei Popova, coafor al clubului de frumusețe și clubului de cosmetică authentica pentru sfaturi practice și asistență în efectuarea filmărilor.

Prețul plăcii: de la 7440 rub. până la 13 820 de ruble.

De unde să cumpărați: în clubul și saloanele authentica, lucrați la o franciză în alte orașe (Ekaterinburg, Krasnodar, Sankt Petersburg, Omsk și Ussuriisk).

Foto: Monica Dubinkaite

Îmi pare rău, dar pe pinii Ibei și Aliexpress sunt exact la fel, bine, doar unul câte unul, sunt vânduți pentru un dolar cu transport gratuit de mult timp. Și aici sunt două concluzii. Fie Pluie - acesta este un Rolls-Royce din lume de ace de păr, toate graba chinez de a forja (atunci întrebarea este, de ce nu am auzit despre acest brand înainte?) Sau design-ul Pluie este atât de stereotip că acestea sunt inspirate de o varietate de magazine de mai sus. Clipuri în mâinile nu este ținut, despre calitatea nu pot spune, dar un lucru este clar imediat: de piepteni de păr ar putea face mai bine scoică de calitate în sine - cu dinți ondulat bune, nu ca un ban. Pentru un astfel de preț. În general, după cum se spune, scump și stupid.

"Detaliul care distinge o femeie franceză de o fată pur și simplu nu a făcut-o")).
De asemenea, aleg să fiu francez. Iubesc și folosesc clipuri de păr.
Și da, coafuri, clipuri de păr în fotografie sunt foarte elegante și gustoase.

Cât de frumoase sunt aceste "fâșii libere ale feței" și cum sunt furioase după 30 de secunde, mâna le trimite automat în spatele urechilor. Sau fac ceva rău? După gâdilat, cu ochii ochi și iritant pentru acnee pe tâmple (Ei au pini doar să subjuge, ci pentru a deveni similar cu semiklasnitsu convenționale, iar acestea - Regina Cersei.

Îmi place când o barrette. Un număr mare dintre ele arată copilăresc și ca și cum toate cele mai bune sunt îmbrăcate. Vreau să lucrez cu mâna la grinzi rapide, astfel încât să fie simplu și elegant (fără fire și țesături). Odată ajunsese și un ac de păr ieftin sub formă de păun, o iubea foarte mult și a adunat multe complimente. Dar sa desființat. Cred că printre cititori există, probabil, oameni ale căror portofel nu este gol de astfel de bijuterii de lux. Dar despre fotografie nu este clar cum să faci părul.

Sunt de acord, unul este mai bun decât mai multe.

Toate grinzile sunt foarte frumoase. Și clipuri păr frumos, aș avea un eventual chiar pus pe, deși nu-mi place bijuterii în păr (pentru că toate acestea par într-un fel grădiniță, dar coarne, steaua de mare si coralii - nu apar).
Poartă o iubire. Am învățat să fac o variantă a acestui lucru, dar (încă) nu pe mine însumi. Întregul secret al legăturilor bine întreținute (și al altor pliuri, ceea ce este cu adevărat acolo) este, în general, un păr murdar și înțepenit. Aceasta este, într-un fel curbat și texturate. Ei bine, ace de băț, de asemenea, nevoie de un motiv, în caz contrar ele vor cădea imediat, dar, așa cum au fost, agățarea de blocare a PIN-ul și trimițându-l în partea opusă de „agățare“. De-a lungul timpului, părul de păr toate la fel slăbit, dar datorită nu parul neted și alunecos, cel puțin nu cad.

Astăzi, aparent o zi stea la aliexpress vânzătorului







Trimiteți-le prietenilor: