4 răspunsuri pentru o școală specială pentru copii și adolescenți cu comportament deviant (tip închis) pentru

Ajutați-i pe adolescenții dificili

Un prieten a vrut să-și ia fiul în vacanță, dar directorul a spus: "Îmi voi da oasele, dar nu-l voi lăsa să plece!". Este legal sau arbitrar? Cum sa fii?







Recomand tuturor sunt supuse unui tratament în LLC „Reatsentr“ Samara, site-ul lor www.reacenter.ru Tel: 88469902949. nostru după 2 cursuri pur și simplu nu văd cerul și pământul.

Bună ziua, pot să mă ajute am o problemă cu un copil de 14 ani, am nevoie de ajutor, și unde să meargă nu știu, copilul meu dispare, iar cel mai rău lucru pe care am că nu pot face cu ea, de învățare spre excelent (dar pe durata sejurului tatăl său a fost pur și simplu de sub control), el este acum tatăl aruncat toată puterea, este gata să ajute numai material, dar nu mai mult ajutor.

Întrebări pentru organizație

Cum de a aranja un copil dificil în Cadet Corps sau Școala Suvorov? Spune-mi, vă rog, ajutor URGENT! Situația este aceasta, copilul unui prieten (12 ani), după educația de către tată, este complet incontrolabil și fizic periculos pentru familie. Minciuna, fura, fura fizic din limbajul batranilor infirmieri, aruncati focul in casa. Pe scurt, luând un copil de la tatăl său, ei nu știu cum să-l salveze pe el și pe el însuși. Întrebarea este în cazul în care să se întoarcă pentru ajutor într-o astfel de întrebare, este posibil să se aranjeze un copil într-un corp cadet sau Suvorovsky. Data viitoare ›

Fiul meu are 9 ani, dar face astfel de lucruri încât să nu urce într-o singură poartă. Nu vrea să meargă la școală, nu are nevoie să facă nimic și, recent, a fugit de acasă. Întreaga noapte a dispărut. Și dimineața am venit, ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. Am fost înregistrat, am fost concediat de la locul meu de muncă, trăiesc într-un sat și toată lumea știe pe toți acolo. El la dus la psiholog de mai multe ori, și-au răspândit mâinile și nu pot spune nimic. M-am căsătorit a doua oară, tatăl meu vitreg pentru fiul meu trăiește ca normal. Ce se întâmplă cu el, nu știu de ce se comportă așa. Data viitoare ›







Alo La noi aici ce situație. Cu mulți ani în urmă, părinții mei au luat un băiat de la un orfelinat, aveau 2,6 ani, la 3 ani avea meningită. Înainte de școală, am aflat că această boală a provocat o complicație a vederii și auzului. Am aranjat-o pentru o școală pentru persoanele cu deficiențe de vedere. Acum are 13 ani. Copilul nu este ușor de manevrat, nu face ceea ce îi place, iar tatăl și mama lui vitregă urcă într-o luptă, nu ascultă pe nimeni deloc. La școală toți se plâng. Acum el este în clasa a 5-a, dar nici măcar nu cunoaște alfabetul și cifrele de la 10. Înainte ›

Dragi angajați ai organizației, vă rog să-i ajutați pe sora mea. Are o fiică (19 ani) un adolescent foarte dificil. Trebuie să o punem într-o instituție specială pentru ca aceasta să se îmbunătățească. Locuim în regiunea Samara, Togliatti, dar nu găsesc nimic în regiunea noastră. Poate vă puteți ajuta. Vă mulțumim anticipat pentru răspuns. Cu respect, Svetlana.

Fiul meu are 16 ani, a fost rugat să părăsească școala în clasa a 9-a, a intrat în școală și nu a mers niciodată. Dispare de zile întregi, nu spune unde și cu cine. Începeți o conversație și el strigă, trimite. Ajută-mă, vă rog, mă tem să-mi pierd un copil, dar nu pot face nimic. Tel. 79787483153.

Bună ziua! Ajutor, vă rog! Am o problema cu fiul meu, are 16 ani, am nevoie de ajutor)))) Nu mai stiu ce sa mai fac? Unde să mergem? Cu problema exista unul la altul))) Fiul meu Vladislav, tipul cel bun, studiază bine, inteligent, dar a contactat o companie rău. A început să mintă, să amestece fumul! Timp de 1 an mă lupt cu asta, dar rezultatele sunt rele, sa așezat pe iarbă. Sunt singur, nu este nimeni care să mă ajute. Tatăl său știe despre problemă, dar nu ajută. Nu pot să o fac singur, ajutor, te rog. Data viitoare ›

Îmi place foarte mult fiul meu, am făcut multe greșeli în educație, copilul a devenit egoist, iubindu-se numai pe el însuși. Sunt vinovat, nu puteam aduce în ea niciun fel de calități umane. Suntem inregistrati, toxicomanici, bauturi, nu petrecem noaptea acasa. Nu pot să-l rup din ghearele unei companii rele, eu trăiesc, ca în iad, frica veșnică de a-mi pierde. Psihologii cer să-l elibereze, dar cum? Poliția spune despre școala de tip închis, ce este acolo? Ajutor!







Trimiteți-le prietenilor: